Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Potisk DVD média - lepí - neschne

Jarda.Bar (1238)|26.6.2009 09:43
Potisknutelná lesklá média Verbatim DVD mi neschnou. Stále lepí. Tisknu na Pixma 4300 s originálním inkoustem. Vám se to nestává? Jak docílit vysušení? Foukám tady na média asi dvě hodiny lehce teplým vzduchem, vysuší se, ale druhý den zase lepí a já je nemohu dát do obálky, protože se přilepí :(. Díky moc za rady.
jibarr (792)|26.6.2009 10:16
Jaký je to typ ? Záleží jestli to jsou skutečně printable, nebo na nalepení samolepek. V druhém případě je to marná snaha.
StD (8612)|26.6.2009 10:21
Já používám tyto Inkjet Printable (NoID)
http://www.softcom.cz/produkt/dvd-r-verbatim-16x-spindl-po-50ks-printable-no-id/?flist=1

nebo tyto DL (Ritec printable)
http://www.softcom.cz/produkt/dvdr-double-layer-kodak-85gb-spindl-po-10ks-printable/?flist=1

a jsou prakticky suchá ihned po vysunutí ven z Pixmy iP4500.

Evidentně jsou použita nesprávná media.
Jarda.Bar (1238)|26.6.2009 10:23
Glossy Printable ... tyto: http://www.alza.cz/dvd-r-medium-verbatim-d60695.htm

Jediná média, co schnou dobře jsou matná, s těmi problém nemám, ale lesklá mě trápí věčnost :(.
StD (8612)|26.6.2009 10:26
Tyhle Glossy Printable tu mám momentálně jen CD, tak to schválně večer zkusím, ale tiskli jsme na ně tady v práci na Pixmě iP6700D a pokud vím je tam udávaná doporučená doba schnutí 24 hodin stejně jako u fotopapírů Canon.

BTW: V tý Alze to je teda "Kauf" - to je pěkná drahota, za cenu té 25ky jich mám 50...
Jarda.Bar (1238)|26.6.2009 10:32
Nojo, koupil sem draho, neměl sem čas vybírat ... :)

... ted schnou asi 15 hodin, tak ještě počkám ...
Pytkin (7947)|26.6.2009 13:24
ja davam media len do slim CD obalov .. cize lepenie neviem posudit .. ale zatial som nemal zo ziadnych pocit , ze bynelepili .. jak leskle , tak matne ..
Jarda.Bar (1238)|26.6.2009 19:33
Tak teď je to jistě 24 hodin a stále lepí, nechápu ... matné nelepí, lesklé vždy. V obálce se přichytí a po vyndání bude na tisku vidět taková "mapa". :( Ach jo ... jedině to přelakovat, jak někdo radí v jiném vlákně, jinak už nevím ...
StD (8612)|3.7.2009 07:22
Tak co? Už ti to uschlo? Já si vyrobil preventivně jedno "vánoční" Audio-CD (potisk sytou zelenou s červenými popisky) a uschlo mi to dokonale asi po 36 hodinách, nicméně je to "very glossy", takže tam zůstávají daktylky po prstech... :BB:
BEPE (539)|24.8.2009 23:32
Začal jsem si potiskovat DVDčka (Canon Pixma MP 630 na Verbatim Printable/Imprimable) a stojím před problémem jak ochránit potisk před rozmazáním. Nevěděl jsem, že po zvlhnutí se může barva rozmazat, setřít. Dá se to nějak fixovat? Jak to řešíte? :-(
MIHI (940)|25.8.2009 01:03
No mě se taky média lepila, tak to dělám tak, že DVD nejdřív potisknu a pak teprve vypaluji, zdá se mi, že jak se při pálení zahřeje, tak to lépe drží a nelepí se mi.
StD (8612)|25.8.2009 06:54
[quote=BEPE;237946]Začal jsem si potiskovat DVDčka (Canon Pixma MP 630 na Verbatim Printable/Imprimable) a stojím před problémem jak ochránit potisk před rozmazáním. Nevěděl jsem, že po zvlhnutí se může barva rozmazat, setřít. Dá se to nějak fixovat? Jak to řešíte? :-([/quote]

Mě se nic nerozpíjí. Navíc nejdřív pálím a pak potiskuji - v opačném případě se mi stávalo, že potisk popraskal (teplem). (Pixma iP4500 a iP6700D, originál inkousty)
BEPE (539)|25.8.2009 10:15
Nevím jestli jsem byl úplně pochopen. Na omak jsou mé potisky v pořádku, nestírají se ani nerozpíjí, ale v jednom případě se mi stalo, že jsem na potisk sáhl mokrým prstem a v místě dotyku se potisk rozmázl. Či-li je normální, že když potisk příjde do styku s vodou a to v jakékoli formě, aby se potisk porušil?
StD (8612)|25.8.2009 10:42
[quote=BEPE;237993]Nevím jestli jsem byl úplně pochopen. Na omak jsou mé potisky v pořádku, nestírají se ani nerozpíjí, ale v jednom případě se mi stalo, že jsem na potisk sáhl mokrým prstem a v místě dotyku se potisk rozmázl. Či-li je normální, že když potisk příjde do styku s vodou a to v jakékoli formě, aby se potisk porušil?[/quote]

Je to "jenom" inkoust... Jinak někteří jedinci používají nástřik fixačním bezbarvým lakem, ale netuším jakého druhu a jak dlouho to pak schne.
BEPE (539)|25.8.2009 14:10
Jo, takže je to normální, standardní jev a dá se to snad řešit, jak uvádíš, postřikem nějakého fixačního laku. Kdesi jsem zahlédl názor to překrývat samolepící laminační folií. Takže finalní závěr potisk nosičů (CD, DVD) inkoustovými tiskaárnami bude vždy mít tendenci při jakémkoli styku s vodou se mazat, roztírat.
StD (8612)|25.8.2009 14:17
Laminační folii ani jiné "samolepky" bych na to rozhodně nedával - bývají s tím pak potíže v přehrávačích (nevyváženost při rotaci). A jinak nevím jak ty, ale já uchovávám svou sbírku ve tmě a v suchu... na déšť s DVD nechodím a neprskám si na ně. :-E :BB:
BEPE (539)|25.8.2009 18:48
Chovám se ke svým nosičům obdobně jako ty, ale rád bych to měl bez problému, když to dělám pro někoho jiného. Nechce se při předání přidávat varování typu? "nesahej na to vlhkýma rukam, rozmažeš to", "Když náhodou na to DVD kýchneš, neutírej to", "dej pozor ať tě to děcka nestrčí pod vodovodní kohoutek" a podobně. :-)
StD (8612)|26.8.2009 07:35
No když jinak nedáš, tak si zkus sehnat tento lak (je to polomatné provedení, existuje ještě lesklé a matné). Používal jsem to kdysi jako kitař/modelář pro přelakování nanesených obtisků tak, aby splynuly s okolní barvou. Po nástřiku je mikroskopicky tenká vrstva a schne to pár hodin.
http://www.squadron.com/ItemDetails.asp?item=MY0005

P.S. A bacha, nelze posílat letecky!
Jarda.Bar (1238)|22.9.2009 14:38
[quote=StD;231624]Tak co? Už ti to uschlo? Já si vyrobil preventivně jedno "vánoční" Audio-CD (potisk sytou zelenou s červenými popisky) a uschlo mi to dokonale asi po 36 hodinách, nicméně je to "very glossy", takže tam zůstávají daktylky po prstech... :BB:[/quote]

Koupil sem jiná média, a už je to ok. Také Verbatim ... asi jsem měl před tím nějakou špatnou sérii, měl sem to radši vrátit do Alzy. No nic. Teď už to je ok.
StD (8612)|22.9.2009 14:53
[quote=Jarda.Bar;241524]Koupil sem jiná média, a už je to ok. Také Verbatim ... asi jsem měl před tím nějakou špatnou sérii, měl sem to radši vrátit do Alzy. No nic. Teď už to je ok.[/quote]

Jsem si na tebe vzpomněl - tady na Freecovers foru zmiňoval někdo "voděodolná potisknutelná" media Taio Yuden Watershield, ale budou asi pěkně drahá... (Post #62)
http://forums.freecovers.net/index.php?showtopic=379&pid=75652&st=60&#entry75652
jerryczech007 (73)|30.11.2009 14:31
[quote=Jarda.Bar;230983]Potisknutelná lesklá média Verbatim DVD mi neschnou. Stále lepí. Tisknu na Pixma 4300 s originálním inkoustem..... [/quote]

Taky jsem tisknul na iP4500 na Verbatim Glossy Printable, chce to opravdu nechat zaschnout 24 hod, pak je to OK i do PP obalu. Ale asi uz 1/2 roku ani média nepálím, hodim je jako iso obraz na NAS a pak prehravam síťovým přehrávačem, je s tím míň práce :)
TWINGAC (245)|14.12.2009 00:58
Ochranu pred rozmazaním riešim bezfarebným akrylovým lakom v spreji bežne dostupnom v akomkoľvek obchode s farbami.. Používam lesklý, alebo matný lak - podľa potreby.... Po lakovaní je potlač odolná vode a naviac, farby sú živšie.. Chce to len trochu zručnosti a pár skúšok na "nečisto". Radšej viac tenkých vrstiev, ako jedna hrubá... lak sa nebude roztekať...