Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pinnacle 12 Plus - Export MPEG2 16:9

igor.kapoun (2)|16.6.2009 22:51
Hledal jsem něco, čím bych mohl zpracovávat data z kamery Canon FS200, která jsou v MPEG2, 720:576 bodů, poměr stran 16:9
Pinnacle 12 Plus umí tento záznam "považovat" za širokoúhlý, ve vlastnostech projektu jsem nastavil 16:9, při střihu je všechno v pořádku, vše se tváří jako širokoůhle.
Při exportu do MPEG2 vznikne soubor 720:576 bodů, ale s poměrem stran 4:3.
Mám klasickou TV s poměrem stran 4:3 a obraz je roztažen na celou plochu, tedy deformován. Když ale pustím z DVD původní soubor z kamery, je obraz reprodukován správně (v mém případě s černými pruhy nahoře a dole)
Neví někdo, jak nastavit Pinnacle, aby do výsledného MPEG2 souboru uložil správnou informaci o formátu 16:9?
Chalupář (39)|18.6.2009 12:49
Když přehráváš DVD vytvořené v PS 12 na počítači máš také zdeformovaný obraz?
igor.kapoun (2)|18.6.2009 13:53
Bohužel, to jsem nestihl vyzkoušet, mám zatím jen demo Pinnacle Studia 12 PLUS (právě váhám, jestli koupit plnou verzi) a druhý den mi přestal fungovat MPEG2 decoder i encoder a taktně mě to upozorňuje na to, že si mám koupit plnou verzi... :-)
Ale řešení jsem asi našel. Pracovat s tím jako 4:3 a pak exportované video pomocí DVDPatch patchnout na 16:9. To mi už na počítači jede správně... (můj DVD player to stejně roztáhne na celou obrazovku, ale to je asi jeho problém).
Pokud se tady najde někdo, kdo má Studio 12 Plus a funguje mu normálně tvorba širokoúhkého DVD, prosím, dejte vědět. Když to funguje aspoň někomu, tak to pak asi pojede i mně...
Chalupář (39)|18.6.2009 14:02
Mám a používám. Funguje to naprosto normálně.
Na přehrávači to chce nastavit na 4:3 letr box.