Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prokládané video z *.vob

WestFlame (6)|23.6.2009 13:32
Zdravím,
potřeboval bych poradit s následujícím problémem:

Mám ripnutý vob soubor s videem z DVD. Pokud spustím v přehrávači (zkoušel jsem VLC a MPC, všude stejné) přímo ten soubor, video se přehrává neprokládané, krásně čisté. Nicméně, pokud tento vob soubor otevřu v editoru (Avidemux, platí ale i pro DGIndex) nebo ho zkusím reenkódovat přes Avisynth, je viditelně prokládané.
Jinak, DGIndex hlásí, že je prokládané, což bych mu i věřil. Jen mě irituje to, že z toho vobu se přehrává mnohem líp, než jsem ho já kdy schopen reenkódovat s jakýmkoli filterm.

Nevíte někdo jak dostat to video do Avisynthu tak, jak se přehrává v těch přehrávačích? Nebo alespoň čím to je?

Díky za jakékoli nápady.
StD (8612)|23.6.2009 13:37
No asi by jsi měl jako první prozradit CO má býti účelem tvého snažení? Nějak mi uniká v ČEM je problem, prokládaný mpeg2 v DVD-video je naprosto normální.
Pytkin (7947)|23.6.2009 13:46
WestFlame : co tak v avisynthe dat plugin na deinterlaciu ?
Welshcorgi (141)|23.6.2009 13:47
Jde ti tedy o to vytořit skript a z prokládaného videa udělat progresivní (neprokládané)?
Pytkin (7947)|23.6.2009 13:51
no do sciprtu predsa pises kde je zdroj .. staci tam len pridat na koniec deinterlacovanie ..
WestFlame (6)|23.6.2009 14:03
Ne, jde mi o to, že mi přijde, že z přehrávače to video leze neprokládané (žádné deinterlance filtry nastavené nemám), kdežto ve video editoru se zobrazuje prokládané. Chci tedy v Avisynthu dostat to neprokládané video aniž bych používal nějaké denterlance filtry...

Dovolil jsem si nahrát ukázku. První je z DGIndexu, druhá z MPC.
1i.png 1n.png
Pytkin (7947)|23.6.2009 14:19
prehravac to video automaticky deinterlacuje a tak ho prehrava ..
WestFlame (6)|23.6.2009 14:26
[QUOTE=Pytkin;230665]prehravac to video automaticky deinterlacuje a tak ho prehrava ..[/QUOTE]

V tom případě by mě zajímalo, kde můžu sehnat stejnej filtr, protože cokoli co jsem zkoušel vypadá mnohem hůř.
Pytkin (7947)|23.6.2009 14:28
joj tak to neviem , co pouzivaju v tych prehravacoch .. ale obraz mas prekladany (to vidis v tom obrazku z DGindexu) .. cize prehravac ho musi dako deinterlacovat ..
Steelista (92)|23.6.2009 14:36
[QUOTE=WestFlame;230662](žádné deinterlance filtry nastavené nemám)[/QUOTE]
Tak to se špatně díváš. Podle screenshotů je obraz z přehrávače nějak deinterlacovaný ;-)

Pokračuj prosím zde.
WestFlame (6)|23.6.2009 14:52
Jo OK, omlouvám se... prolezl jsem všechny nastavení a nějak mě nedošlo, že nestačí zkontrolovat nastavení filtrů v MPC, ale i samotný MPEG-2 dekodér má deint filtr nastavený na auto použití... takže to bylo tím. A já si lámal hlavu kde s tím co kouzlí :-D.