Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

pruh ve videu

stanix (131)|16.6.2009 21:57
nevíte někdo proč mi MPCHC u některého videa dělá zelený pruh (viz.obr.) pruh je někdy dole,u jiného videa dole i na boku, win.media player to ale například přehrává dobře
abc.jpg
Steelista (92)|19.6.2009 12:10
[QUOTE=stanix;229842]nevíte někdo proč mi MPCHC u některého videa dělá zelený pruh (viz.obr.) pruh je někdy dole,u jiného videa dole i na boku, win.media player to ale například přehrává dobře[/QUOTE]
Jaké jsou parametry problémového videa?
Jaké máš nainstalované dekódéry? Nebo používáš balíky kodeků?
Jaký způsob vykreslování v MPCHC používáš?
Jaké vstupní a výstupní filtry MPCHC máš aktivované?
stanix (131)|22.6.2009 19:59
jejda,to je otázek najednou :
parametry se pokusím příhodit na obrázku
kodeky jsem instaloval Divx,Xvid a x264- s tím jsem si většinou vystačil-codecpacky neberu
zbytek zase na obr.
gspot.jpg kod01.jpg kod02.jpg kodek.jpg
Steelista (92)|23.6.2009 14:32
[QUOTE=stanix;230557]jejda,to je otázek najednou :
parametry se pokusím příhodit na obrázku
kodeky jsem instaloval Divx,Xvid a x264- s tím jsem si většinou vystačil-codecpacky neberu
zbytek zase na obr.[/QUOTE]
Fajn. Jakou máš grafickou kartu?

Zkusil bych stáhnout a nainstalovat ffdshow tryouts a v interních filtrech MPC HC vypnout všechny transformační filtry.

Když nepomůže, zkus ve výstupu přepnout na Haali Renderer.

Nezapomeň po každé změně nastavení vypnout a zapnout MPC HC.
artam (1147)|23.6.2009 15:24
stanix:
Toto je predsa trivialna zalezitost. Zelene pixely su vysledkom dekodovania, ked nie je mozne dekodovat cely makroblok.
To nastane v pripade, ked horizontalny rozmer (zelena bude zvislo vpravo) alebo vertikalny rozmer (zelena bude vodorovne dole) nie su delitelne 8 (u niektorych dekoderov 16) bezo zvysku. To je cele.

Pozri sa na horizontalny rozmer toho videa - 854. Co to je? To nejde delit bezo zvysku ani 16, ani 8 a dokonca ani 4 !!! Potom chces, aby sa video s takto sprznenym rozmerom prehravalo spravne? :D

A win media player nie je zrovna ten, ktory by bolo treba brat za vzor, ten sice mozno vie prehrat takto sprasene video (zrejme si sam "cropne" obraz o tych par zelenych pixelov), ale prave kvoli tomu asi ludia nedavaju pozor, ze taketo sprasene videa vyrabaju - ved WMP im to prehra. :-|
stanix (131)|26.6.2009 08:36
artam: díky-teď je mi to malinko jasnější,ale vím bezpečně,že předtím (novou instalací woken) mi tohle video přehrávalo OK-bez pruhu.Tak,a teď babo raď,video má stále stejný rozměr a pruh tam nebyl-teď je...Mám pocit, že můj komp si žije svým vlastním životem a tohle mi dělá schválně. :-)