Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic tx-p42s10e

honejs (15)|18.6.2009 16:41
Zdravim lidi. Co říkáte na tuto plazmu? Pokud ji někdo má, tak budu rád když napíše svoje pocity s touto TV. Předem díky
Connor (509)|18.6.2009 18:55
honejs (15)|18.6.2009 21:39
Jo to je sice hezké téma, ale nikde se tam nepíše nic o té p42s10e. Potřebuju někoho kdo ji má nebo s ní nějaké zkušenosti.
WallyCZ (10)|18.6.2009 21:49
Mám jí 2 dni a to co je napsáno v tom zmiňovaném vlákně zdá se docela sedí. Zatím mám špatný zdroj signálu (analogová kabelovka) a nejlepší kvalitu se mi zatím podařilo rozchodit přes D-SUB (max. 1366x768). Pokus s AVCHD 1080p na SD kartě zatím příliš dobře nedopadl - obraz se strašně trhal. Nevím jestli chyba v kodeku a nastavení nebo hw omezení televize (spíš to první). U televize byl přiložen docela podrobný návod v PDF na CD-ROMu, můžu poskytnout, pokud tedy není veřejně už na webu. Lecos totiž odhalí (podporované formáty a rolišení atd.).

UPDATE: Tak návod na stránkách panasonicu je, doporučuji tedy nejdřív prostudovat;-)
les737 (6)|18.6.2009 23:28
[QUOTE=honejs;230108]Jo to je sice hezké téma, ale nikde se tam nepíše nic o té p42s10e. Potřebuju někoho kdo ji má nebo s ní nějaké zkušenosti.[/QUOTE]

Sice TV s označením "S" nevlastním, ale protože televizi také vybírám, tak jsem měl možnost si s modely"X" a "S" v obchodě trochu pohrát. Nebylo to úplně rovné srovnání, protože "X" řada byla 37" a "S" 42". Snažil jsem se porovnat obraz z DVB-T tuneru, který mi připadal srovnatelný, možná na 37"X byl o něco lepší, ale nevím, zda to nebylo způsobeno právě menší uhlopříčkou.
Jak se psalo v jiné diskusi o "nádechu" černé barvy do zelena, tak toho jsem si nijak výrazně nevšiml, i když podání černé nebylo úplně TOP, ale bylo v podstatě přijatelné.
Co mě však překvapilo, bylo podání bílé barvy, které nebylo podle mého názoru úplně v pořádku (bílá barva se zobrazovala spíše do šeda) a ani prodavači ( i když se snažil "vykroutit" slovy vy ji tam nevidíte, ale já tam bílou vidím) se nepodařilo nastavit bílou barvu tak, aby i ostatní obraz nebyl "přepálený" a byl koukatelný.
Ber to prosím jen jako můj laický pohled, kdy obraz z DVB-T tuneru se mi u obou modelů "X" a "S" dost líbil, kromě podání již zmiňované bílé.
RKubík (17)|19.6.2009 13:24
S10 mi vyhovuje jak v podaní barev tak i např. i se spotřebou,ktera se plus mínus pohybuje kolem 130 -160watů.V dohledné době si chci pořídit Popcorn na ful-hd filmy a to je jiny kafe.Ups kabel digital je koukatelnej,ale zaleží taky na pořadu kterej zrovna běží.Ja S10 doporučuji.
Connor (509)|19.6.2009 14:38
[QUOTE=honejs;230108]Jo to je sice hezké téma, ale nikde se tam nepíše nic o té p42s10e. Potřebuju někoho kdo ji má nebo s ní nějaké zkušenosti.[/QUOTE]

Ale píše... zhruba od 5 stránky dál...
WallyCZ (10)|19.6.2009 20:09
S tím podáním bílé, jak psal les737, souhlasím. TV hlavně při větších bílých plochách sníží jas a může se to nastavovat jak chce. Někde zřejmě Panasonic musel dosáhnout menší spotřeby...