Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 13 z 54 PrvníPrvní ... 3111213141523 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 181 až 195 z 804

Téma: Samsung UExxBx000 - zkušenosti, problémy, řešení majitelů

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    Existujú len 2 možnosti :
    - nechať spraviť upscaling v TV ( SCART )
    - nechať spraviť upscaling v DVD ( HDMI )

Vo väčšine prípadov je tá prvá možnosť kvalitnejšia. Samozrejme sa bavíme o DVD prehrávačoch alebo rec.
    Takže SCART nezahadzovať, treba vyskúšať obidve varianty.
    Nemas pravdu, Uz len z principu bude prva moznost horsia z dovodu dvojiteho DA-AD prevodu. Nevraviac o tom, ze scarty, ktore pouzivaju bezni ludia stoja 5 korun a stoja za velke H. DA prevod totiz zavisi aj od zeleza v DVD playeri a zaroven od AD prevodu v TV.

- nechať spraviť upscaling v DVD ( HDMI )

V druhom pripade mozes pouzit prepojenie aj bez upscalingu (nastavis vystup DVD playera 576i) a TV si bude upscalovat sama (ak mas problem s upscalingom v playeri)

P.S. Pokial uz potrebujes z nejakeho dovodu pouzit analog, pouzi YpPbPr vystup z DVD playera. Za prijatelne peniaze dostanes kvalitne kable a vies co prepajas. Pricom kvalitny SCART vacsina ludi nezaplati.
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 24-11-2009 v 23:08 Důvod: preklepy
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Chtěl bych upozornit na vydání nové verze firmwaru pro LCD Samsung UE46B8000. Stahujte na ofic. webu

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jun 2007

Pozde, uz ho pouzivame nejakej ten den.

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od najx Zobrazit příspěvek
    Od dnes sa vytesujem z novej UE40B7020 funguje mi siet s edimax usb wifi adapterom
    Takze nepouzivas ten originalni USB WiFi adapter od Samsungu, ale nejaky od Edimaxu? Posli, prosim, typ toho adapteru, ktery ti funguje.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Aha, tak to se omlouvám Jinak všimli jste si nějakých oprav na novém FW?

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od pospaa Zobrazit příspěvek
    Takze nepouzivas ten originalni USB WiFi adapter od Samsungu, ale nejaky od Edimaxu? Posli, prosim, typ toho adapteru, ktery ti funguje.
    to by asi zaujimalo viacerych..
    podla http://fixed-mobile-convergence.tmcn...-linkstick.htm Samsung USB dongle pouziva chip Ralink RT2880U. Cize podla mna akykolvek usb dongle s tymto chipom (mozno ani nemusi byt konkretny ale RT28xx rada) by mal fungovat. Problem je ze skoro ziadny vyrobca nepovie aky chip pouziva, ale Edimax rozne Ralink chipy pouziva casto takze je tu sanca.

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    Nemas pravdu, Uz len z principu bude prva moznost horsia z dovodu dvojiteho DA-AD prevodu.
    - nie, mýliš sa
    - o žiadnom princípe nemôže byť ani reč.
    - treba vyskúšať obidve možnosti, čo bude viac prijateľné
    - digitálne prepojenie vždy nemusí byť v daných prípadoch lepšie, ako analógové, takže žiadny princíp...Všetko závisí od kvality prevedenia.Naviac existujú limity DVD technológie.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

jarino> nie, nemylim sa (obvykle )

DVD player s vystupom cez HDMI 576i (teda posiela dekodovany vystup bez akehokolvek scalingu), bude VZDY lepsi ako analogovy SCART a to tak teoreticky (a neodskriepitelne) ako prakticky.

(a teraz sa nemam chut tahat za slovicka, co je opat tvoja parketa, kedy najdes nejaky a la tesco player, kde to bude fungovat opacne. Bavim sa o beznej praxi a o drvivej vacsine pristrojov, ktore korektne funguju podla urcenych specifikacii)

O to viac ma prekvapuju tieto rady o pouziti scartu od teba (este keby to pisal Pitomec, to sa prehladnut da). Skus na dovazok porovnat Scart za "5 korun" a HDMi kabel za "5 korun" ked uz sa bavime o tom prepojeni. Uvidime k comu dospejeme.

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od jogurt96 Zobrazit příspěvek
    Pokud ti to dělá jen s připojenými kabely, mohl by to být stejný problém jako u kamaráda. Při připojení k anténě/kabelovce slyšel brum a rušení ve zvuku. Doporučili mu koupit galvanický oddělovač - stojí něco kolem 100 Kč. Zapojíš na kabel antény/kabelovky nebo satelitu a brum by měl zmizet. Viz. http://www.tsnova.cz/p50243-oddelova...z-f-konektory/
    Jen nevím jestli nejsou různé typy - se radši informuj v nějaké prodejně s anténami
    Tak jsem to včera konečně vyzkoušel a odpojil jsem HDMI kabel, který spojuje TV se satelitem, a TV zrčí pořád. Nějaká jiná rada?

Je tu občas Avatar uživatele najx
    Registrace
    Sep 2005

Citace Původně odesláno od pospaa Zobrazit příspěvek
    Pokusne som tam strcil Edimax EW-7718Un Wireless LAN USB Adapter

http://www.edimax.com/en/produce_det...id=1&pl2_id=44

Dany USB ma podla informacii (google) chipset od Ralinku RT2870

Hned ho zdetekovalo ako bezdrotove zariadanie, a po nastaveni siete uz vsetko islo bez problemov. Len ten youtube sa mi zda pomaly - dost casto sekne a nacitava. Pri teste rychlosti Internet@tv to ukazuje 400kbit - 1,5Mbit, pricom pripojenie mam 10Mbit.
    hd mkv z lokalnej siete v pohode.
    Naposledy upraveno uživatelem najx: 26-11-2009 v 11:45 Důvod: preklep

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od najx Zobrazit příspěvek
    Pokusne som tam strcil Edimax EW-7718Un Wireless LAN USB Adapter

http://www.edimax.com/en/produce_det...id=1&pl2_id=44

Dany USB ma podla informacii (google) chipset od Ralinku RT2870

Hned ho zdetekovalo ako bezdrotove zariadanie, a po nastaveni siete uz vsetko islo bez problemov. Len ten youtube sa mi zda pomaly - dost casto sekne a nacitava. Pri teste rychlosti Internet@tv to ukazuje 400kbit - 1,5Mbit, pricom pripojenie mam 10Mbit.
    hd mkv z lokalnej siete v pohode.
    Diky za info, rychlost YouTube je mi uplne ukradena, kvuli tomu jsem si tuto televizi nekupoval
    Ale urcite mi zalezi, aby FullHD video z mkv bezelo bez problemu a ja nemusel vrtat zed kvuli ethernetovemu kabelu, protoze pocitac mam ve vedlejsi mistnosti.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Zkoušel někdo zjištovat změny v nových verzích firmwaru, docela by mě to zajímalo, psal jsem přímo na Samsung a tam mě pekně naštvali, napsali mi asi po týdnu, že oni to neví a poslali mi seznam asi 10 servisů v ČR kde si to prý mám zjistit, přitom firmware snad dělají oni tak by to mohli dávat k němu, to info o vylepšeních a změnách...

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Mam B7000 a vcera jsem si pujcil jinou flashku se kterou se mi konecne podarilo upgradovat FW v3000.
    Pro ty, co by meli s upgrade FW problemy:
    Pro upgrade jsem chtel puvodnme pouzit starickou 1G flashku od Apaceru, ale nikdy mi to na ni FW nenaslo. Stejne tak jsem mel problemy s prehravanim filmu, kdy se mi tato fleska nahodne odpojovala. Fajl system tam byl stejnej.
    Puvodni verzi FW jsem mel 2004, takze nevim, co bylo mezi 2004 a 3000. V podstate jsem zmeny vubec nekontroloval, ale ceho jsem si vsiml je to, ze se zrychlylo menu (coz uz snad nekdo psal po nejake meziverzi FW) a pak jsem si vsiml, ze pri prehravani z USB si to pamatuje misto, kde bylo prehravani filmu preruseno a je mozne na nej primo skocit (je ale mozne, ze uz je to tam taky dele, takze me nekamenujte).

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Co se tyka Wifi USB donglu, tak existuji stranky, kde se temto TV venuji, a kde upravuji FW dle svych potreb. Jedna z moznosti je tam i odemknuti pro jine typy WLAN adapteru.
    Stranky toho projektu jsou zde: http://samygo.sourceforge.net/
    Bohuzel to ale neni na chvili a je treba to trochu nastudovat, na coz nemam cas.

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

Mne sa v menu nastavenie obrazu po upgrade na 3000 ostali niektoré položky čierne a nedá sa na ne dostať napr si nemôžem zmeniť úroven čiernej pri hdmi a iné položky samozrejme mám zapaté hdmi vám to ide???? dík

Strana 13 z 54 PrvníPrvní ... 3111213141523 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Plazma: Panasonic TX-P37X10Y - zkušenosti, nastavení, problémy
    Od Pomalej Joe v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 51
    Poslední příspěvek: 18-09-2012, 18:56
  2. Philips 46PFL5605H-zkušenosti majitelů
    Od tonybeny v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 20-12-2010, 13:36
  3. Mascom MC5301CR - zkušenosti, rady, problémy