Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kvalitní náhrada za Canon HV30

carrot (11)|26.6.2009 17:35
Zdravím, cca rok vlastním videokameru Canon HV30. Po obrazové stránce jsem s ní velice spokojený, ale už mě trochu přestává bavit to nepohodlné přetahování nahraného videa s DV pásky přes Firewire do PC a tak celkově mě trochu vadí ta mechanická koncepce záznamu (teoretická poruchovost, hluk motorku,...). Z výše uvedených důvodu začínám přemýšlet o Full HD videokameře se na pamě´tovou kartu (SDHC) zaznamenávající video ve formátu AVCHD. Prosím o rady n jaké modely bych se měl zaměřit, aby obrazová kvalita byla minimálně stejná jakou u současné HV30 (preferuji Canon)? Mě konkrétně zaujal model Canon HFS100, který má dokonce větší chip než HV30 a tudiž možná i lepší snímání za horších světelných podmínek? Nemá někdo zkušenost s porovnáním obrazové kvality HV30 a právě HFS100 nebo i jných AVCHD videokamer? Po přečtené několika recenzí a shlédnutí různých ukázek si nejsem sám schopný vytvořit jasný názor, ale mám trochu strach, že ani HFS100 za 30000Kč se obrazově nevyrovná mé HV30, která mě před rokem stálá cca 20000Kč. Snad výrobci nezačali preferovat kvantitu před kvalitou?
jarino1978 (8045)|26.6.2009 20:25
tá HFS10 má sice veľký čip, ale dojem kazí veľké mpx vzhľadom na veľkosť čipu a tak táto kamera neponúka dobrý low-light. možno ako náhrada za HV30 by bola AVCHD kamera HF11.