Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UExxBx000 - zkušenosti, problémy, řešení majitelů

|Mio| (350)|21.6.2009 15:55
Tak mam konecne doma tohoto Edge-Led velikana v provedeni UE46B7000 a nejprve se s vami podelim o vlastni postrehy a zkusenosti.

Obraz:

Co se tyka kvality vstupu, zpracovani a podani obrazu je vse dle nejlepsich ocekavani, cerna neni naprosto uplne cerna kdyz je okolo tma bez jedineho dalsi zroje svetla, ale to se u TN a EdgeLed ocekavalo. Navic jsem prisel na jeden fyzikalni detail a to ze uplne cernou lidske oko vubec nevidi a ani podani cerne ktere tato televize zvladne neprispiva k realnemu vjemu z daneho obrazu, rozhlednete se kolem sebe jak vypadaji cerne veci za deniho svetla a nocniho sera pri kterem jeste jakz takz vidite pouze jako ruzne odstiny sede, byt si mozek domysli ze je to cerna. Ve vysledku si na televizi musite snizit kontrast, ci v nastavenich posunout cernou tak, aby se vysledny vjem blizil k realite.

Zvuk:

Zvuk mirne prakvapil, je to stale o neco lepsi podani nez bych od tak maleho prostoru ocekaval a k vyraznejsim nedostatkum nedochazi ani pri vysokych hlasitostech.
Nic mene az vymenim zesilovac za novy s optickym vstupem tak teprve radne ozijou my poradny bedny.


Zpracovani:

Zpracovani je vyborne, coz se taky predpokladalo, ale mam vyhrady k celkovemu navrhu TV, jako naprostou hloupost vnimam umisteni napajeciho kabelu, veskere ostatni vstupy/vysupy jsou situovany tak, aby bylo mozo TV "prilepit" primo na zed ći k jine plose, jen zatraceny napajeci kabel vystupuje zezadu a znesnadnuje zivot pri usazovani a reseni kabelaze, protoze je pro jistotu cca 50 cm od ostatnich vstupu/vystupu.
Dalsi ale mensi nedostatek je umisteni HDMI portu, pokud pripojite vice jak 2 HDMI kabely musite je pak velmi nesetrne zlomit do praveho uhlu a da dost prace aby nevycnivaly z boku vedle TV. Vesa 400x400 se vicemene standard, ale asi nejsem sam kdo by spise ocenil 400x200.

Firmware+nastaveni:

Firmware tam je 1007, na webu Samsungu je k dispozici pouze starsi 1006, tak jsem doufal ze budou nektere mouchy vychytany :-(.

Bohuzel prvni zasadni problem na ktery jsem narazil je PIP, tato vcelku jednoducha funkce ma zasadni nedostatek nastaveni, pominu-li ze ma na pevno nastaveny pomer 16:9, je nejvetsi problem prebirani pomeru ze zdrojoveho obrazu, pri vstupu 4:3 se obraz automaticky roztahne do sirky na 16:9 coz by se dalo jeste skousnout, ale horsi je ze k obrazu 16:9 prida nahore a dole cerny pruh a obraz tim zdeformuje na desivy vysledek.

Dalsi nemene zavazny problem prinasi vstup z PC, z neznameho duvodu nezobrazi 1920x1080@60Hz pres HDMI na cele plose, ale mirne jej zmensi a okolo necha minimalne 1 cm okraje. Vysledny obraz je desivy. Zatim tedy musim pouzivat 1360x768@60Hz jez je zvetseny spravne, ale samo to neni to prave orechove.

Pridam foto problemu.

Ted se tu mrknout na Servisni menu jestli pomuze.
21062009296.jpg 21062009297.jpg 21062009299.jpg 21062009302.jpg
HunterGtNet (148)|21.6.2009 16:50
pokud mas nvidi tak to jde nastavit pres ovladace a roztahnout pres celou plochu video a televize a v posledni polozce resize my deskop
MAKcz (205)|21.6.2009 19:25
[QUOTE=HunterGtNet;230426]pokud mas nvidi tak to jde nastavit pres ovladace a roztahnout pres celou plochu video a televize a v posledni polozce resize my deskop[/QUOTE]

Moment, ale v cem se zmeni resize desktopu pokud mam nastaveno 1920x1080 a dam nejakej resize co to s tim jako udela? Tohle mne celkem prekvapuje, predpokladal bych, ze kdyz tam poslu 1920x1080 tak to proste zobrazi nativne ve spravnem rozliseni a nezacne to provadet nejake prasarny s rescalem. No jinak strasne moc dekuji za hodnoceni TV, vahal jsem zda nevezmu 7000/8000 ve 40 a nakonec asi pockam na 9000 serii kde se doufam Samsung vrati k local dimm led podsviceni.

Jak si spokojeny treba s DLNA ?
rommi (416)|21.6.2009 22:22
[QUOTE=|Mio|;230415]
Dalsi nemene zavazny problem prinasi vstup z PC, z neznameho duvodu nezobrazi 1920x1080@60Hz pres HDMI na cele plose, ale mirne jej zmensi a okolo necha minimalne 1 cm okraje. Vysledny obraz je desivy. Zatim tedy musim pouzivat 1360x768@60Hz jez je zvetseny spravne, ale samo to neni to prave orechove.[/QUOTE]

to by malo ista nastavit v menu u starych modelov sa to volalo Just Scan a teraz by to malo byt nejako ze prisposobit velkost obrazu alebo tak nejak......
|Mio| (350)|22.6.2009 00:05
Budte tak laskavi A NEPRISPIVEJTE SEM POKUD NEMATE OSOBNI ZKUSENOST dle nazvu tematu.

IT podrobnosti:
Ta moje má minimálně 2GB vestavene pameti, bohuzel predem rozskatulkovane na cca 1 GB pro media, cca 500 MB pro content library, 100 MB pro widgety Internet@TV a zbytek je vyuzit pro predinstalovane veci, manualy a podobne.

Internet@TV funguje prekvapive dobre, jsou k dispozici 2 widgwty v cestine a to Youtube a Accu Weather, snad budou pribyvat i dalsi.

DLNA nejspis bude fungovat, ale nechce se mi instalovat tu aplikaci od samsungu, mam na siti server na sambe, mely by pridat podporu smb nebo ftp.
|Mio| (350)|22.6.2009 11:46
Na webu samsungu se objevil novy firmware pro LED rady 7000 a 8000 rovnou verze 2004.0

Tak hura do nej "-)


DLNA:
-software do PC je takovej nejakej divnej, ale funguje to no.
- prehraje to v podstate vsechno jen cas od casu u starsich D-vX je nekompatibilni zvuk.


EDIT: Tak novy firmware neopravil vubec nic jen obsahuje misto Youtube a Accu weather widgety od Yahoo v anglictine a je to pekna sracka, sere me to ze tam neni youtube. Jestli nenajdu nejaky opravy a vylepseni tak se vracim k 1007.
rommi (416)|22.6.2009 20:20
[QUOTE=|Mio|;230484]Budte tak laskavi A NEPRISPIVEJTE SEM POKUD NEMATE OSOBNI ZKUSENOST dle nazvu tematu.[/QUOTE]
OK takze v tomto vlakne naposledy...
Size
Occasionally, you may want to change the size of the image on your screen. Your TV comes with several screen size options, each
designed to work best with specific types of video input. Your cable box/satellite receiver may have its own set of screen sizes as well. In general, though, you should view the TV in 16:9 mode as much as possible.
Press the TOOLS button to display the Tools menu. You can also set the size by selecting Tools → Picture Size.
Auto Wide: Automatically adjusts the picture size to the 16:9 aspect ratio.
16:9: Adjusts the picture size to 16:9 appropriate for DVDs or wide broadcasting.
Wide Zoom: Magnify the size of the picture more than 4:3.
Zoom: Magnifies the 16:9 wide picture (in the vertical direction) to fit the screen size.
4:3: This is the default setting for a video movie or normal broadcasting.
Screen Fit: Use the function to see the full image without any cut-off when HDMI (720p / 1080i / 1080p) or Component (1080i / 1080p) signals are input.

After selecting Screen Fit in HDMI (1080i / 1080p) or Component (1080i / 1080p) mode: Select Position by pressing the ◄ or ► button. Use the ▲, ▼, ◄ or ► button to move the picture.
Reset: Press the ◄ or ► button to select Reset, then press the ENTERE button. You can initialize the setting.
If you use the Screen Fit function with HDMI 720p input, 1 line will be cut at the top, bottom, left and right as in the Overscan function.
[QUOTE=|Mio|;230484]DLNA nejspis bude fungovat, ale nechce se mi instalovat tu aplikaci od samsungu, mam na siti server na sambe, mely by pridat podporu smb nebo ftp.[/QUOTE]
..zo Sambou a FTP sa vrat do hrobu....
|Mio| (350)|22.6.2009 21:10
Hmm, dalsi OT, kdybych neumel cist manual tak by mi to treba mohlo pomoct, ale jelikoz cist umim a dokonce si ho umim sehnat i v cestine, tak jsem tohle uz davno zkousel.

A smb a ftp je alespon standard, ne tyhle DLNA sracka softy kde kazdy vyrobce pouziva neco jinyho. Je sice fajn ze ti to vygeneruje nahledy uz v PC, ale co je mi to platny kdyz dany format pak televize neumi. A je silne nepohodlny kdyxz mam v domaci siti nekolik datovych ulozist je nemoct pouzit jen proto ze nebezi na Woknech.

Jinak co se tyce Media playeru, jak z USB tak s DLNA jede celkem obstojne, trosku slozitejsi je orientace ve vice souborech, ale nakonec se najde co se hleda.
karel7000 (15)|23.6.2009 10:24
Je nový firmware 2004, do mé UE32B7020WW opět nahrát nejde :-(
rommi (416)|23.6.2009 13:32
[QUOTE=|Mio|;230564]Hmm, dalsi OT[/QUOTE]

...sorry za OT, chcel som len poradit.
Paly (2)|23.6.2009 14:27
Ahoj,
mám B7000 a píše se tady jak přehrává z USB nebo HDD skoro všechno, ale já mám problémy s HD videm jak s formáty mkv, wmv tak ts. Z asi 10 souborů mi to přehrálo jen dva nějaké krátké klipy mkv a wmv. U ostatních píše nepodporovaný video formát. Soubory rozpozná jako video ale nepřehraje. Nevíte jaké parametry musí soubory mít? Myslel jsem nejdříve že je to flash tak jsem koupil HDD a je to stejné. SD funguje bez problémů. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Předem díky za radu.
|Mio| (350)|23.6.2009 20:03
Karel7000: Nemáš čeho litovat, to posrany Yahoo me jen vytaci a jinak jsem zadny prinos nezaznamenal. Jinak co presne ti to pise? Ze neni FW kompatibilni? A jakou verzi FW tam mas ty ?


Paly: Asi je to jen me zbozne prani ale nezlepsilo se to s tim FW 2004 ?? Zkousel si ho ?

UPDATE: Tak muj problem s velikosti obrazu z PC ve full HD na 60Hz vyresilo pouziti druheho vystupu DVI na graficky karte. Je to sice divny a prolezl jsem kompletni nastaveni jestli se nelisi a nic, nechapu to. Takze tenhle problem NEZPUSOBUJE TV


NEVITE nekdo jak donutit ten PIP z ATV aby fungoval spravne a nemrvil pomer stran obrazu ?? Kdyz to jede z DTV tak je to OK, tedy aspon 16:9, ostatni na 16:9 proste roztahne.
karel7000 (15)|24.6.2009 00:43
|Mio|: Hmmm, Yahoo nemám, pouze ty běžné widgety pro YouTube a počasí se zmršenou češtinou. YouTube navíc nechodí moc dobře, většinou jen hláška Při pokusu o připojení k YouTube nastala chyba, totožné video z notebooku připojeného do shodné sítě ale funguej bez problémů. TV si navíc neumí pingnout doménu při testu sítě (auto i ručně zadaná IP), ale náhledy videa u YouTube klipů si občas (nějak dost náhodně) načte, asi podle toho počasí, co jsem mu zrušil :-))) Spíš to bude nějaká pakárna se sítí, ale nechápu moc jaká, na připojení kabelu není co zkazit a stejný kabel jde v notebooku v pohodě.

Firmware pro model 32B7020WW zjevně v tom upgrade u Samsungu není, všechno je OK (zkoušeno na 4 flash discích s různou kapacitou s FAT i FAT32), Flash disk to normálně najde i z něj umí přehrávat cokoliv, správně rozbalený upgrade z T-CHU7DEUC.exe ale ignoruje - prohledá flash disk a pak jen napíše že žádný upgrade na flashce není k dispozici nebo tak něco.
TV v menu "Kontaktovat Samsung" píše že má firmware T-CHUCIPDEUC-1003.0, menu pro upgrade softwaru navíc píše u stávajícího FW datum 2009/05/08_001003, což je trošku divné, neboť už firmware 1006 měl datum ze 17.4.2009.

Podle mě je tedy tento model ještě trošinku odlišný od jiných 7000 sérií, možná jsou tam nějaké odlišnosti dané tím 32" panelem, nebo třeba jinou řídící jednotkou pro panel, nic jiného mne nenapadá.

Docela dost by mne zajímalo, zda se někomu u tohoto konkrétního modelu UE32B7020WW povedlo upgradnout firmware. U 40" modelů stejné série to jde normálně, u téhle prostě ne, ale jinak s TV žádné problémy nejsou.

DŮLEŽITÝ UPDATE:
Tak konečně (po mírném násilí :-)) na pár lidí u Samsungu konečně zjistil, proč nejde nahrát do mé UE32B7020WW a také i do několik dalších nových LED modelů (třeba UE46B7090) "nový" firmware. Je to skoro přesně tak, jak jsem si myslel, jen ty odlišnosti jsou malinko jiné - TV má vylepšený/nový CI slot označený jako CI+ (Common Interface Plus), díky kterému má trochu odlišný firmware se zcela jiným datumem než jsou Samsungem oficiálně publikované firmwary. To je právě ono označení T-CHUCIPDEUC (tzn. Common Interface Plus).
Samsung se pochopitelně absolutně neobtěžuje takovou skutečnost vůbec nějakým způsobem uživatelům sdělit, prostě flákne na web nějaký FW pro nějaké modely bez sebemenšího upozornění o odlišnostech a víc to neřeší.

Takže máte-li někdo Samsunga řady Bxxx s firmware T-CHUCIPDEUC, budete se zatím o upgrade firmware snažit marně.

Mimochodem, firmware 2004 prý opravuje některé problémy s příjmem DVB-T pro severní Německo a Českou republiku. Spekulace - je klidně možné, že se jedná i o něco kolem synchronizace zvuku a obrazu pro západní Čechy (Nova a spol.), kde radiokomunikace vysílají DVB-T z Krašova malinko "jinak" než v ostatní částech ČR. Největší problémy s tím mají Sharpy (DH77 testována a vrácena, v servisu o problému dobře vědí) a pár modelů LG, u Samsungu jsem to zatím osobně nezaznamenal.


Ohledně PIP mohu pouze potvrdit zmršený poměr stran u 4:3 vysílání i černé proužky navíc u některých kanálů - zde je v tom ale Samsung podle mě nevinně, neboť vina je na idiotech z PrimaTV a dalších ubožáků, kteří vysílají 16:9 obraz natvrdo vražený do 4:3 formátu, tzn. logicky i s těmi černými proužky v obrazu navíc (jsou buď přímo enkódované v obrazu, nebo má ten obraz někdy menší rozlišení než "full" PAL).


Všem ostatním, co nemají B6xxx nebo 7xxx: Moc prosím, zdržte se zkušeností a příspěvků do tohoto vlákna diskuse, Vaše příspěvky týkající se jiných modelů TV typu "mělo by to fungovat", "snad" apod. jsou většinou bezcenné a způsobují tu jen chaos.
Paly (2)|24.6.2009 13:14
Mio: Myslel jsem že mám po upgrade 2004, ale z nějakého důvodu tam zůstal původní. Po dalším pokusu se to povedlo. Hned jsem zkoušel přehrávání a zaradoval jsem se protože první video šlo ale ostatní zase nic. I kdyz jsem podle informací tady na fóru High 5.1 převedl přes tsmuxer na 4.1. Wmv jedou dva z deseti a nevím proč.
|Mio| (350)|24.6.2009 16:54
Karel7000:
- ten PIP zmrsil samsung, ty pruhy tam jsou i u kanalu ktere se s pruhy nevysilaji, jako CT4 sport, nova Sport atd. Ale jenom z analogu, kdyz to pustim z DVB-C digi tak je to OK vse v 16:9, je to tutove chyba firmware a jednoznacne by bylo fajn dodat tohle nastaveni do moznosti PIP

Navrhuju se dohodnout a poslat jim tam kazdy sam za sebe mail s popisem nedostatku a aby to dali do poradku ve FW.

Paly: :-( mas smulu no, me jde skoro vsechno, je fakt ze jsem si to kdysi vse prebaloval sam do DivX + MP3 Lame, wmv se vyhybam jak jen to jde.Xvid, H.264 i x.264 jedou celkem v pohode, jen k tomu musi byt rozumny format zvuku.
karel7000 (15)|24.6.2009 17:24
MIO:
Aha, já analog nemám, jen DVB-T a satelit, takže to jsem nezkoušel. Dopis kamkoliv posílat nemá smysl :-) Slováci to stejně budou ignorovat :-) A Samsung jakbysmet, viz prasečina s firmware.
|Mio| (350)|30.6.2009 08:54
HEURÉKÁ:

I s novym firmwarem se da pouzivat Youtube widget a zbavit se Yahoo.

Postup je následující, po nahrání firmware 2004 v menu podpora,v upgrade firmwaru pod polozkou novy firmware vratite firmware na vas puvodni, to smaze veskere widgety vcetne nastaveni, pak pres tutez polozku potvrdite pouziti noveho firmwaru.

Po automatickem restartu TV pouzijete menu-setup-Plug&Play a zvolite Cestinu a naladite kanaly dle libosti.

Pri prvnim spusteni Internet@TV se rovnou stahne widget YouTube CZ.
karel7000 (15)|30.6.2009 20:40
MIO: totéž se dá udělat také v servisním menu, kde se dá vypnout i ten otravný CE dimming nebo jak se ta blbost jmenuje... Widgety se tahají z inetu, stačí TV sdělit zemi původu, podle které si stáhne widget pro YouTube. Ten Yahoo si také můžu zapnout, ale nevidím jeho smysl :-)

Každopádně to nic neřeší, spíš bych chtěl také firmware 2004 ve verzi pro mou UE32B7020, ale Samsung je idiot a na nové modely kašle, pořád je pro ni pouze verze 1003.
karel7000 (15)|4.7.2009 21:21
Jak na výběr zvukové stopy v MKV u B7xxx?

Funguje vám někomu u přehrávání MKV (H.264 + AC3 audio) u B7xxx výběr zvukové stopy? Nenašel jsem žádnou volbu jak přehodit audiotrack např. z defaultní angličtiny na CZ stopu - u přehrávačů pro Windows to samozřejmě jde u totožného souboru normálně...
|Mio| (350)|5.7.2009 11:18
pokud je to spravne udelane, tak TV bere automaticky jazyk ktery je nastaveni-vysilani-preference pro primarni audio.

Pokud ne tak je to potreba prebalit v PC.

JInak nezkousel jsem ale neni ta polozka primo v nastrojich pri prehravani ?
prochor (2)|5.7.2009 18:32
Ohledně toho 1920x1080 na LCD přes celou obrazovku, tak s tím jsem bojoval u Philipse taky, pak jsem si spustil Catalyst Control Center (jak vidím, máš ATI), tam najdeš položku "Digital panel DVI" a v té je volba "LCD Overdrive", tam to obvykle bývá nastaveno na 85%, tak si posuvník nastav na 100% a budeš to mít přes celou obrazovku tak jak to má být.
|Mio| (350)|5.7.2009 19:41
JJ v tom mas pravdu, problem je v tom ze z jednoho DVI to jde porad blbe, ale vyresil jsem to prehozenim na druhej DVI vystup. Na to proc se to vypnuti neprojevi i na druhem DVI uz jsem neprisel a to jsem se v tech ovladacich poradne prostoural.

Ale tenhle problem uz neresim, stejne jsem skoncil na nizsim rozliseni, neb se linej prenastavovat velikosti vseho v systemu a internetovejch prohlizecich. Prilis velke fonty a podobne pak deformuji weby a proste jsem se nedostal na odpovidajici vysledek na to ze na to koukam ze 4m.
karel7000 (15)|5.7.2009 22:32
MIO: Ne, v nástrojích to není (není tam vůbec žádná volba pro výběr z více zvukových stop) a při přehrávání z USB nebo ze sítě nic jako defaultní preference pro MKV nefungují, ani u AVI s více zvukovými stopami, umí to prostě zjevně jen tu první, přehodit se to nedá.
Abych to měnil v PC, tak na to fakt nemám náladu ani čas :-)
|Mio| (350)|6.7.2009 10:37
Pak uz zbývá jen jediné, přidat to do buglistu a poslat na Samsung. Predpokladam ze ten firmware stale jeste budou vyvyjet, tak snad je jeste sance.
|Mio| (350)|12.7.2009 20:15
Tak mam nove postrehy, hlavne ohledne dekodovani a upscalingu DVB-T 576i, daval jsem dohromady jeden PVR a pripojil jsem ho pres tu SCART redukci no a des a hruza, zato vestaveny tuner zapracoval a z toho SD signalu vytahnul krasny obraz koukatelny ze vzdalenosti 1,5m a vic (na 46ce).

Co me ale nemile prekvapilo je, ze nedokaze naraz mit naladene kanaly z DVB-C i z DVB-T, paradne jsem si selektivne sloucil kabelovku se zatim dvema multiplexy ktery na ten provizorni kus dratu chytim a pri preladeni vzdy predchozi digi kanaly zmizi.

Takze pokud si budete chtit vysilani vzajemne doplnovat nebo prepinat podle potreby musi se vzdycky preladit digi, aspon ze analogovy pritom zustanou serazeny.
karel7000 (15)|15.7.2009 13:43
Dnes vyšel nový firmware 2004 i pro modely s CI+ slotem, tzn. T-CHUCIPDEUC.
sobrik (0)|29.7.2009 14:07
Vlastním LCD UE46B7000 a pořídil jsem si Samsung Wireless LAN Adapter WIS09ABGN. Mám wifi router a bez problému mi funguje bezdrátová síť na notebooku, mobilu atd. LCD detekuje adapter bez problému, ale nenajde žádnou síť, ani přes položku ad hoc mi nejde nic připojit. Když jsem adaptér připojil k PC, tak ho normálně detekoval, z toho usuzuji, že by měl být adapter funkční. Máte někdo s tímto zkušenosti? Díky za jakoukoliv radu!
|Mio| (350)|29.7.2009 20:13
No pokud nemas nejnovejsi firmware tak upgraduj a pak se v servisnim menu koukni na nastaveni konektivity jestli je tam nastaveno Wireless.

Za dalsi svoji bezdratovou sit dej na kanal 1 az 11, v nekterych zemich nemaji povolene kanaly 12 a 13 a pokud na nich mas sit, tak ji ani nevyhleda. To je zalezitost firmware, ale nepredpokladam ze by se tim na samsungu zabyvali.

Pak muzes celou bezdratovou sit nastavit rucne, bez vyhledavani, ale to nejspis nepomuze.
sobrik (0)|3.8.2009 12:37
Wifi už funguje. Měl jsem špatně nastaven router, resp. jsem měl síť neviditelnou pro cizí zařízení. Chybička se vloudila... Jen jsem byl zklamán, že použiji internet jen na počasí, Youtube a ještě je tam jeden widget. Myslel jsem, že wifi využiji např. na sdílení s notebookem třeba prostřednictvím Samsung PC share manager nebo promítání fotek, pouštění filmů apod., ale to bych asi musel mít propojenou televizi a noťas kabelem. Nemýlím se? Vím, že můžu použít externí hardisk a připojit přes USB do LCD, ale měl jsem představu, že bych si to pouštěl spíš bezdrátově z noťasu. Jde to nějak zprovoznit?
|Mio| (350)|3.8.2009 20:27
Urcite to jde i pres tu Wi-Fi, staci na PC spustit ten PC Share manager a mit vypnuty firewall jak na PC tak i nastaveny router aby propoustel vse mezi klienty.

TV to pak najde sama, i dkyz ji to divne trva a nekdy se netvari. Vubec to funguje divne.

Ale ale nemam sanci to vyzkouset pres USB, mam k TV pripojeny 802.11n router jako AP pres LAN, 802.11g ma malou realnou propustnost a vsechno tomu dlouho trva, nemluve o prehravani HD
|Mio| (350)|22.8.2009 09:45
Máme nový firmware verze 2008.2

Jdu otestovat.

EDIT:
- tak po upgradu zadna zmena, nejspis nejake bugfixy, ale nevidim nic podstatneho
- ale potesi ze upgrade probehne a veskerá nastavení a naladění TV zůstanou beze změn

EDIT2: Takze prvni pozitivni postrehy
- DLNA pracuje rychleji
- u spousty videí zmizela chyba "nepodporovany format zvuku" takze rozsirena identifikace ci audio kodeky
vivid.sk (11472)|22.8.2009 11:39
[quote=|Mio|;237611]
- u spousty videí zmizela chyba "nepodporovany format zvuku" takze rozsirena identifikace ci audio kodeky[/quote]
Ktory konkretny format zvuku pribudol? Vies to konkretnejsie popisat?
|Mio| (350)|22.8.2009 14:38
Bohuzel konkretneji nevim, predtim mi v mem archivu psal tuhle chybu u vetsiny starsich DivX avi, ted za asi 12 vyzkousenych ani u jednoho.

Pravdepodobne to byl MP3 Lame VBR a spis to bude oprava v identifikaci, protoze kdyz sem na to minule koukal tak to mel umet prehrat.

EDIT: Pridam neco k pousmani, teprve ted jsem nasel manualni POWER tlacitko pod napisem Samsung :-) ty dotykovy cudle nejsou skoro videt a prislo mi divny ze by tam nebylo vypinani :-)
salkomafia (24)|23.8.2009 09:01
Zdravím pánové,

pořídil jsem si Samsung UE46B8000 a musím říct, že kvalita obrazu je výborná. Flashoval jsem už nový firmware 2008.2 a to DLNA musím potvrdit.
Jediné co mě štve, že přehrávání videa po DLNA někdy zlobí poměr stran a video je deformované nebo přehrávání DVD by mohlo být vyřešené taky lépe s podporou *.IFO a *.BUP.
Škoda, že neumí update FW přes LAN. Snad výjde zase nový FW a bude opravovat další problémy.

EDIT:
Zajímalo by mne ještě jak máte nastavený obraz u TV? Konkrétně 200 Hz Motion Plus?
boldri (57)|23.8.2009 10:58
Zdravím,

to že TV přehraje z USB skoro všechno je dost diskutabilní. Např. co se týče .mkv souborů, tak je dost vybíravá. Pokud je první audio stopa cokoliv Dolby (Digital, 5,1 atd.), tak je po srandě, ale AC3 jedou v pohodě.

Osobně válčím s videem z Pinnacle Studio 12, exportovaný divx mi tv odmítá přehrát s hláškou "Nepodporované rozlišení" ač je to v Pináklu profil 1280x720 - vhodné pro HDTV. Zajímavý na tom je že mkv se stejným rozlišením (divx) tv zblajzne bez keců. Napadlo mě že by moh bejt probém v datovém toku, ale manuál je dost skoupý na informace....:-(
Nuže, jdu testovat a podám info o tom na co sem přišel....
Pokud máte někdo podobný zkušenosti a už jste na něco přišli, za informace budu moc rád. Přecejnom, když mám usb hdd, tak proč rodinná videa pálit na dvd v nízkým rozlišení, že?

Ještě poznámka k upscalování obrazu z PAL (SD), mám připojený reciever DVB-S přes SCART a TV kouzlí opravdu neuvěřitelný obraz. Docela by mě zajímalo co všechno s tím obrazem tv provádí, ale výsledek je na tak mizerný vstup opravdu dechberoucí.
|Mio| (350)|23.8.2009 12:04
hele to s tim pomerem stran jsem potkal, tohle delaji nektere verze DivX s konkretnim nastavenim matice, ono to TV nevychazi pixelove na dekodovani, tak to zavrhne :-))
Ale u noveho FW jsem to nezkousel potkal jsem to jen jednou.

Jinak TV upscaluje excelentne, ja kdyz porovnam Novu dopocitanou z DVB-T a native full HD z DVB-C UPC, tak je rozdil celkem nepatrnej, ale nejsem moc detailista :-) a hlavne na to koukam ze 4m.

Ce se tyka 100/200Hz Motion Plus, tak to mam uplne vypnuto a nechybi mi ani na sportovnich kanalech. Zkusebne jsem mel zapnuto na Hladký a rozdíly minimální
vivid.sk (11472)|23.8.2009 12:26
[quote=boldri;237713]...Pokud je první audio stopa cokoliv Dolby (Digital, 5,1 atd.), tak je po srandě, ale AC3 jedou v pohodě.[/quote]

Co chcel tymto autor povedat nechapem. AC3 = Dolby Digital. Predpokladam, ze si myslel DTS.


Co sa tyka toho Xvidu, tiez som sa s tym 1x stretol (nepodporovane rozlisenie), islo o trosku nestandardne rozlisenie 752x560. Na disku mam vsak 1 HD rip (24p, 1280x528) v Xvide a toto funguje. Takze Xvid mu zrejme nevadi, skor nieco ine. Co, to neviem. SKus to vyexportovat do x264, ak to pojde, tak mas po probleme. Je to konieckoncov dokonalejsi kodek ako DivX/XviD
salkomafia (24)|23.8.2009 12:28
Koukal jsem na demo a tam je rozdíl vidět, ale pokud dám např. hladký, tak mně přijdou filmy moc plynulé a v rychlých scénách neostré. Nechal jsem na čistý ...

EDIT:
Zaznamenal jsem ještě problém v podsvícení panelu. Mám vyplou funkci autom. podsviceni a panel stejne ve tmavých scénách zhásíná.
boldri (57)|24.8.2009 08:53
to vivid.sk: echsakra, měl jsem napsat "pokud je v první audiostopě cokoliv jiného než ac3, tak tv nic nepřehraje." takový jsou moje zkušenosti a mimojiný jsem to tu na fóru někde čet. x264 je asi lepší, ale nejsem si jistý, jestli ho umí Pinnacle studio. Ale stejně mi to hlava nebere, protože rozlišení 1280x720 je tušim standardní pro hd-ready tv, takže by to měl full hd panel přehrát bez mrknutí oka, ale můžu se mýlit, protože do problematiky teprve pronikám. Aby byla netrpělivá rodina uspokojena, prozatím jsem jim předhodil videa v divx 720x400. Ujde to, ale když člověk ví, že to může být lepší, tak se s tím už smiřuje o něco hůř.

to salkomafia: K tomu zhasínání obrazovky, zkus se podívat na nastavení úspory energie (Powersaving).
salkomafia (24)|24.8.2009 11:19
to boldri:
to mám vypnuté ... prostě jak je tmavá scéna, tak se podsvětlení ztlumí na minimum ...

Ještě mně dělá problém např. mpeg 2, který se nechce přes DLNA přizbůsobit obrazovce a místo 16:9 je 4:3.
tom1_cz (17)|24.8.2009 17:22
Tak jsem zkoušel připojit externí HDD WD 320GB bez napájení a narazil jsem na problém. HDD funguje pouze na kablíku, který byl dodaný originál k HDD, který je ovšem cca 30 cm dlouhy, tzn. že HDD visí z TV a nejde ani položit. Jakmile jsem použil prodloužení USB a nebo delší kablík z navigace, tak HDD televize nenašla. Poradí někdo, kde může být zakopaný pes ?
salkomafia (24)|24.8.2009 18:04
to tom1_cz:
zkoušel jsem také externí disk 320GB a neměl jsem problém s ničím. vše ok ... pošli více informací ohledně hdd atd.
tom1_cz (17)|24.8.2009 18:25
[quote=salkomafia;237893]to tom1_cz:
zkoušel jsem také externí disk 320GB a neměl jsem problém s ničím. vše ok ... pošli více informací ohledně hdd atd.[/quote]

HDD mám 2,5 HDD WD My Essential 320 GB, který je připojen pouze 30cm kablíkem, pak funguje bez problému, ale kablík je tak krátký, že HDD visí zezadu televize a nejde jej ani položit, pokud použiji delší kablík cca 120cm, tak TV HDD nenajde.
salkomafia (24)|24.8.2009 18:41
to tom1_cz:
tak to je opravdu divné. zapojuješ to do toho usb 1(hdd)?
garb7 (1189)|24.8.2009 19:09
[quote=tom1_cz;237897]HDD mám 2,5 HDD WD My Essential 320 GB, který je připojen pouze 30cm kablíkem, pak funguje bez problému, ale kablík je tak krátký, že HDD visí zezadu televize a nejde jej ani položit, pokud použiji delší kablík cca 120cm, tak TV HDD nenajde.[/quote]

Ten delší kabel má velký úbytek napětí na nápájení stejný problém jak u obyč PC kdybych ještě měl HDD 2,5 tak kuchnu dlouhej kabel a +- napojím 1mm2 a vidělo by se.
|Mio| (350)|25.8.2009 08:37
Ten HDD to nebere kvuli USB kabelu, kup kvalitnejsi a bude po problemu.

Nedela to ubytek napeti ale to ze je spatne stineny a TV vyzaruje solidni ruseni do spatne stinenejch kabelu.


A mam pro vsechny doufam prijemnou novinku, Windows 7 maji kompatibilni sdileni s DLNA Samsungu, TV bez jakehokoli pridaneho softwaru najde PC s Windows 7 jako DLNA zarizeni, jeste musim prijit na to jak neco nasdilet :-)
salkomafia (24)|25.8.2009 08:55
to |Mio|:
Také jedu na WIN 7 a DLNA bez problému. Jen některé videa jedou ve špatném formátu a nejdou nastavit na jiný. Snad výjde nový FW a vychytá nedostatky ... mohlo by jít taky update FW po LAN nebo stáhnout přímo z netu přes TV.
boldri (57)|25.8.2009 10:00
[quote=salkomafia;237839]to boldri:
to mám vypnuté ... prostě jak je tmavá scéna, tak se podsvětlení ztlumí na minimum ...

Ještě mně dělá problém např. mpeg 2, který se nechce přes DLNA přizbůsobit obrazovce a místo 16:9 je 4:3.[/quote]

Zkusim se ještě mrknout na nastavení, protože mi přijde že "ta naše" ani v tmavých scénách obrazovku neztmavuje.

Co se týče mpeg2, tak mám stejný poznatky. Kamera točí PAL 16:9. když to pustim z kamery, nebo vypálim na dvd, tak je poměr stran v pořádku, ale jakmile to stáhnu z kamery na hdd a pustim na tv, je poměr stran stejně špatný jako u tebe.
salkomafia (24)|25.8.2009 10:38
jj taky mě to dost štve, jak máš např. nastavený těch 200 Hz?
boldri (57)|25.8.2009 11:02
sry, k tv se dostanu až v pátek, ale mám pocit, že UE32B7020 má jen 100hz a to je nastavený na Normal, ale radši to ověřim.