Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 35

Téma: Moze byt tento TV?

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Chcel by som poridit tento TV http://www.ovp.sk/ovp/index.php?menu=10&id=41 je to sice nas vyrobok ale je v akcii za zaujimavu cifru Co si myslia odbornici?? Dakujem za rady.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Pokud by to byl 50Hz, tak se to dá - ale 100Hz za tyto prachy bude zblitka jako prase...

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Preco myslis "za tyto prachy" ved on normalne stal tusim 21000sk? Ale 50Hz 16:9 tam ziadny nerobia. Tu je ta ponuka http://www.ovp.sk/ovp/index.php?menu=13&uhl=7 Ja si myslim ale mozno sa mylim, ze tie dalsie 3 vyssie modely nebudu mat moc rozdielnu kvalitu obr. skor hned ten druhy model ma nejaky LFR filter naviac (potlacovac medziriadkoveho blikania) neviem ako sa prejavi jeho absencia no a tie posledne dva su 82cm ulopriecky a posledny ma naviac PIP. Takze len na zaklade tohoto som tak laicky dospel k nazoru, ze kvalita toho prveho modelu snad nemoze byt az taka hrozna Ale fakt by to chcelo niekoho kto ho ma alebo mal Tak sa este vyjadrite

Alebo co by bolo lepsie s tejto ponuky: http://www.ovp.sk/ovp/index.php?menu=12

Je tu pravidelně Avatar uživatele Milosbb
    Registrace
    Nov 2004

Je to dvojrocny model a kedysi som ho chcel kupit,no vtedy bol ako novinka za 33 000,takze som ho nekupil.Ja myslim,ze je to kvalitny model,nie ako tie dnesne,1000 funkcii-uhlopriecka 72 a to vsetko za 12 000 Sk.Mimochodom,mam OVP 218 s uhloprieckou 55 cm uz 6 rokov a bezi v pohode,s jednou malou poruchou,ktoru mi vsak odstranili priamo u mna doma.Ten opravar mi povedal,za OVP su minimalne poruchove a takmer kazdu poruchu vedia odstranit priamo u zakaznika.
    Za tu cenu by som ho ihned bral,ale momentalne mam ine priority.Ver mi,ako novinka bol za 33 000 !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Je tu pořád Avatar uživatele ODSakEda
    Registrace
    Aug 2004

Jenže PAL se nevysílá 16:9, ale vždy jen 4:3! Budeš se mimo některé filmy (a to ještě většinou ve zmenšeném vertikálním rozlišení (720x405...)) dívat jen na zdeformovná ksichty a fotbalový míče..., nebo na ořezaný obraz shora a zdola a třeba u hudebních clipů se "rozlišení" (vždy je to ale v PAL a 4:3 včetně černých okrajů) docela často mění a navíc v oblasti černých okrajů jsou komentáře loga a pod...
    Dále až VGA a DVI přenese větší rozlišení než skýtá norma PAL! (ještě dodávám, že jsem si všiml, že od 16:9 upoští prozatím i většita TV studií nejen ve zpravodajství-přinášelo jim to jen problémy a deformace a koneckonců i menší zobrazení a tedy řez do šířky zboků!!!..., aby nebyla deformace přílišná!)

Takže nechápu nákup zobrazovadel 16:9, které neumí zobrazit větší rozlišení (lektronickými obvody ani fyzicky...) a nemají tedy z toho důvodu ani VGA vstupy...

Kup si normální telku 4:3 raději značkovou, neb mnohé 100Hz technologie od noname firem jsou opravdu s rozmazaným obrazem i když stabilním, jak varuje Pitomec! A vyčkej!

Perspektivní jsou až LCD TV či datavideoprojektory VGA a DVI vstupy! (ty již dnes a dostupné-nejlépe DLP projekktory 1024x768-již od 35.000Kč-mjí navíc na RGB filtru navíc i bílou(někdy i 6-tibarevnej filtr!) , takže nejen film ale i Windows zobrazí kontrastně čitelně (ostře-tedy jen po VGA!) stehně jak LCD PC monitor a to i ve dne!-odzkoušeno!)

Vyčkej proto, že LCD TV začínají míti krom vysokého rozlišení i vysoké dynamiky obrazu a kontrastu a samozřejmě ony VGA i DVI vstupy a čekat je nutné zatím na nižší ceny. SAMSUNG postavil šílenou továrnu na hromadnou výrobu velkých LCD a předvedl LCD i s fyzickým HDTV (1920x1080!) rozlišením a 16:9 a to s 160cm a 2m uhlopříčkou!!!

Z toho všeho si, alespon já, dedukuji, že Bill Gates měl pravdu, že DVD video (hlavně stolní playery, recordery), nepřežíjí nejbližší dekádu! A viděl jsem sice jen HDV záznam i reprodukci (1280x576 progresivně) a dostalo mě to, přesně dle jeho slov: kdo uvidí HDTV, nebude chtít nic jiného!
    Pro skeptiky: A ceny? Otázkou času a hromadného nasazení (viz SAMSUNG, LG, PHILIPS a pod.). Mobily také stály před nedávnem 50.000 a paušál 50.000 bez DPH na rok+hovorné... a?!!! Nebo LCD 15" 45.000... Příklad jak jdou ceny: http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=50015 (LCD 19" 16ms za 10.000 s DPH!)

Trocha snění (zatím!)-SAMSUNG LCD TV: 2m(80"), 1920x1080 1000cdl 2000:1

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Pánové, z některých z vás mám fakt radost. To je zatím "poslední ostrůvek" klidu a míru.....................jděte na a .

Registrace
    Aug 2004

16:9 studia opouštějí (hlavně na satech) a zde jsou ukázky problémů např na čt1 (kvalita je nic moc, neměl jsem akorát zaplou anténu...), kdy paradoxně dochází u 16:9 dokonce k menšímu širokoúhlému rozhledu a ořezu i zboků !!!, asi aby deformace pro diváky s 16:9 TV nebyla neúnosná...
    TV 16:9 vypadá z marketingového hlediska atraktivně již vypnutá! Ale já se koukám na obraz a ne na bednu! Raději větší 4:3 a ono se to jakoby upravuje samo bez ustavičného ručního přepínání či deformací (neb PAL je i u širokoúhlých filmů furt jen 4:3 a žádná telka 16:9 to zpětně na 4:3 automaticky, jak jsem zjištoval, zkoušel a ptal se-to neumí!) a ve tmě, kdy nerozliším pruhy a bednu(neb nemám stříbrnou s odlesky na bocích, ale černou(!) , mám i na 4:3 TV obraz i 16:9, alei 24:9 a různé, neb je v tom stejně chaoz a např. Sat TV art má ony černé okraje dokonce šikmé

Stáhnite si poslední 2 obrázky na HDD a přepínejte mezi sebou-jsou pořízeny vzápětí po sobě po přepnutí do fuul ve studiu. 1. je screenshot v 768x576 (4:3) a obrázek s 16:9 je výřez z prvního ze studia s plasmou, pro lepší postřehnutí rozdílu!

Registrace
    Nov 2004

16/9 by som rozhodne bral,uz len kvoli DVD filmom,to sa proste nedá porovnat s pomerom 4/3.A tie filmy su v nasej pozicovni len o 10 Sk drahšie oproti VHS a domace kina su uz od 4 000 Sk.Takze Jendo,ak casto nepozeras TV programy,tak za tie peniaze je to naozaj dobra kupa.Ja som v 1998 roku vyhodil 14 500 za TV OVP 218 s 55 cm uhlop.bez PIP.Tu mas vsetko,dokonca aj PIP,POP.Skoda,ze sa mi nepodari ukecat manzelku,ale teraz naozaj potrebujem ine veci.

Pro skeptiky: A ceny? Otázkou času a hromadného nasazení (viz SAMSUNG, LG, PHILIPS a pod.). Mobily také stály před nedávnem 50.000 a paušál 50.000 bez DPH na rok+hovorné... a?!!! Nebo LCD 15" 45.000... Příklad jak jdou ceny: http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=50015 (LCD 19" 16ms za 10.000 s DPH!)

S cenou ide dole aj kvalita,ved si len vsimni toto forum,kolko reklamacii sa tu riesi,napr.tie DVD vypalovacky,ani nehovorim o vlastnej skusenosti s mojim videom-HI-FI stereo Philips,kupene 01 2004 za 6990 Sk-pokazene a reklamovane 04/2004.To video je cele z plastu,aj vnutorne suciastky(dufam,ze nie aj hlavy).

Prave preto by som radsej kupil starsi model,ktori by v sebe mal aj nejaku kvalitu a nebol vyrobeny na hromadny predaj,ako tie TV Philips,ktore u nas predavali z kamionov pri otvoreni Tesca.Ten TV Philips kolegovi odmietli po zaruke zobrat do servisu na opravu,ze vraj mu ho niekde v inom servise zoberu max. tak na suciastky.

Registrace
    Nov 2004

Pre ODSakEda :
    Tie LCD TV su otrasne,pozeral som na jednom v predajni film na DVD,neviem sice aky,odohraval sa viac v tme,no a ten obraz !!!!! To nebol obraz,ale otras.Dokonca v akcnych scenach stvorcekov,ako u nas v BB dlazobnych kociek na namesti.A ta cena !!!!!!!!!!!!!!!!!
    Zatial to ani zdaleka nema na klasiku.

Registrace
    Aug 2004

1. Neznám značku LCD: "Tie"!...

2. LCD nemůže vytvořit z videa žádné čtverečky! Kdo ví na co jsi koukal a jak to bylo nastavený a jakej byl zdroj videa či připojení zdroje?...

3. Zdaleka netvrdím, že první LCD či LCD TV a neznačkové tuplem, jsou dokonalé! Naopak! Však sem radil : Kup zatím telku! A vyčkej!
    (především počkat s formátem 16:9!!! raději zatím levnou velkou telku a 4:3-budeli dost velká, ani film 16:9 nebude malý ani deformovaný ani oříznutý a přitom bude širokoúhlý(!) a bez ustavičného ručního přepínání v živém vysílání! Možnost volby 16:9 je prozměnu u TV 4:3 jen finta, nevyužitelná ani u DVD playeru s filmem 16:9, vznikla spíše z důvodu dig. kamer SONY, které nenatáčí skutečně 16:9 a pak je obraz při přímé reprodukci z kamery natažený... Pravda, již vypnutá TV bedýnka 16:9 vypadá před návštěvou bombasticky, ale já koukám na obraz a neee na bednu, a ještě ktomu sříbrnou nebo se zrcátky(moda stolních playerů!...), abych v nich viděl lampičku a odraz světla z vedlejšího pokoje...)

4. Viděl jsem věci, škoda, že Ti to tady nemůžu předvést! A mám i doma 72" TV Panasonica s ostrým a čistým obrazem, ještě Made In Japan a Video dělám na LCD a krom velmi dynamických scén se sice ne zdaleka(dle konkrétní "klasiky"-nevím co konkrétně myslíš?), ale vyrovná!

Registrace
    Aug 2004

Jak jsem psal-problémy s pseudo 16:9- https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=2057 ...

Registrace
    Nov 2004

Pre ODSakEda:
    " Tie " nie je ziadna znacka,ale po cesky to znamena " ty".Teda myslel som to vseobecne " ty LCD panely"a nepisal som o ziadnej konkretnej znacke.
    A este,nehram sa na profika,ale urcite rozoznam LCD TV od klasickeho TV.Uz len,co sa tyka hlbky,to ani nevravim o cene-za 21" LCD TV-39 000,to uz kazdeho blbca napadne,ze to nie je klasicky TV.

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Dakujem hosi za diskusiu. Dnes som to kozultoval aj v praci a vsetci ma od 16:9 a este k tomu 100Hz odradovali Ze 70cm je malo a ked nechcem mat rozplizly obraz tak ho budem musiet supnut do 4:3 a obraz budem mat ako na 55ke co mam teraz No a 100Hz technika je dobra od 25000,- hore a ze toto je horsie ako dobra 50Hz. Takze 70cm 16:9 ide out.

Videl som u nas toto na zivo Panasonic TX-29 PM 1P a SONY KV - 29 CL 11 K
    tu je mozne vidiet oba http://www.elektronova.cz/detail.pht...95&druh=prodej
    a este tam bola 72cm 100Hz Orava z PIP. Pocitovo bol ten obraz na Orave kludnejsi ale ako keby bol taky rozmazanejsi (neviem cim to je?) a na druhe miesto som dal Sonyho a ako jasny favorit bol ten Panasonic. Sice 50hz bolo potnat ale tie farby a kontrast proste nadhera. Inak cena aj Sony aj Panasonic je v akcii 15490Sk!!!! Ta Orava stala tusim 18900sk to uz je trochen rozdiel... Zak zhodnotte vyber a poradte Dik

Registrace
    Nov 2004

Jendo : Teraz mam pred sebou katalog Triangel-leto-jesen 2003.A tam ten TV OVP CTV 29WHD52 RF 100Hz PIP,co si hodil odkaz vo svojom prvom prispevku,stoji 28 199 Sk v hotovosti a 31 990 na splatky,teda ak ho teraz maju za 16 999 Sk,tak je to fantasticka cena a oproti tomu Panasonicu tam mas aj PIP.
    A este sa priprav,ze ak sa ti pokazi Sony,alebo Panasonic,tak budes bez TV mesiac,kdezto OVP ti opravia aj doma-teda u teba.A ver mi,aj Sony alebo Panasonic sa moze pokazit.A neviem,ci ten Panasonic nie je vyrobeny v Cesku,takze kvalita nebude rozdielna voci OVP.

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

No neviem, kde si prisiel k tej cene ale ja ju nemozem v tom papierovom katalogu najst ani na nete v tom ich virtualnom triangli
    To je divna cena lebo CTV 29WHD53 RF PIP 16:9
    - 70cm, 100Hz, LFR, stereo, 2 SCART, 100 str. TXT, PIP ma cenu: 23.999,00 Sk a to je uz aj s tym LFR filtrom takze ta sqela cena 28tis je to nie je

Tu cenu co popisujes plati skor pre CTV 32WHD2014 RF 16:9
    - 82cm, 100Hz, LFR, stereo, 2 SCART, 100 str. TXT cena : 29.999,00 Sk ale to je uz 82 ulopriecka.

Ja netvrdim, ze sa nemoze pokazit mne sa OVP 55cm za 5 r. nepokazilo zatial! Ale uznaj zase, ze pozerat na 70cm 16:9 obraz v 4:3 tak to mam ako na sucasnej 55ke a tomu teda moc nehovorim ako upgrade \/ To radsej prepnem tu 72ku do 16:9 a bude to lepsie. Len ma stve ze nema PIP 100str. txt ma az tak netoci pac mam net

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. čím stříhat tento .ts ?
    Od Radoo v sekci Editace videa
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 16-10-2008, 08:46
  2. Kde zoženiem tento káblik?
    Od ferrda v sekci Bastlení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 18-11-2007, 18:43
  3. Jak udelat tento efekt