Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Příjem v ČR přes DVB-C MPEG4 tunery Philips

JKonny (3)|11.6.2009 22:57
Toto se píše u všech LCD TV Philips co mají DVB-C tuner - "DVB-C MPEG4 pouze pro vybrané poskytovatele: Dánsko, Norsko, Finsko, Švédsko." Znamená to, že když takovou TV budu chtít u nás připojit k kabelové digitální televizi přes CA slot s kartou, tak že to nepůjde? Dále, umí to také přes DVB-C formát MPEG2? Jaké máte s tímto prosím zkušenosti? Nerad bych nějakou koupil a pak zjistil že digitální příjem nepůjde u nás využít. Díky všem za odpovědi (návody na zprovoznění).
PS. Naše kabelovka vysílá v MPEG2 a HD programy v MPEG4.
Jirka
Pitomec (10211)|14.6.2009 13:59
Kontaktuj svého kabelového operátora s dotazem, tady se nic jiného radit nedá.
Jarda80 (31)|20.6.2009 21:37
Vlastním TV PHILIPS 42PFL8404H/12 (DVB-T, DVB-C tuner mpeg2 a mpeg4). Na naší kabelovce přijímám všechny kanály, ať už v mpeg2 nebo mpeg4 (pouze 1 - Nova HD). Aby jsi naladil kanály DVB-C musíš nastavit v menu zemi, která DVB-C podle PHILIPSU podporuje (na štítku). Menu můžeš nechat nastavené na ČR. Malý problém je pak pouze s diakritikou EPG.
JKonny (3)|1.7.2009 19:52
Děkuji ti Jardo za odpověď. Půjdu do 32PFL8404H/12. Jinak, jak jsi spokojen s kvalitou obrazu a zvuku na tvé TV a jak ti funguje to připojení k internetu (pokud to máš zapojené)? Jdou prohlížet jakékoli internetové stránky? Jirka
Jarda80 (31)|2.7.2009 08:20
Měl jsem obavy o kvalitu obrazu (ve smyslu rozlišení - 1080p na TV a vysílání v mpeg2 v 576i), ale byli liché. Samozřejmě, že je to něco jiného než na klasický analogový vakuovce. Řekl bych tedy, že obraz je dobrý. Pokud se jedná o mpeg4, tak v naší nabídce kabelovky je pouze jeden program v mpeg4 a to Nova HD. Obraz je velmi dobrý i při upscalingu pořadů, které nejsou primárně natáčeny v HD. Zvuk je dostačující pro sledování TV. Připojenou TV k internetu mám a opravdu jdou prohlížet internetové stránky - zkoušel jsem to pouze na "Seznamu", asi tuto funkci nevyužiju, na počítači je prohlížeč svižnější. Jinak vlastním 42PFL8404h/12. Jarda
JKonny (3)|3.7.2009 18:52
Ještě jednou díky. Kdybys náhodou narazil na nějaké fórum či recenzi o této nové řadě TV Philips, prosím napiš mi link. Já na nic kloudného nenarazil.
robod (5)|20.7.2009 11:59
[QUOTE=Jarda80;230342]Vlastním TV PHILIPS 42PFL8404H/12 (DVB-T, DVB-C tuner mpeg2 a mpeg4). Na naší kabelovce přijímám všechny kanály, ať už v mpeg2 nebo mpeg4 (pouze 1 - Nova HD). Aby jsi naladil kanály DVB-C musíš nastavit v menu zemi, která DVB-C podle PHILIPSU podporuje (na štítku). Menu můžeš nechat nastavené na ČR. Malý problém je pak pouze s diakritikou EPG.[/QUOTE]
Zdravím tě, zajímalo by mě, jakou zemi si v menu nastavil, aby ti naladilo DVB-C kanály ? Mám stejný model, akorát s menší (32") úhlopříčkou. Naše kabelovka taky vysílá několik programů v digitálu, ale nemohu je vůbec naladit. Když už jsem se přesvědčil, že pro nastavení na "Czech" mi to nehodí ani volbu pro kabel TV, natož něco naladit, tak jsem taky zkoušel měnit všechny země, které byly na štítku, ale neuspěl jsem. Dokonce mi to nechtělo naladit ani analog. kanály. Trochu jsem zklamán, že Philips v tomhle nepodporuje žádný stát východní Evropy, i když se zde jejich televize prodávají. Nezbývá nic jiného, než čekat na nový firmware, který by tohle řešil. Otázka je, zda se ho vůbec dočkáme. Nechce se mi kupovat externí setobox.

Jinak s s TV a obecně s kvalitou obrazu jsem nadmíru spokojen. NetTV i síť s compem jsem rozchodil. Jen při přehrávání některých videí, ať už přes síť nebo z USB, obraz není plynulý a trochu škube. Jiná videa třeba nepřehraje vůbec, i když by měly být podporovány (avi). Překvapilo mne, že má problémy i s podporou obrázků, tedy fotek ve formátu *.jpeg
Něco otevře, něco ne. Ale to není to hlavní, na co jsem tuto TV kupoval, takže mě to zas tak netrápí.
Jarda80 (31)|23.7.2009 12:55
Zkus, úplné (kompletní - nebo jak se to jmenuje) ladění, spolu s některou zemí uvedenou na štítku. Bude to poměrně dlouho trvat - tak buď trpělivej, mě se to povedlo.
Jack-aL (60)|11.9.2009 16:52
A jakou tam mas nastavenou zemi ? zrovna sem si tuhle tv poridil a resim ted to ladeni taky,nejprve sem to nastavil na cesko,pak sem skusil finsko a nic.. ted sem skusil to uplny vyhledavani a dal sem tam norsko,ale to vypada ze to bude hledat tak hodinu,sem ve ctvrtce a nic..