Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Moze byt tento TV?

Jendo (14)|2.1.2005 10:38
Chcel by som poridit tento TV http://www.ovp.sk/ovp/index.php?menu=10&id=41 je to sice nas vyrobok 9-) ale je v akcii za zaujimavu cifru :-) Co si myslia odbornici?? Dakujem za rady.
Pitomec (10211)|2.1.2005 13:53
Pokud by to byl 50Hz, tak se to dá - ale 100Hz za tyto prachy bude zblitka jako prase... :-k
Jendo (14)|2.1.2005 15:44
Preco myslis "za tyto prachy" ved on normalne stal tusim 21000sk? Ale 50Hz 16:9 tam ziadny nerobia. Tu je ta ponuka http://www.ovp.sk/ovp/index.php?menu=13&uhl=7 Ja si myslim ale mozno sa mylim, ze tie dalsie 3 vyssie modely nebudu mat moc rozdielnu kvalitu obr. skor hned ten druhy model ma nejaky LFR filter naviac (potlacovac medziriadkoveho blikania) neviem ako sa prejavi jeho absencia 9-) no a tie posledne dva su 82cm ulopriecky a posledny ma naviac PIP. Takze len na zaklade tohoto som tak laicky dospel k nazoru, ze kvalita toho prveho modelu snad nemoze byt az taka hrozna :-I :-I Ale fakt by to chcelo niekoho kto ho ma alebo mal :-D Tak sa este vyjadrite :-)

Alebo co by bolo lepsie s tejto ponuky: http://www.ovp.sk/ovp/index.php?menu=12
Milosbb (889)|2.1.2005 17:07
Je to dvojrocny model a kedysi som ho chcel kupit,no vtedy bol ako novinka za 33 000,takze som ho nekupil.Ja myslim,ze je to kvalitny model,nie ako tie dnesne,1000 funkcii-uhlopriecka 72 a to vsetko za 12 000 Sk.Mimochodom,mam OVP 218 s uhloprieckou 55 cm uz 6 rokov a bezi v pohode,s jednou malou poruchou,ktoru mi vsak odstranili priamo u mna doma.Ten opravar mi povedal,za OVP su minimalne poruchove a takmer kazdu poruchu vedia odstranit priamo u zakaznika.
Za tu cenu by som ho ihned bral,ale momentalne mam ine priority.Ver mi,ako novinka bol za 33 000 !!!!!!!!!!!!!!!!!!
ODSakEda (2278)|2.1.2005 17:42
Jenže PAL se nevysílá 16:9, ale vždy jen 4:3! Budeš se mimo některé filmy (a to ještě většinou ve zmenšeném vertikálním rozlišení (720x405...)) dívat jen na zdeformovná ksichty a fotbalový míče..., nebo na ořezaný obraz shora a zdola a třeba u hudebních clipů se "rozlišení" (vždy je to ale v PAL a 4:3 včetně černých okrajů) docela často mění a navíc v oblasti černých okrajů jsou komentáře loga a pod...
Dále až VGA a DVI přenese větší rozlišení než skýtá norma PAL! (ještě dodávám, že jsem si všiml, že od 16:9 upoští prozatím i většita TV studií nejen ve zpravodajství-přinášelo jim to jen problémy a deformace a koneckonců i menší zobrazení a tedy řez do šířky zboků!!!..., aby nebyla deformace přílišná!)

Takže nechápu nákup zobrazovadel 16:9, které neumí zobrazit větší rozlišení (lektronickými obvody ani fyzicky...) a nemají tedy z toho důvodu ani VGA vstupy...

Kup si normální telku 4:3 raději značkovou, neb mnohé 100Hz technologie od noname firem jsou opravdu s rozmazaným obrazem i když stabilním, jak varuje Pitomec! A vyčkej!

Perspektivní jsou až LCD TV či datavideoprojektory VGA a DVI vstupy! (ty již dnes a dostupné-nejlépe DLP projekktory 1024x768-již od 35.000Kč-mjí navíc na RGB filtru navíc i bílou(někdy i 6-tibarevnej filtr!) , takže nejen film ale i Windows zobrazí kontrastně čitelně (ostře-tedy jen po VGA!) stehně jak LCD PC monitor a to i ve dne!-odzkoušeno!)

Vyčkej proto, že LCD TV začínají míti krom vysokého rozlišení i vysoké dynamiky obrazu a kontrastu a samozřejmě ony VGA i DVI vstupy a čekat je nutné zatím na nižší ceny. SAMSUNG postavil šílenou továrnu na hromadnou výrobu velkých LCD a předvedl LCD i s fyzickým HDTV (1920x1080!) rozlišením a 16:9 a to s 160cm a 2m uhlopříčkou!!!

Z toho všeho si, alespon já, dedukuji, že Bill Gates měl pravdu, že DVD video (hlavně stolní playery, recordery), nepřežíjí nejbližší dekádu! A viděl jsem sice jen HDV záznam i reprodukci (1280x576 progresivně) a dostalo mě to, přesně dle jeho slov: kdo uvidí HDTV, nebude chtít nic jiného!
Pro skeptiky: A ceny? Otázkou času a hromadného nasazení (viz SAMSUNG, LG, PHILIPS a pod.). Mobily také stály před nedávnem 50.000 a paušál 50.000 bez DPH na rok+hovorné... a?!!! Nebo LCD 15" 45.000... Příklad jak jdou ceny: http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=50015 (LCD 19" 16ms za 10.000 s DPH!)

Trocha snění (zatím!)-SAMSUNG LCD TV: 2m(80"), 1920x1080 1000cdl 2000:1
Ivo Mašek (10205)|2.1.2005 17:47
Pánové, z některých z vás mám fakt radost. To je zatím "poslední ostrůvek" klidu a míru.....................jděte na :BB: a B-) .
ODSakEda (2278)|2.1.2005 18:16
16:9 studia opouštějí (hlavně na satech) a zde jsou ukázky problémů např na čt1 (kvalita je nic moc, neměl jsem akorát zaplou anténu...), kdy paradoxně dochází u 16:9 dokonce k menšímu širokoúhlému rozhledu a ořezu i zboků !!!, asi aby deformace pro diváky s 16:9 TV nebyla neúnosná...
TV 16:9 vypadá z marketingového hlediska atraktivně již vypnutá! Ale já se koukám na obraz a ne na bednu! Raději větší 4:3 a ono se to jakoby upravuje samo bez ustavičného ručního přepínání či deformací (neb PAL je i u širokoúhlých filmů furt jen 4:3 a žádná telka 16:9 to zpětně na 4:3 automaticky, jak jsem zjištoval, zkoušel a ptal se-to neumí!) a ve tmě, kdy nerozliším pruhy a bednu(neb nemám stříbrnou s odlesky na bocích, ale černou(!) :-D , mám i na 4:3 TV obraz i 16:9, alei 24:9 a různé, neb je v tom stejně chaoz a např. Sat TV art má ony černé okraje dokonce šikmé 9-)




Stáhnite si poslední 2 obrázky na HDD a přepínejte mezi sebou-jsou pořízeny vzápětí po sobě po přepnutí do fuul ve studiu. 1. je screenshot v 768x576 (4:3) a obrázek s 16:9 je výřez z prvního ze studia s plasmou, pro lepší postřehnutí rozdílu!
Milosbb (889)|2.1.2005 21:19
16/9 by som rozhodne bral,uz len kvoli DVD filmom,to sa proste nedá porovnat s pomerom 4/3.A tie filmy su v nasej pozicovni len o 10 Sk drahšie oproti VHS a domace kina su uz od 4 000 Sk.Takze Jendo,ak casto nepozeras TV programy,tak za tie peniaze je to naozaj dobra kupa.Ja som v 1998 roku vyhodil 14 500 za TV OVP 218 s 55 cm uhlop.bez PIP.Tu mas vsetko,dokonca aj PIP,POP.Skoda,ze sa mi nepodari ukecat manzelku,ale teraz naozaj potrebujem ine veci.

Pro skeptiky: A ceny? Otázkou času a hromadného nasazení (viz SAMSUNG, LG, PHILIPS a pod.). Mobily také stály před nedávnem 50.000 a paušál 50.000 bez DPH na rok+hovorné... a?!!! Nebo LCD 15" 45.000... Příklad jak jdou ceny: http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=50015 (LCD 19" 16ms za 10.000 s DPH!)

S cenou ide dole aj kvalita,ved si len vsimni toto forum,kolko reklamacii sa tu riesi,napr.tie DVD vypalovacky,ani nehovorim o vlastnej skusenosti s mojim videom-HI-FI stereo Philips,kupene 01 2004 za 6990 Sk-pokazene a reklamovane 04/2004.To video je cele z plastu,aj vnutorne suciastky(dufam,ze nie aj hlavy).

Prave preto by som radsej kupil starsi model,ktori by v sebe mal aj nejaku kvalitu a nebol vyrobeny na hromadny predaj,ako tie TV Philips,ktore u nas predavali z kamionov pri otvoreni Tesca.Ten TV Philips kolegovi odmietli po zaruke zobrat do servisu na opravu,ze vraj mu ho niekde v inom servise zoberu max. tak na suciastky.
Milosbb (889)|2.1.2005 21:28
Pre ODSakEda :
Tie LCD TV su otrasne,pozeral som na jednom v predajni film na DVD,neviem sice aky,odohraval sa viac v tme,no a ten obraz !!!!! To nebol obraz,ale otras.Dokonca v akcnych scenach stvorcekov,ako u nas v BB dlazobnych kociek na namesti.A ta cena !!!!!!!!!!!!!!!!!
Zatial to ani zdaleka nema na klasiku.
ODSakEda (2278)|2.1.2005 23:26
1. Neznám značku LCD: "Tie"!...

2. LCD nemůže vytvořit z videa žádné čtverečky! Kdo ví na co jsi koukal a jak to bylo nastavený a jakej byl zdroj videa či připojení zdroje?...

3. Zdaleka netvrdím, že první LCD či LCD TV a neznačkové tuplem, jsou dokonalé! Naopak! Však sem radil : Kup zatím telku! A vyčkej!
(především počkat s formátem 16:9!!! raději zatím levnou velkou telku a 4:3-budeli dost velká, ani film 16:9 nebude malý ani deformovaný ani oříznutý a přitom bude širokoúhlý(!) a bez ustavičného ručního přepínání v živém vysílání! Možnost volby 16:9 je prozměnu u TV 4:3 jen finta, nevyužitelná ani u DVD playeru s filmem 16:9, vznikla spíše z důvodu dig. kamer SONY, které nenatáčí skutečně 16:9 a pak je obraz při přímé reprodukci z kamery natažený... Pravda, již vypnutá TV bedýnka 16:9 vypadá před návštěvou bombasticky, ale já koukám na obraz a neee na bednu, a ještě ktomu sříbrnou nebo se zrcátky(moda stolních playerů!...), abych v nich viděl lampičku a odraz světla z vedlejšího pokoje...)

4. Viděl jsem věci, škoda, že Ti to tady nemůžu předvést! A mám i doma 72" TV Panasonica s ostrým a čistým obrazem, ještě Made In Japan a Video dělám na LCD a krom velmi dynamických scén se sice ne zdaleka(dle konkrétní "klasiky"-nevím co konkrétně myslíš?), ale vyrovná!
ODSakEda (2278)|3.1.2005 11:51
Jak jsem psal-problémy s pseudo 16:9- https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=2057 ...
Milosbb (889)|3.1.2005 17:23
Pre ODSakEda:
" Tie " nie je ziadna znacka,ale po cesky to znamena " ty".Teda myslel som to vseobecne " ty LCD panely"a nepisal som o ziadnej konkretnej znacke.
A este,nehram sa na profika,ale urcite rozoznam LCD TV od klasickeho TV.Uz len,co sa tyka hlbky,to ani nevravim o cene-za 21" LCD TV-39 000,to uz kazdeho blbca napadne,ze to nie je klasicky TV.
Jendo (14)|3.1.2005 18:30
Dakujem hosi za diskusiu. Dnes som to kozultoval aj v praci a vsetci ma od 16:9 a este k tomu 100Hz odradovali 9-) Ze 70cm je malo a ked nechcem mat rozplizly obraz tak ho budem musiet supnut do 4:3 a obraz budem mat ako na 55ke co mam teraz :-((( No a 100Hz technika je dobra od 25000,- hore a ze toto je horsie ako dobra 50Hz. Takze 70cm 16:9 ide out.

Videl som u nas toto na zivo Panasonic TX-29 PM 1P a SONY KV - 29 CL 11 K
tu je mozne vidiet oba http://www.elektronova.cz/detail.phtml?id=207&serad=cena&sort=0&st=95&druh=prodej
a este tam bola 72cm 100Hz Orava z PIP. Pocitovo bol ten obraz na Orave kludnejsi ale ako keby bol taky rozmazanejsi (neviem cim to je?) a na druhe miesto som dal Sonyho a ako jasny favorit bol ten Panasonic. Sice 50hz bolo potnat ale tie farby a kontrast proste nadhera. Inak cena aj Sony aj Panasonic je v akcii 15490Sk!!!! Ta Orava stala tusim 18900sk to uz je trochen rozdiel... :-I Zak zhodnotte vyber a poradte 8-) Dik
Milosbb (889)|3.1.2005 18:56
Jendo : Teraz mam pred sebou katalog Triangel-leto-jesen 2003.A tam ten TV OVP CTV 29WHD52 RF 100Hz PIP,co si hodil odkaz vo svojom prvom prispevku,stoji 28 199 Sk v hotovosti a 31 990 na splatky,teda ak ho teraz maju za 16 999 Sk,tak je to fantasticka cena a oproti tomu Panasonicu tam mas aj PIP.
A este sa priprav,ze ak sa ti pokazi Sony,alebo Panasonic,tak budes bez TV mesiac,kdezto OVP ti opravia aj doma-teda u teba.A ver mi,aj Sony alebo Panasonic sa moze pokazit.A neviem,ci ten Panasonic nie je vyrobeny v Cesku,takze kvalita nebude rozdielna voci OVP.
Jendo (14)|3.1.2005 19:33
No neviem, kde si prisiel k tej cene ale ja ju nemozem v tom papierovom katalogu najst ani na nete v tom ich virtualnom triangli 9-)
To je divna cena lebo CTV 29WHD53 RF PIP 16:9
- 70cm, 100Hz, LFR, stereo, 2 SCART, 100 str. TXT, PIP ma cenu: 23.999,00 Sk a to je uz aj s tym LFR filtrom takze ta sqela cena 28tis je to nie je :((

Tu cenu co popisujes plati skor pre CTV 32WHD2014 RF 16:9
- 82cm, 100Hz, LFR, stereo, 2 SCART, 100 str. TXT cena : 29.999,00 Sk ale to je uz 82 ulopriecka.

Ja netvrdim, ze sa nemoze pokazit mne sa OVP 55cm za 5 r. nepokazilo :-D zatial! Ale uznaj zase, ze pozerat na 70cm 16:9 obraz v 4:3 tak to mam ako na sucasnej 55ke a tomu teda moc nehovorim ako upgrade \/ To radsej prepnem tu 72ku do 16:9 a bude to lepsie. Len ma stve ze nema PIP 100str. txt ma az tak netoci pac mam net :-E
Ivo Mašek (10205)|3.1.2005 19:58
Mám dojem, že v TRIANGLU nelze kupovat "normálně". Pouze formou splátek. Kdybych náhodou kecal, tak mě opravte.
Milosbb (889)|3.1.2005 20:21
Jendo : Citaj poriadne ! Katalog 2003,nie najnovsi.A samozrejme,TV pozerat na 16:9 je blbost,vsak tie 16:9 vyrabaju hlavne kvoli DVD filmom.
Pre Iva Maseka : v Triangli v pohode aj v hotovosti,nemusis sa trepat po obchodoch a este ti to aj dovezu domov gratis(aspon si to myslim).
ODSakEda (2278)|3.1.2005 21:01
Milosbb:
Mno, jenže for je v tom, že OVP se pokazí např. 2x ročně, kdežto SONY a Panasonic nikdy :-D

Jendo:
tu 72 4:3 právě nemusíš přepínat! Ono se to u filmů 16:9 z TV vysílání i z DVD playerů, kromě dig. kamery..., "přepíná" vlastně samo!!!
Jo a co jsi dal tenodkaz na toho Panasonica, tak v Makru měli 50Hz a 100Hz vedle sebe a ten 100Hz byl stejně ostrý až ostřejší, dle loga čt1 a to byly vedle i samý SONY a PHILIPS a camcunk a fuhaj hunaj a ten Panasonic -tedy obraz na něm, byl dle mě tak nej!
Mám také Panasonic 72cm ale jen 50Hz (ale již asi 6-7 let) a ještě made in Japan (dnes mnohé made in Czechšmejd..., ale jde o to nekoupit zrovna blbej kus-nechat si ho pustit mezi mnohými konkuretty!
Nikdy bych nekoupil stříbrnou telku! Vypadá sice moderně ve dne vypnutá, ale háže odlesky na bocích rámečku... Prostě bedna at je černá, já čumím na kvalitu obrazu a ne na tu bednu!
Jendo (14)|3.1.2005 21:08
[quote=Milosbb]Jendo : Citaj poriadne ! Katalog 2003,nie najnovsi.A samozrejme,TV pozerat na 16:9 je blbost,vsak tie 16:9 vyrabaju hlavne kvoli DVD filmom.
Pre Iva Maseka : v Triangli v pohode aj v hotovosti,nemusis sa trepat po obchodoch a este ti to aj dovezu domov gratis(aspon si to myslim).[/quote]

9-) mas pravdu Milosbb 9-) zle som si to pozrel. Len preco ho nedali aj do roku 2004?
Jasne ze tovar donesu az domov! Ale skusali ste nieco reklamovat ked sa to porucha cez triangel? Je to patalia radsej nech sa nic nepokazi :-G
Milosbb (889)|3.1.2005 21:10
ODSakEda:
Mám TV OVP 218 od roku 1998(teda viac ako 6 rokov) a zatial jedna mala zavada v roku 2002(suciastka za 8 Sk).
ODSakEda (2278)|3.1.2005 21:14
Bylo to troha zaujetě nadsazené! Proto ten smajlík: :-D I když!

A s tím "Tie" jsem tě chytal jen za slovo skeptika, co zobecnuje a používá jeden pytel :-D
Milosbb (889)|3.1.2005 21:19
Jendo:
Vlani som reklamoval v Datart video Philips a tiez to bola patalia.Vybavili to az na posledny,teda 31. den.Takze aj s kamennym obchodom moze byt reklamacia pataliou.A ten TV maju aj v NAY za 16 990 Sk,takze ten Triangel som uvadzal len kvoli tomu,aby si videl,ze ta cena je preto nizka,lebo je to stary model.
Ivo Mašek (10205)|3.1.2005 21:23
co zobecnuje a používá jeden pytel
\/
Jendo (14)|3.1.2005 21:48
[quote=Milosbb]Jendo:
Vlani som reklamoval v Datart video Philips a tiez to bola patalia.Vybavili to az na posledny,teda 31. den.Takze aj s kamennym obchodom moze byt reklamacia pataliou.A ten TV maju aj v NAY za 16 990 Sk,takze ten Triangel som uvadzal len kvoli tomu,aby si videl,ze ta cena je preto nizka,lebo je to stary model.[/quote]

jojo uz je pochopene :-D Ale zaujimave je to ze v NAY je ten panasonic za peknych :-D 16,990sk a u nas v jednom obchode je za este krajsich 15,490sk Takze ten NAY nie je najlacnejsi asi.... :-?
Ivo Mašek (10205)|3.1.2005 21:56
Jendo:
Pokud chceš kvalitní přístroj, tak musíš sáhnout hlouběji do peněženky. Já osobně jsem z laciných produktů vyléčen a na vlastní kůži jsem poznal, co to znamená: Nejsem bohatý, abych kupoval laciné výrobky.
Můžeš tu přemítat a dumat, jak dlouho budeš chtít - k ničemu to nepovede. Kvalita se platí, neprodejné výrobky se zlevňují (pročpak jsou asi neprodejné)
Milosbb (889)|3.1.2005 22:00
No neviem,ci panasonic za 16 990(15 490) bude kvalitou hoden svojho mena.Ak ho budes kupovat,spytaj sa,kde je vyrobeny.Aby si nebol sklamany,ako moj brat,ktory si kupil bezdrotove sluchatka Sony za 3000,s tym,ze Sony je jeho znacka a ze je to proste kvalita,no doma zistil-Made by PRC Korea a bol z toho na infarkt.

A nedaj sa oklamat cenou:"Nie som taky bohaty,aby som si mohol dovolit kupovat lacne veci"
petere (2)|7.4.2005 08:44
Tak mi z tej debaty co tu sledujem vychadza ako rozumna volba tento tv:
http://www.ovp.sk/ovp/index.php?menu=10&id=29
72cm 4:3 100Hz PIP LFR za 20999Sk. Chcel som najpvr LCD Benq DV2680 ale zda sa ze zostanem u klasiky. Co vy na to?
vladoc (456)|7.4.2005 10:01
Pri kúpe sa zameraj na to, aby pri zmene scény sa nemenil rozmer obrazu. Najlepšie to uvidíš, keď budeš pozorovať logo prijímanej stanice. Pri zmene jasu obrazu sa logo nesmie pohnúť.
Pozri si futbalový zápas na trávniku s pruhmi. Pri pohybe kamery, by nemali pruhy zmiznúť. Môžu sa mierne rozmazať. Hráči musia byť vždy OK, nesmú za sebou ťahať závoje, ako popisuje PITOMEC.
TV vyskúšaj so zapnutými i vypnutými filtrami.
Uvedom si, keď ju raz kúpiš, tak ti ju ťažko vymenia za inú. Nedaj si vopred oraziť záručný list. Ozaz ho až po vyskúšaní.
jopein (450)|7.4.2005 11:38
[quote=Jendo]Chcel by som poridit tento TV http://www.ovp.sk/ovp/index.php?menu=10&id=41 je to sice nas vyrobok 9-) ale je v akcii za zaujimavu cifru :-) Co si myslia odbornici?? Dakujem za rady.[/quote]
Na Slovensku se vyrábí už i SONY koupil jsem si toto a na to moje usínání u TV to stačí (za 10 000.- Kč)
http://www.sony.cz/ShowProduct.do?site=odw_cs_CZ&category=TVP+Conventional+4x3+TV&product=KV-29CL11

Důležité je mít z toho radost a nehledat mouchy :-E :-E
jopein (450)|7.4.2005 11:45
ODSakEda
Nikdy bych nekoupil stříbrnou telku! Vypadá sice moderně ve dne vypnutá, ale háže odlesky na bocích rámečku... Prostě bedna ať je černá, já čumím na kvalitu obrazu a ne na tu bednu!

Ať se dívám jak se dívám, žádné odlesky nevidím. Když tak vezmu černou tabulovku a štětku a trochu to přejedu :-E :-E :-E .

Ne vážně, tato TV má boky rámečku tak malé a zkosené , že to nevadí. :-)
ODSakEda (2278)|7.4.2005 12:16
jopein -leda aspon tak :-)
vladoc (456)|7.4.2005 15:14
jopein
Súhlasím s tebou. Mám tiež striebornú bedňu. Žiadna telka sa nemá pozerať v tme.
Tým, že je celá čierna unavuje oči, spôsobuje to veľký kontrast medzi čiernym rámom a svietiacou obrazovkou.
Tiež je dokázané, že výrok "Nečítaj za šera, lebo si pokazíš oči" je klamný. Oči sa pri čítaní najviac kazia, keď si na list papiera z ktorého čítaš svietiš ostrým svetlom, čo spôsobí veľký konrast medzi písmom a bielym listom papiera. Za šera sa oči len unavia a nič viac.
ODSakEda (2278)|7.4.2005 16:12
vladoc Ale vladooo! Má se koukat při rožlé lampičce, aby ani intenzita v místnosti neklesala na skoro nulu a tím nevznikaly šílené kontrastní pecky pro oči a když je čená scéna, stříbrný obal tvé TV zůstane zářit????? Aři lampičcč se zase leskne!.....
vladoc (456)|7.4.2005 19:44
ODSakEda
Ono tá lampa nemá svietiť na obrazovku, ako by si niekto myslel, ale má byť slabo osvetlená zadná stena za TV príjmačom, tak aby nebolo vidieť zdroj svetla.
ODSakEda (2278)|8.4.2005 04:49
vladoc -anebo :-)