Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Špatnej zvuk ve virtualdubu

sasa2002 (1)|1.1.2005 16:18
Mám problém. Když dám kompresi zvuk a videa tak výsledek je takový že je posunutý zvuk. Neví někdo čím to může být? Verze Dubu je 1.5.10 a počítač mám 800Mhz Duron, 256DDR 333Mhz...Jo a používám kodek DivX a Xvid
Hawkey_tvf (434)|2.1.2005 07:18
... a zvuk nemas nahodou mp3 VBR? Ak ano je to tym ze VD s tym nevie korektne pracovat, pretoze sposob akym sa dostava mp3 VBR do AVI kontajnera je dost sprosty hack, takze pouzi VirtualDubMod a ako cielovy kontajner mozno radsej Matrosku alebo OGM.
ODSakEda (2278)|2.1.2005 12:07
Mě se to stávalo v kombinaci: AVI v Xvid (MPEG-4) bylo CBR (konstantní bitrate) a zvuk v LameMp3 jsem se pokoušel nastavit na VBR (variabilní b., jak poznamenává i Hawkey) a rozjelo se mi to sice o trochu u delších nahrávek z TV karty nad 30min a především u větších kompresí (tedy u malých datových toků zvuku). Použiji-li u zvuku také CBR, je i 2h nahrávka na konci se zvukem prakticky synchronní.

To vše za předpokladu, že máš vpořádku již samotný zdroj videa před další komprimací zvuku, že ti např. u nahrávání z TV karty při rozlišení 720x576 nevypadávaj, v důsledku nestíhání PC (CPU), snímky, což také způsuje rozjetí obrazu se zvukem (časový posun)!

Dále je nutné zvážit, proč vlastně komprimuji a jakým kodekem! Jestli kvůli místu na HDD, či budu např. distribuovat vlastní video (krást se nemá že?...), a budou-li si jej chtít mnozí prohlédnout na dnes dostupných stolních playerech, podobně jako hudbu v Mp3 na discmanech, ale i MD, u kterých i sám velký SONY také trezignoval na možnost "nahrávat" (přetahovat, kopírovat po USB) a poslouchat i Mp3?

Většina ani DivX/XviD -ovejch stolních playerů totiž nepřehraje např. zozlišení videa nad 720x576 (poměr stran=1,25 -také většina LCD k PC!), přičemž TV karty umí fyzicky s menší zátěží CPU i do vyššího a skutečně 4:3 (poměr stran=1,3333... TV, CRT monitory) rozlišení 768x576 (dle mě a neoficiálně tzv. "plný PAL") mají problém dekodovat dokonale i komprimovaný zvuk (pokud vůbec!) a stává se mi, že některé opět rozjedou zvuk s obrazem, i když na PC je vše vpořádku...
Hawkey_tvf (434)|2.1.2005 13:15
Pre stolny prehravac je asi najlepsia moznost nechat zvuk v AC3, pokial nie je problem s miestom... mp3 VBR moze byt maly problem pokial MUSI byt cielovy kontajner AVI, ale VDMod to riesi.

Edo uz tu nemut mozgy tvojim "skutocnym" pomerom stran 4:3 a ber ako fakt ze PAL 720*576 ma SKUTOCNE pomer stran 4:3. Kde je napisane ze bod (de facto singularita cize nieco bezrozmerne) musi byt nutne stvorcovy? ci TV ma zrovna stvorcovy bod sa tiez da uspesne pochybovat, pozri si maticu ako su nanasane luminofory :-E
ODSakEda (2278)|2.1.2005 13:30
Nepíší o peměru stran délkových, ale poměru stran bodů! (s vědomím že TV -obrazovka má sice také fyzicky matici z trojbodů, což nesouvisí ale s rozlišením-vykreslováním obrazu TV systémem PAL a paprskem, který po řádcích spojitě mění intenzitu-není to narozdíl od LCD ani u CRT PC monitoru ani u TV synchronní a odpovídající a trefující se to přesně na bod oné fyzické matice přesně!