Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou TV kartu/dongle s kvalitnim SW

Caleb (6)|13.6.2009 13:34
Zdravim,

rukama mi uz proslo par TV karet a donglu (Aver, Leadtek, MSI, Asus). Karty jako takove spatne nebyly, ale kvalita softu je vzdy naprosto katastrofalni. Bud se jedna o molochy ve stylu media centeru nebo nefunkcni omalovanky typu WinFast. Prave DTV2000H od Leadteku jsem ted vyndal z PC, kvuli katastrofalnimu SW.

Rad bych koupil dnes uz spis externi USB dongle (ale nebranim se ani interni PCI karte), u ktereho bude normalne vypadajici a funkcni aplikace pro sledovani televize. Nebranim se i moznosti pouzit nejaky software typu DVB dream nebo ProgDVB, pokud s danou kartou bude bez problemu spolupracovat. Naprosto klicove pro me je, aby aplikace k TV obsahovala nebo umela pouzit nejaky kvalitni MPEG2 dekoder, ktery ma nejakou formu smartbob deinterlacingu - zkratka aby obraz jel v 50fps. Nechapu ze napr. Leadtek jel stale ve 25fps i pres to, ze pouziva kvalitni Arcsoft dekoder, ktery samostatne funguje skvele, prokladane MPEG2 i H264 prehrava krasne plynule.

Diky za tipy.

EDIT: zatim koukam na Gigabyte GT-U7000-RH, da se poridit kolem 500Kc a mel by s ProgDVB fungovat.
Ivo Mašek (10205)|13.6.2009 21:13
Momentálně asi jedním z nejlepších kousků je AVerMedia - AVerTV Ultra PCI-E RDS. Je to ovšem tuner do slotu PCIe x1. (jako snad jediný tuner také podporuje systém RDS)
"Věčně" nespokojení testeři z Computeru si tento kousek velmi pochvalovali a vyzdvihovali hlavně software, což u nich nebývá zvykem. Je to snad první tuner vůbec, kde byli se sotwarem naprosto spokojení. Jedinou výtku měli k tomu, že je v angličtině.
Recenze na tento kousek vyšla v časopisu Computer, číslo 11/09
Web o modelu:
http://www.avermedia.com/AVerTV/Product/ProductDetail.aspx?Id=471
2.jpg 1.jpg
Caleb (6)|13.6.2009 21:33
Tohle se mi bohuzel pod grafiku s dvouslot chlazenim nevejde. Navic je to hybrid, mne staci pouze digital.
Asi zkusim toho gigabyte, ProgDVB ma moznost vyberu MPEG2 dekoderu, mozna by to mohlo i fungovat.