Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

zpracování FullHD videa

Twist3r (11)|22.6.2009 22:18
Prosím o radu.
Jsem začátečník a v kódování se a dekódování se nevyznám. Prostě jsem ze staré kamery s miniDV kazety stáhnul videa do PC, zeditoval ve Vegasu a vyrenderoval. Tradá, film hotov...
Teď jsem dostal ke zpracování FullHD vidka s koncovkou .m2ts stažená z kamery Canon HG20, ale PC mi absolutně nestíhá pobrat a nedá se s tim vůbec pracovat. Strašně pomalé.
Není někde návod, jak zpracovat fullHD videa? Jestli se to musí nějak převádět ještě před editací či co a jak dál... Díky
Pave1 (4279)|22.6.2009 22:39
Přeborník v téhle disciplíně určitě nejsem (AVCHD se ke mně prakticky nedostane), ale teď jsem pro jednoho staršího kolegu zkoušel edius5, na kompu s C2D.

Drhlo to, ale pak jsem to jedním klikem zkonvertoval do Canopus HQ kodeku a běželo to jak vínko. Tak to je jistě jedna z možností (na doma je verze Edius NEo2).

Jistě někdo poradí další možnosti, kvalita výsledku byla ale i s přepočtem zcela přijatelná.
SB (260)|22.6.2009 23:14
Pokud chceš zpracovávat m2ts,tak je rozhodně potřeba alespoň dvoujádrový procesor.Nepíšeš tu na čem to běží,ale dvoujádro je určitě základ.
poutniksantiago (8)|23.6.2009 01:13
[QUOTE=Pave1;230571]Přeborník v téhle disciplíně určitě nejsem (AVCHD se ke mně prakticky nedostane), ale teď jsem pro jednoho staršího kolegu zkoušel edius5, na kompu s C2D.

Drhlo to, ale pak jsem to jedním klikem zkonvertoval do Canopus HQ kodeku a běželo to jak vínko. Tak to je jistě jedna z možností (na doma je verze Edius NEo2).

Jistě někdo poradí další možnosti, kvalita výsledku byla ale i s přepočtem zcela přijatelná.[/QUOTE]

Canopus HQ kodek? To je obdoba MPEG2, ale v 1920x1080?
dalizije (641)|23.6.2009 06:10
Nepíšeš jaké máš PC ........ Vyzkoušej Ulead video studio X2.
Pave1 (4279)|23.6.2009 08:32
[QUOTE=poutniksantiago;230594]Canopus HQ kodek? To je obdoba MPEG2, ale v 1920x1080?[/QUOTE]

Canopus HQ je interní zpracovávatelský kodek Ediusu (víc programů má takovou možnost, zpracovávat HD video "nativně" nebo v přepočtu v kodeku), je optimalizovaný (dekomprimovaný na rozumnou úroveň) pro snadné zpracování, můžeš si i nastavit kvalitu, pokud chceš, atd. Pak to běhá dobře i na méně silném HW.
Např. FCP má svůj ProRes, Avid MC svůj DNxHD, podobně funguje Cineform pro Premiere CS4 atd.

Zpracovávatelské kodeky jsou prostě jednou ze dvou cest, jak AVCHD zpracovávat (druhou je dostatečně silný HW, podle specifikace výrobce sw, který používáš, ale i tam pak u některých programů nemusí vše běhat hladce).
festr (163)|16.7.2009 20:25
Skoda ze nynejsi strihaci programy nevyuziji to, co CoreAVC kodek dokaze s NVIDIA CUDA. (prehraje full HD AVCHD zaznam na starsim P4 3Ghz se 30% zatezi procesoru). Bez akcelerace se to neprehrava plynule ani na core2 duo procesoru co mam na notebooku (obe na 100% vytizeni).