Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Má cenu řešit Sony HDR-XR520V aSony HDR-XR520VE?

j430 (44)|1.7.2009 16:30
Po usilovném pátrání jsem dospěl jako začátečník k názoru, že Sony HDR-XR520V je skoro o 5 táců lacinější, než Sony HDR-XR520VE. Poraďte mi, ono to zřejmě souvisí s normou NTSC a PAL pro evropu, to, že nebudu mít české menu asi vadit nebude, ale výroba DVD bez počítače a jeho následné přehrání v běžném TV zřejmě nepůjde. Díky za odpověď
festr (163)|12.7.2009 00:54
Podle me to neni jen tim NTSC a PAL (to je rozdil mezi tema kamerama), ale tim, ze Evropa je jiny trh a proto se prodava draz.
Pave1 (4279)|12.7.2009 01:57
Pokud lacinější, tak je tu myslím ještě XR500E. Americký model neber, zní moje rada.
j430 (44)|12.7.2009 18:13
[QUOTE=Pave1;232710]Pokud lacinější, tak je tu myslím ještě XR500E. Americký model neber, zní moje rada.[/QUOTE]
Díky za názory, asi jako každý i já bych chtěl lepší kameru za málo peněz. Sonka se mi zdála dosti drahá a tak zkusím Panasonic SD300EG-K, skoro za 25 táců. Zase dilema, tato kamera je určena jen pro západoevropský trh, je bez HDD a SDHC karet. Mám vyzkoušeno, že karty 16GB class4 zde budou fungovat bez potíží, stačí mě 2 karty za cca 2x 1200.-
Obchodník mě přesvědčuje, že kamera koupená v Německu má jen roční záruku, proto je lacinější. Že by neplatila záruka EU?
festr (163)|12.7.2009 20:59
Mam presne to same dilema. Tato tricipovka Panasonic ma udajne lepsi a vernejsi barvy, ale neni tak dobra (a to znatelne) ve scenach s mensim osvetlenim jako Sony XR500. Panasonic ma asi nejlepsi manulani ovladani v teto cenove relaci, na druhou stranu, Sony ma nejlepsi stabilizator obrazu. Ja jsem se definitivne rozhodl pro XR500 - Vyhody oproti Panasonic: lepsi opticky stabilizator, lepsi senzitivita senzoru (maly sum pri nizkem osvetleni) a mnohem lepsi fotky. Nevyhoda - malo manulanich funkci oproti Panasonic. Tedy pokud budes mit kameru vyhradne na nataceni a sceny budou prevazovat pres den, jednoznacna volba je Panasonic (alespon pro me). Nicmene kdyz uz budu tahat kameru, proc bych si neudelal par hezkych fotek a navic, chci natacet i pri mensim osvetleni.
festr (163)|12.7.2009 23:47
Jeste jsem zapomnel dodat, ze bych vubec nebral americkou normu (60 snimku). Evropa jede na 50.
j430 (44)|13.7.2009 08:28
[QUOTE=festr;232779]Mam presne to same dilema. Tato tricipovka Panasonic ma udajne lepsi a vernejsi barvy, ale neni tak dobra (a to znatelne) ve scenach s mensim osvetlenim jako Sony XR500. Panasonic ma asi nejlepsi manulani ovladani v teto cenove relaci, na druhou stranu, Sony ma nejlepsi stabilizator obrazu. Ja jsem se definitivne rozhodl pro XR500 - Vyhody oproti Panasonic: lepsi opticky stabilizator, lepsi senzitivita senzoru (maly sum pri nizkem osvetleni) a mnohem lepsi fotky. Nevyhoda - malo manulanich funkci oproti Panasonic. Tedy pokud budes mit kameru vyhradne na nataceni a sceny budou prevazovat pres den, jednoznacna volba je Panasonic (alespon pro me). Nicmene kdyz uz budu tahat kameru, proc bych si neudelal par hezkych fotek a navic, chci natacet i pri mensim osvetleni.[/QUOTE]

Při hledání na netu, jsem zjistil, že s tou citlivostí a šumem při nižším osvětlení není tak špatné, viděl jsem porovnání SD-TM300 a XR520 v nočním městě, TM300 byla lepší, stejně tak optický stabilizátor vychází z principů Panasonica, oba jsou japonci - možná tam budou nějaké malé výhody, nevím, měl jsem jen v ruce SD100 a paráda. Pořád se mi jeví ten Panasonic jako lepší, už i z hlediska, že nemá HDD. Kameru si kvůli fotkám pořizovat nechci, mám Canona. No a na to osvětlení v místnosti, si koupím světlo a na zvuk lepší mikrofon. Jediné, co budu muset si ještě koupit širokoúhlou předsádku. No a to až časem. Stejně to vyjde na peníze stejně jako SONY XR550
impaler_bxl (197)|13.7.2009 09:01
[QUOTE=j430;232767]Že by neplatila záruka EU?[/QUOTE]

Není myslím žádná záruka EU, kdyžtak prosím opravit. Rozhodně není nic jako dvouletá záruka v každém členském státě. I proto jsou české ceny vyšší.
festr (163)|13.7.2009 09:33
[QUOTE=j430;232821] viděl jsem porovnání SD-TM300 a XR520 v nočním městě, TM300 byla lepší, stejně tak optický stabilizátor vychází z principů Panasonica, oba jsou japonci[/QUOTE]

Nemas nejaky odkaz na srovnani prosim? Ja jsem videl porovnani fotek pri osvetleni 10 lux XR520 a TM300 a XR250 neporovnatelne vede s ohledem na sum. Pokud by byl ten Panasonic opravdu lepsi (nebo minimalne stejny), tak zas budu muset zmenit nazor nebo co sakra... :)
j430 (44)|13.7.2009 12:03
Já bych názor neměnil, hledal jsem to a už se mi to nepodařilo, bylo to na nějakém německém fóru, klidně ty obrázky mohli zaměnit, pravdou je, že v testech vychází SONY při osvětlení trochu lépe, ona ta sd300 nemá vůbec žádnou úložnou paměť, SD100 funguje parádně i SDHC 2x, při datovém toku 17MB, příručka je stejná jako na SD TM300.