Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Intel CORE2Quad 9300 a jeho výkon

fibi (14)|24.6.2009 23:28
Zdravím všechny a zejména ty chytřejší než já :)... asi vás bude dost.
Prosím o radu. Mám PC s 4 jádrem od Intelu a řeším následující. Pracuji s HDV videm a softem ULEAD Corel 12. Když randeruji video a sleduji výkon procesoru, mám následující výsledky: Střih a následný randering do původního formátu HDV - procesor je zatížen kolem 28%, Převod HDV (MPEG2 1080i) do SD (MPEG2 576i) - zatížení ca 38%, převod HDV do AVCHD - opět kolem 40%. Převod z HDV do HD WMV - výkon kolem 85%!!! Proč stejného výkonu nedosáhnu i u jiného převodu. Zejména HDV/SD, nebo HDV/HDV. Práce by pak byla rychlejší. Nevím, kde je chyba. Poud by nestíhala nějaká komponenta, ať HD nebo RAM paměti, pak bych se asi přes 40% nedostal nikdy. Mám 3 HD. Na "C" je instalován ULEAD, na druhém disku zdrojové video a na třetí disk ukládám výsledek. Není třeba tohle špatně?
Steelista (92)|25.6.2009 09:45
[QUOTE=fibi;230856]Střih a následný randering do původního formátu HDV - procesor je zatížen kolem 28%, Převod HDV (MPEG2 1080i) do SD (MPEG2 576i) - zatížení ca 38%, převod HDV do AVCHD - opět kolem 40%. Převod z HDV do HD WMV - výkon kolem 85%!!![/QUOTE]
Podezřívám tvé MPEG-2 enkódéry z toho, že nedokáží využít všechna jádra. Ale neboj, to je normální. Já toto nahrazuji tím, že spouštím více enkódů najednou.
Welshcorgi (141)|25.6.2009 13:14
[QUOTE=Steelista;230885]Podezřívám tvé MPEG-2 enkódéry z toho, že nedokáží využít všechna jádra. Ale neboj, to je normální. Já toto nahrazuji tím, že spouštím více enkódů najednou.[/QUOTE]

Tohle zni vělice zajímavě a kdysi mi to taky vrtalo hlavou. Jak lze vlastně ověřit nebo nastavit, aby aplikace využívala všechna jádra? Hojně používám MeGui...
Steelista (92)|25.6.2009 17:07
[QUOTE=Welshcorgi;230909]Tohle zni vělice zajímavě a kdysi mi to taky vrtalo hlavou. Jak lze vlastně ověřit nebo nastavit, aby aplikace využívala všechna jádra? Hojně používám MeGui...[/QUOTE]
Záleží na samotném enkódéru, jestli je vícevláknový (umí zaměstnat více jader). Jestli přes MeGUI kóduješ do H.264, použije se x264 enkódér, který je schopný zaměstnat třeba osm jader. Ovšem některé složité AviSynthové skripty se nedokážou vykonávat tak efektivně, a tak se ti budou flákat jádra, protože enkódér nebude mít dostatek dat na zpracování. Co se týče ASP, MeGUI používá Xvid, a ten dokáže, pokud se nemýlím, zaměstnat dvě jádra.
Welshcorgi (141)|25.6.2009 23:57
[QUOTE=Steelista;230929]Záleží na samotném enkódéru, jestli je
vícevláknový (umí zaměstnat více jader). Jestli přes MeGUI kóduješ
do H.264, použije se x264 enkódér, který je schopný zaměstnat
třeba osm jader. Ovšem některé složité AviSynthové skripty se
nedokážou vykonávat tak efektivně, a tak se ti budou flákat jádra,
protože enkódér nebude mít dostatek dat na zpracování. Co se týče
ASP, MeGUI používá Xvid, a ten dokáže, pokud se nemýlím, zaměstnat
dvě jádra.[/QUOTE]

Ano dnes již komprimuju vlastně pouze do x264 a zdroj bývá kvalitní,
takže moje skripty velice jednoduché. V podstatě jen nahraju projekt
(d2v/dga), oříznu/zmenším rozlišení, popřípadě nějaký ten
deinterlacing. To se snad ani jako skript nedá nazvat :D

Nedávno mě ale zarazilo, že pokud ve skriptu natahuju HD (h264/AVC) video
jako ts stream (příkaz directshowsource) zpracovávám za vteřinu dvojnásobek snímků nežli při použití *.dga projektu (AVCsource). Určitě tušíš co by za tím mohlo být...
fibi (14)|26.6.2009 08:25
Tak tedy jaký enkodéry používá Corel videoStudio X2 netuším :( Ale je možné, že se jádra "flákají". Je zajímavý, že když spustím enkódování a průběžně sluduju, jaký výkon procesor má, tak celková hodnota se nemění. Pohybuje se třeba v rozmetí 35%, ale zatímco z počátku vykazovaly činnost všechny jádra, postupně jede druhé jádro téměř naplno a ty ostatní 3 skoro nemakaj.
Steelista (92)|26.6.2009 09:53
[QUOTE=Welshcorgi;230973]Nedávno mě ale zarazilo, že pokud ve skriptu natahuju HD (h264/AVC) video jako ts stream (příkaz directshowsource) zpracovávám za vteřinu dvojnásobek snímků nežli při použití *.dga projektu (AVCsource). Určitě tušíš co by za tím mohlo být...[/QUOTE]
Tak to netuším. Používám jenom directshowsource(), někdy ffmpegsource(), když potřebuju přesnější seekování a nevadí mi sem tam nějaký bug.
BEPE (539)|26.6.2009 18:48
Osobně si myslím, že program musí být napsán tak aby využil více jader najednou. Premiere se tak alespoň chová. Mám sice jen P4 Prescot HT, což je fyzicky jednojádro, ale to HT umožňuje virtuálně 2 jádra. Když Premiere pustím, tak mě Premiere procesor indikuje jako dvojjádrový. Otázka je jestli je tak taky napsán, tj. možnost využití více jader procesoru, i u ULEAD Corel 12.
333 (23)|27.6.2009 18:12
Moje zkušenost(používám nejvíc studio 12 od pinnaclu které "podporuje více jader")je taková. Pokud renderuji AVCHD (h264) jede můj Q9400 kolem 95%. Jak mile renderuji na dvd (Mpg2 jede to max na 45%. Nové formáty využijí vícejádrove procesory.U starších je to problém. Ale asi to bude opravdu použitým encodérem. I když do Mpg2 se mi zatim nepodařilo v žádném z asi 7 enkodérů využít všechna 4 jádra. Takže se nemusíš bát ,že máš v PC něco špatného,nebo nedostatečného.