Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 22

Téma: Potisk DVD média - lepí - neschne

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2008

Potisknutelná lesklá média Verbatim DVD mi neschnou. Stále lepí. Tisknu na Pixma 4300 s originálním inkoustem. Vám se to nestává? Jak docílit vysušení? Foukám tady na média asi dvě hodiny lehce teplým vzduchem, vysuší se, ale druhý den zase lepí a já je nemohu dát do obálky, protože se přilepí . Díky moc za rady.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele jibarr
    Registrace
    Sep 2007

Jaký je to typ ? Záleží jestli to jsou skutečně printable, nebo na nalepení samolepek. V druhém případě je to marná snaha.

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Já používám tyto Inkjet Printable (NoID)
    http://www.softcom.cz/produkt/dvd-r-...no-id/?flist=1

nebo tyto DL (Ritec printable)
    http://www.softcom.cz/produkt/dvdr-d...table/?flist=1

a jsou prakticky suchá ihned po vysunutí ven z Pixmy iP4500.

Evidentně jsou použita nesprávná media.

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2008

Glossy Printable ... tyto: http://www.alza.cz/dvd-r-medium-verbatim-d60695.htm

Jediná média, co schnou dobře jsou matná, s těmi problém nemám, ale lesklá mě trápí věčnost .

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Tyhle Glossy Printable tu mám momentálně jen CD, tak to schválně večer zkusím, ale tiskli jsme na ně tady v práci na Pixmě iP6700D a pokud vím je tam udávaná doporučená doba schnutí 24 hodin stejně jako u fotopapírů Canon.

BTW: V tý Alze to je teda "Kauf" - to je pěkná drahota, za cenu té 25ky jich mám 50...
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 26-06-2009 v 09:30

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2008

Nojo, koupil sem draho, neměl sem čas vybírat ...

... ted schnou asi 15 hodin, tak ještě počkám ...

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

ja davam media len do slim CD obalov .. cize lepenie neviem posudit .. ale zatial som nemal zo ziadnych pocit , ze bynelepili .. jak leskle , tak matne ..

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2008

Tak teď je to jistě 24 hodin a stále lepí, nechápu ... matné nelepí, lesklé vždy. V obálce se přichytí a po vyndání bude na tisku vidět taková "mapa". Ach jo ... jedině to přelakovat, jak někdo radí v jiném vlákně, jinak už nevím ...

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Tak co? Už ti to uschlo? Já si vyrobil preventivně jedno "vánoční" Audio-CD (potisk sytou zelenou s červenými popisky) a uschlo mi to dokonale asi po 36 hodinách, nicméně je to "very glossy", takže tam zůstávají daktylky po prstech...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Začal jsem si potiskovat DVDčka (Canon Pixma MP 630 na Verbatim Printable/Imprimable) a stojím před problémem jak ochránit potisk před rozmazáním. Nevěděl jsem, že po zvlhnutí se může barva rozmazat, setřít. Dá se to nějak fixovat? Jak to řešíte?

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2006

No mě se taky média lepila, tak to dělám tak, že DVD nejdřív potisknu a pak teprve vypaluji, zdá se mi, že jak se při pálení zahřeje, tak to lépe drží a nelepí se mi.

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od BEPE Zobrazit příspěvek
    Začal jsem si potiskovat DVDčka (Canon Pixma MP 630 na Verbatim Printable/Imprimable) a stojím před problémem jak ochránit potisk před rozmazáním. Nevěděl jsem, že po zvlhnutí se může barva rozmazat, setřít. Dá se to nějak fixovat? Jak to řešíte?
    Mě se nic nerozpíjí. Navíc nejdřív pálím a pak potiskuji - v opačném případě se mi stávalo, že potisk popraskal (teplem). (Pixma iP4500 a iP6700D, originál inkousty)

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Nevím jestli jsem byl úplně pochopen. Na omak jsou mé potisky v pořádku, nestírají se ani nerozpíjí, ale v jednom případě se mi stalo, že jsem na potisk sáhl mokrým prstem a v místě dotyku se potisk rozmázl. Či-li je normální, že když potisk příjde do styku s vodou a to v jakékoli formě, aby se potisk porušil?

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od BEPE Zobrazit příspěvek
    Nevím jestli jsem byl úplně pochopen. Na omak jsou mé potisky v pořádku, nestírají se ani nerozpíjí, ale v jednom případě se mi stalo, že jsem na potisk sáhl mokrým prstem a v místě dotyku se potisk rozmázl. Či-li je normální, že když potisk příjde do styku s vodou a to v jakékoli formě, aby se potisk porušil?
    Je to "jenom" inkoust... Jinak někteří jedinci používají nástřik fixačním bezbarvým lakem, ale netuším jakého druhu a jak dlouho to pak schne.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Jo, takže je to normální, standardní jev a dá se to snad řešit, jak uvádíš, postřikem nějakého fixačního laku. Kdesi jsem zahlédl názor to překrývat samolepící laminační folií. Takže finalní závěr potisk nosičů (CD, DVD) inkoustovými tiskaárnami bude vždy mít tendenci při jakémkoli styku s vodou se mazat, roztírat.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 06-06-2012, 19:54
  2. Jas v Media Center
    Od joe.hunter v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 12-02-2010, 20:29
  3. Haali Media Spliter pro Media Player Classic
    Od snehulak2006 v sekci SW přehrávače
    Reakcí: 15