Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Práce s mkv

carl.johnson (87)|24.6.2009 11:29
Potřebuji cely film v mkv nějakým způsobem upravit tak, aby šel přehrát na PS3 bez ztráty parametrů (jako jsou rozlišení videa, zvuk ac3 a titulky). Při použití mkv2vob pokud chci titulky přímo do videa, ten proces trvá asi 2 dny, což je dost nepříjemné, protože PC je během této činnosti nepoužitelný.
Jde mi o to, aby výsledkem bylo několiky souborů vob (max. do 2 GB) vč. titulků, aby šly vypálit na DVD.
Existuje nějaký elegantnější (hlavně rychlejší) způsob jak toho dosáhnout? Nebo to dělám úplně blbě a má někdo jiný návrh jak tohle řešit?
Steelista (92)|24.6.2009 17:09
[QUOTE=carl.johnson;230781]Potřebuji cely film v mkv nějakým způsobem upravit tak, aby šel přehrát na PS3 bez ztráty parametrů (jako jsou rozlišení videa, zvuk ac3 a titulky). Při použití mkv2vob pokud chci titulky přímo do videa, ten proces trvá asi 2 dny, což je dost nepříjemné, protože PC je během této činnosti nepoužitelný.
Jde mi o to, aby výsledkem bylo několiky souborů vob (max. do 2 GB) vč. titulků, aby šly vypálit na DVD.
Existuje nějaký elegantnější (hlavně rychlejší) způsob jak toho dosáhnout? Nebo to dělám úplně blbě a má někdo jiný návrh jak tohle řešit?[/QUOTE]
Pokud je to H.264 stream, který nesplňuje požadavky PS3 (překračuje určité hodnoty), bez rekódování to nepůjde. Můžeš poladit maximálně rychlost tím, že zjednodušíš enkódovací proces, ale pak hrozí, že se obraz zhorší (pokud nebudeš vyvažovat vyšším bitratem).
carl.johnson (87)|30.6.2009 14:57
Zjednodušit enkodovací proces se mi nepodařilo (nevím kde lze nastavit), ale odjížděli jsme na víkend pryč a nechal sem běžet proces enkodovaní a v pondělí ráno to bylo hotovo. Teď mám ovšem jiný problém: celková velikost je něco málo pod 8 GB a řeším jakým způsobem takové soubory (je jich celkem 5) nějak vypálit. Prodávají se DVD o velikosti 8,5 GB: http://www.officesystem.cz/zbozi/dvd-r-verbatim-8-5-gb-2-4x-double-layer-jewel.html ale nevím jestli nebude problém vypálit to jako datové DVD. Nebo má smyl pořídit nějaké velkokapacitní ukládací médium s USB? Bude to načítat dost rychle a nebudou se tak obsáhlá videa sekat?
Pytkin (7947)|30.6.2009 15:30
napaluj UDF ..
ai (2993)|30.6.2009 16:53
nJa bych nic nenapaloval, nezmensoval, vyclen si jeden hardisk (+ min jedna zaloha) na hotova videa, filmy, a ty prehravej hardiskovym prehravacem WDTV, e-Great, Popcorn hour, Tvix , pak uz tu i jsou nebo zitra budou Xtreamer, ACRyan Playon!HD maji novy Realtek chip, jeste rychlejsi nez Sigma, ovsem podle te velikosti 8GB co uvadis, by to mely zvladnout vsechny (zalezi na poctu reference frames, a datovem toku)
Pytkin (7947)|30.6.2009 17:09
casto nejde o rychlost chipu , ale o vyladenie firmwaru ..
ai (2993)|30.6.2009 17:39
samozrejme, to je zrejme podle ceny prehravace :-), mozna jeste zalezi na vnitrni pameti ?