Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

koupe profi kamery Sony DSR-370

salidj (7)|30.6.2009 21:49
Potrebuji prosim radu.Jsem zacinajici svatebni kameraman a chci si koupit solidni kameru se kterou bych se nebal jit tocit treba i do regionalni televize ale nechci do toho vrazet moc penez.Max 80 tis.Dostal jsem nabidku od dobreho kamarada na kameru Sony DSR 370 za 60 tisic s tim ze si musim koupit lepsi akumulator( 9 tis.) a nabijecku ( 8 tis.).Kamera je stara 6 let ale je v naprostem poradku a ma vymenitelny objektiv FUJINON.Nepotrebuji zrovna HD ale mel jsem predstavu o 3CCD.Je tato kamera za tuto cenu zajimava tak abych se povznesl nad moje naroky a mel bych do ni jit ?Uvazoval jsem o Sony HVR-Z1 HDV ale nemam pry srovnavat nesrovnatelne ! Tak jak ?
157765.jpg
MIHI (940)|30.6.2009 22:14
Jako ta cena je hóódně slušná, v podstatě tolik by mohl stál asi jen ten objektiv:) Co je to za typ objektivu? Já osobně preferuji profi kamery, protože mi přijdou pohodlnější. Často lidé říkají, že "nebudu si přece kupovat tak velký krám, je to těžký apod... " Já mám ale zkušenost opačnou, pro mě je pohodlnější celodenní natáčení s kamerou na rameni než se "středněvelkou" v ruce. Navíc je mnohem lepší ovládání. Když mám možnost prostě beru velkou. Na druhou stranu u těch svateb by ti marketingově určitě pomohlo HD natáčení, a i ta kabelovka může během krátké chvíle přijít na HD. Jaké máš vůbec zkušenosti s natáčením? Pracoval jsi někdy s velkou kamerou?
Je tu ale jedna zásadní nevýhoda (teda kromě toho HD). Pokud vím, tak ta 370 jede jen 4:3. A to už je skutečně velký handicap! V dnešní době by si s tím byl úplně out:(
Pitomec (10211)|30.6.2009 22:20
Na točení svateb je to naprostá zbytečnost a do regionálních TV vlastně taky. Navíc je to 6 let stará šunka, kde se cena případných oprav počítá v tisících. To bych za ty prachy radši vzal novou JVC HD201 (http://www.globalmediapro.com/dp/A02QI7/JVC-GY-HD201E-HD-Camcorder-PAL/), byť ta Sony 370 jisté výhody má (např. 1,5" č/b hledák).
Pave1 (4279)|1.7.2009 00:18
Osobně bych šel do Sony Z5, dá se sehnat venku za cca 130k. Dá se na to ostřit, barvy dobrý, do TV stačí, 16:9 má a je to HD.

Pokud není peníz, tak sehnat jetou Z1, v nejhorším případě FX1000 do začátku (nemá profi audio). Když se s tím nemává a nemíří na stroboskop, tak ani nevadí rolling shutter CMOS čipů .-) .

4:3 už je dnes opravdu mimo.

TO JVC je bez cla a daně, takže to je srovnatelné se Z5, je to fajn kamera ale nemá automatiky, vše ručně, což může být ve shonu problém ;) .
salidj (7)|1.7.2009 12:05
Diky chlapi za Vas názor,je vcelku pestry a ruznorody.Udelal jsem si usudek ze ktereho vyplyva ze mam setrit dal (HD,16:9 ) .
Nastinim Vam situaci.Pres 5 let tocim svatby neprofesionalni kamerou,jen to jen pro zname a na doporuceni spokojenych svatebcanu .Stavajici kamera zacina zlobit ,pronika hluk motorku respektve vibrace na externi mikrofon ,koupil jsem si externi mikrofon ,ale porad to neni ono.Ale vubec ,uz mi to zacina prerustat pres hlavu a nechci saskovat s malou kamerkou na hradech a zamcich.Resim hlavne penize.A v pripade koupe teto kamery se dostanu do uzsiho kruhu ktery mi investici vrati.A na malem mestecku kde ziji (Severni Morava) zatim regionalky popr.naroky svatebcanu na 16:9 ci HD zatim nejsou.Ale samozrejme casem muzou byt.Takze bych bral DSR-370 jako startovaci kameru.Snad by se povedlo kameru stahnout jeste o par tisicovek min.A ted babo rad.:-))
Jarda.Bar (1238)|1.7.2009 12:30
Já tedy nevím, jestli je pro tebe dobré jít do tak staré kamery. Položil bych si asi základní otázku. Využiješ výměnné objektivy? Pokud ano, tak jí vem, pokud ne, tak kup za podobné peníze novou poloprofikameru.
Na svatby mi to příde jako zbytečně velké kladivo a navíc, 16:9 je vážný nedostatek, stejně jako absence HD. Mysli trochu do budoucna, 80 tisíc na zemi nenajdeš, je to dost velký balík za toho veterána.
peter.urblik (355)|1.7.2009 12:51
úplne súhlasím s ostatnými.. štartovacia kamera za 80 tisíc a popritom tak stará????? no chlape neviem odborník nie som ale toto sa mi vidí byť na hlavu postavené... skús radšej nejakú poloprofi .. však za tú cenu sa dá určite čosi zohnať.. a ako vravia aj ostatný bez HD to nepôjde... mysli trochu do budúcnosti... niekto z toho malého mestečka odkiaľ si raz uvidí niečiu svadbu točenú HD-čkovou kamerou v 16:9 a ty už pôjdeš bokom (papa).... ľudia nie sú hlúpy... rozdiel vidia... na točenie svatieb predsa nemusíš mať profi kameru (ja viem profi je profi len uvádzam príklad)... dúfam že za túto vetu ma nezlinčujú hehe... ja mám Canon HV30 viem žiadna sláva... lenže som videl plno svatieb ktoré sú nou natočené a musím povedať že to bolo skvelé... profesionálne... úplne mi sánka padla ked som to videl.. nádherný obraz a bomba spracovanie...ale to je hlavne v človeku.. no.. tak asi to je všetko čo som chcel povedať :-)
peter.urblik (355)|1.7.2009 13:06
no tak a čo keby si si kúpil túto kameru ked teda nechceš "šaškovať" s malou a cítiš potrebu nosiť čosi veľké :-D (len žart).... neviem ja som sa na to kukol ešte raz vravím odborník nie som určite sú lepšie kamery ale ty s cenou hýbať nechceš... táto kamera sníma v HDV 16:9 aj DV formáte 4:3 .. jej parametre sa mi vidia byť v poho a aj cena je veľmi prívetivá , nech sa kuknú na to väčší odborníci či by mohla byť ale podla mna by ti bola dobrá najmä kvôli tej cene... a predsa je to už nahrávanie vo formáte HDV1080/50i 16:9 kukni si ju prajem veľa šťastia pri výbere...

http://www.pixmania.sk/sk/sk/822889/art/sony/videokamera-minidv-high-d.html

a tu je jej predvázdačka.... pozri zaujímavé...



alebo túto??

http://www.pixmania.sk/sk/sk/165860/art/sony/digitalna-kamera-pro-hvr.html?srcid=7705&Partenaire=Pricemania&CodePromo=oui&aftrack=TWpJMk16czROemd6OzEyNDY0NDcwMzg7UGFydGVuYW lyZT1QcmljZW1hbmlhJkNvZGVQcm9tbz1vdWk=

je ich veľa
salidj (7)|1.7.2009 14:36
Diky chlapi,vidim to na SONY HVR-HD1000 .
peter.urblik (355)|1.7.2009 14:54
skveléé :-)
Pavel_tempx2 (829)|1.7.2009 15:02
no nevím, na svatby (stejně jako na některé regionální akce) potřebuješ být hodně "akční" a občas i něco nastavovat ručně v krátké době, chodit neustále do menu přes LCD displej zrovna není ideální, spíš bych byl pro Canon XH-A1 nebo Sony Z1 v trošku horším případě Sony HVR-A1E nebo Sony HDR-FX1000
Jarda.Bar (1238)|1.7.2009 18:12
Jestli točíš svatby v kostelích, jistě potřebuješ dobrý low light, ta HD-1000 na tom není moc dobře: http://camcorder-test.slashcam.com/compare-e0e48c0320f3600d5e6d9404192842e9.html
peter.urblik (355)|1.7.2009 19:50
to je pravda to som si aj ja všimol :-(
salidj (7)|11.7.2009 10:14
Chlapi,diky za radu prehodnotil jsem situaci.Jeste vydrzim s tim mym starym krapem tuto sezonu a pak se rozhodnu mezi Sony HVR-Z1 HDV a Canon XH-A1S HD .Jeste nebyl cas zjistit pro a proti techto dvou rivalu ale,mam cestu do Prahy,tak se zastavim ve FotoSkoda si je ochytat.Chtel jsem kameru koupit na globalmediapro ale mam z toho malinko strach .Cena kamery je supr, ale postovne,clo,dph.Firma je z Noveho Zelandu zbozi posila ze Singapuru .Todle secko hraje proti,tak se asi mrknu na pixmanii.
Pave1 (4279)|11.7.2009 20:20
Z1 už v obchodě asi neseženeš, to spíš Z5, ta má CMOS čipy.

Další kamery této třídy jsou panasonik HMC151E (a dospělá verze 171) a JVC GY-200 a spol (ta ale nemá automatiku ostření a je méně skladná cestování a točení z ruky, objektiv je ale perfektní, stejně jako zpracování obrazu v kameře, mohu to často osobně porovnat). Canon je o něco horší v lowlight, ale v běžných podmínkách to není kritické (taky osobní zkušenost, přímé porovnání XH-A1 se Z1 a FX1 za stejných podmínek).

Z5 je pak první HD kamera v této třídě, která má i HD náhled (na odpovídajícím LCD), dá se s ní tak velmi dobře manuálně ostřit.

A ještě doplním - XDCAM EX1 a 3 jsou taky velmi oblíbené kamery .-) .
salidj (7)|19.7.2009 14:36
Tak jsem si nadelil XH-A1 za 60 tis.Sice zanovni ,ale v zaruce a mninimalně jeta.
Takže díky Vám za rady .Mejte se .
Jarda.Bar (1238)|20.7.2009 10:53
Gratuluji :).
Pave1 (4279)|20.7.2009 11:22
Za ty peníze určitě dobrý kup (má XLR audio, byť verze XH-A1 má proti nové XH-A1s některé limity, například nemožnost současně používat interní a externí mic).

Z5 by asi byla lepší (především pro možnost pohodlného manuálního ostření dík skutečně HD náhledu na LCD, byť tam jsou jisté limity CMOS čipů pro některé specifické situace), ale te je cenově na téměř dvojnásobku.
specialmen (1)|21.12.2011 13:38
Pitomec - opravdu Pitomec, ideální přezdívka... Myslím, že si DSR -370p neměl ani v ruce.
Jinak by si nemohl napsat takové pitomosti ! Stará šunka ? Je to špičková kamera
se špičkovou optikou a to je to na co se v AMA často zapomíná, není důležitá pouze
citlivost a rozlišení čipů, ale výrazně kvalita a světelnost objektivu !
Mechanika ? profesionální kamera DVCAM má nesrovnatelně předimenzovanou mechaniku
proti všem low-endovým tahákům. Každá kamera je jedinečná, záleží na tom jak se k ní
kdo choval, kolik má natočíno. Právě 370p se hodně používala ve studiích , kde vůbec
nejela mechanika, takže není vyjímkou sehnat tuto kameru s mechanikou jako novou !

Pár desítek tisíc se určitě vyplatí, každý kdo to myslí vážně a chce svůj koníček povýšit
někam k profi, si bude moci osahat a vyzkoušet práci a nastavení s tímto přístrojem a
bude mít v ruce standard funkcí, které se příliš nemění ani u nových profi modelů.

Sám jsem z touto kamerou točil v roce 2006,2007 dokumenty a mohu jí všem vřele
doporučit, jde o špičkový přístroj. Pokud nepracujete pro televizi nemusíte si ani trápit
hlavu FullHD a rozlišením...
kameranp (322)|21.12.2011 16:13
[quote=specialmen;385999]mohu jí všem vřele
doporučit, jde o špičkový přístroj. Pokud nepracujete pro televizi nemusíte si ani trápit
hlavu FullHD a rozlišením...[/quote]

prave naopak SD skoncilo
a SD kameru by som uz v sucasnosti nikomu neodporucal
joeh (1358)|21.12.2011 16:43
však to je diskusia z leta 2009....
Ivo Mašek (10205)|21.12.2011 19:22
To je tak, když někdo znovuotevře diskuzi po 3 letech! .... a kritizuje B-)
man100 (235)|21.12.2011 20:20
[quote=Ivo Mašek;386048]To je tak, když někdo znovuotevře diskuzi po 3 letech! .... a kritizuje B-)[/quote]

A to se do toho ještě nevložil jarino1978...
jarino1978 (8045)|21.12.2011 21:10
[quote=man100;386059]A to se do toho ještě nevložil jarino1978...[/quote]

ty nemáš nič iné, okrem svojich debilných poznámok ?
man100 (235)|22.12.2011 09:26
[quote=jarino1978;386067]ty nemáš nič iné, okrem svojich debilných poznámok ?[/quote]

Jen mi přišlo divné, že se nezúčastníš debaty na profi téma. To, že dokážeš reagovat jen na laické naivní dotazy, vypovídá mnohé.
Asi bude nutné použít tlačítko "Donate" na tvém webu a poslat ti pár Eur, abys konečně skončil na TV Freak.cz a přesměroval svá moudra na TV Freak.sk.
ai (2993)|22.12.2011 15:51
man100
lidi si preberou sami kdo je kdo sami, specialne ty co tu jsou porad, neni treba soudruzsky a uvedomele porad upozornovat , ze nekdo me silene otravuje , to je jedna z veci so jsem se na forech naucil , shazujes akorat sebe a specialne ted, kdyz zacnes utocit na neci web ...

na kazdem sprochu pravdy trochu,
neni nic horsiho nejake mlade dame doporucit kamerku za $300 bez obav, a ta pak prijde domu s miminem , mlady ji natoci pri nedostatecnem osvetleni a bude to jeden velky barevny sum, to se musi fakt opatrne v techto vecech , lidi si to stejne koupi samozrejme, , ale byli varovani, nejak lepe to pak prijmou ...
jarino1978 (8045)|22.12.2011 16:34
[quote=man100;386105]Jen mi přišlo divné, že se nezúčastníš debaty na profi téma. To, že dokážeš reagovat jen na laické naivní dotazy, vypovídá mnohé.
Asi bude nutné použít tlačítko "Donate" na tvém webu a poslat ti pár Eur, abys konečně skončil na TV Freak.cz a přesměroval svá moudra na TV Freak.sk.[/quote]

- profi oblasť v kamerách nie je moje miesto, tu miesto prenechávam iným, čiže tebe, keďže sa chceš tváriť, ako keby si tam patril :-k
- teba pravdepodobne ranil tento thread https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=30571
z čoho usudzujem, že máš osobnú traumu, tak som rád, že sa snažíš tak inteligentne reagovať ...
- tak budem čakať na tvoje ďalšie osobné traumy, môžeš sa realizovať :-E
Ivo Mašek (10205)|22.12.2011 19:41
Pánové, .......... ten thread je z roku 2009, a vy se tu budete hádat? Kdepak - zamyky, zamyky. Nechme to vlákno v pokoji odpočívat