Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung HMX20C a širokoúhlý objektiv

jkmaxfli (60)|13.6.2009 20:34
Zdravím zde na fóru.
Mám otázku na nějakého uživatele,který rozumí kamerám a objektivům.
Chtěl bych si pořídit na kameru Samsung HMX20C nějaký širokoúhlý objektiv,nebo tele objektiv,ale nevím zda toto jde sehnat,jelikož nevím co přesně hledat,aby to sedlo na závit na této kameře.
Zatím používám jen protisluneční-protiodleskovou clonu-Hama UV Filtr 0-HAZE 49 mm
Díky předem za odpovědi.
BEPE (539)|13.6.2009 21:15
Určitě jsi měl na mysli sluneční clona, oddech, UV filtr, jinak by to spojení byl nonsens. :-) No a jestli máš závit na kameře 49 mm (?), tak potom sháněj widekonvertor se závitem 49 a nebo větším (když bude větší tak potřebuješ ještě redukční kroužek). Telekonvertor je celkem zbytečnost. Před koupí nutno ověřit zda ten Widekonvertor nevinětuje a zobrazuje ostře v celém rozsahu zoomu.
jkmaxfli (60)|14.6.2009 10:16
..na kameře mám závit 49mm.
Potřeboval bych radu,popřípadě odkaz na nějaký ten objektiv,který by měl pasovat.
BEPE (539)|14.6.2009 13:53
Těžko radit. Pokud Samsung nenabízí přímo nějaký widekonvertor pro tento model, tak lze použít jakýkoli jiný, který splňuje tvé požadavky, tj. s průměrem nasazovacího závitu 49mm. viz např. http://www.excelfoto.cz/opticke-prislusenstvi . V každém případě bych doporučoval ale ještě před koupí vyzkoušet, jak už jsem uvedl, jestli splňuje požadavky o kterých jsem se zmínil. Jinak stačí zadat Googlu "widekonvertor" a vypadne ti nesčetně odkazů. Konkrétní odkaz na widekonvertor, který by jsi potřeboval ti asi nikdo nedá. Ještě jsem si vzpoměl na jeden moment a to aby widekonvertor minimálně soudkoval. Takže nejraději vyzkoušet přímo v obchodě. Určitě něco vybereš.:-)
BEPE (539)|14.6.2009 14:10
Ještě bych si dovolil odkazy na značky Canon, Sony Kenko, Marumi, Fomei, Raynox a je jich ještě více :-)
Saxel (2279)|15.6.2009 07:55
Ještě bych doplnil BEPEho. U wide- nebo tele- předsádek je důležitý parametr (koeficient) zkrácení respektive prodloužení ohniska. Tele předsádku nepoužívám (neznám), ale u širokoúhlé je "rozumný" koeficient okolo 0,7 při kterém jsou ještě výrobci schopni udržet geometrii obrazu bez výrazné soudkovitosti. Při větším zkrácení ohniska (směrem k nižším číslům) se už soudkovitému zkreslení nevyhneme.
BEPE (539)|15.6.2009 21:03
Souhlasím, sám používám wideokonvertor s koeficientem 0,7.