Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

cinch vystup z PC ktere ma pouze 7pinovy svideo vystup

evlo (78)|16.6.2009 09:02
Ahoj,

rad bych dostal z PC cinch vystup s kompozitnim videem. Klidne bych prozatim i cernobily obraz, lepsi nez nic.

Zkousim to zatim na monitoru s cinch vstupem, svideo vstupem atd., ale pote to chci pouzit s jinym zarizenim - takhle se vyhnu problemum s moznosti spatne detekce pripojene TV.

Mam svideo (7mi pinovy konektor) jak na PC, tak na notebooku (a jeste mam druhy notebook, ktery je aktualne nepouzitelny, az bude pouzitelny dam pripadne vysledky i s nim). Obe graficke karty jsou nvidia. (ten nefunkcni notebook ma kartu ati).

Mam tri redukce na s-video - cinch jednu ze 7pinoveho svideo (vim, ze odborny nazev je jiny) na cinch, jednu ze 4pinoveho svideo na cinch a jednu z 7pinoveho svideo na cinch+4pinove svideo.

Zkusil jsem propojit svideo<>svideo kabelem jak pc s monitorem, tak notebook s monitorem a oboje slo. Dokonce barevne.

Zkusil jsem do PC dat redukci z 7pinove svida na cinch+4pinove a pres 4pinove svideo opet obraz sel, pres cinch nic. Zkousel jsem i oboje zaroven (takze pres tem 4pinovy svideo konektor na konci redukci si karta mohla zjistit, ze je neco pripojene a poslat obraz do celeho 7pinoveho svidea a tudiz i cinche na konci te redukce) a na cinch nic, na 4pin svideo obraz vpohode.

Zkusil jem k lcd pripojit fotak na cinch a opet bezproblemovy barevny obraz. Takze cinch vstup LCD je urcite vporadku.

Bohuzel aktualne nemam 1xcinch<>1xcinch kabel, ani audio 2xchinch<>2xcinch, takze pouzivam cinch-cinch kabel pro RGB komponentni vstup (3 cinch na kazde strane), vyzkousel jsem vsechny barvy bez uspechu.

Dneska zkusim promerit multimetrem co leze na vystup ceho, zajimalo by me co mam namerit za hodnoty na konci cinch kabelu. Predpokladam, ze mam merit napeti.
Taky chci projistetu na tom RGB kabelu promerit jak ze

EDIT: jsete me napadlo zkusit dat redukci ze 7pin svideo na cinch+4pin svideo do 4pin svidea dat redukci z 4pin svideo na cinch.
Pavel_tempx2 (829)|16.6.2009 21:56
šli by hodit nějaké obrázky (fotky) jak ty vstupy, výstupy, redukce vypadají?
evlo (78)|16.6.2009 22:24
Uz je to neaktualni ... ubaslil jsem svou, ta funguje, i baravne, travalo mi to hodinu a pul :)
a vysledek:

proste sem spojil Y a C a obe zeme na te ctyrpinove redukci, puvodne bylo do cinche vyvedeny jen Y a jedna zem (ta pod Y)
http://farm4.static.flickr.com/3633/3632869325_4363b79142_o.jpg
stanix (131)|17.6.2009 07:37
to pájelo prase rypákem ?? :-))
evlo (78)|18.6.2009 10:31
Tak uz vim proc mi to v aute nejelo, pouzil jsem 5metru normalni dvojinky a ne stinene, ted nevim jestli koupit normalni stineny kabel, nebo se mi tu jeste vali koax pro ethernet - co bude lepsi? Nebo mam koupit koax pro TV anteny?
Pavel_tempx2 (829)|19.6.2009 14:35
zkoušel jsem na "cinch" video normální koax. co se používá v rozvodech a nebyl s ním žádným problém do cca 20m, teda spíš skoro žádný, špatně se pájí, takže je lepší použít redukci F->cinch a na kabel dát F konektory, jinak stíněný kabel by měl taky stačit