Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DV kodeky

SB (260)|11.6.2009 09:18
Máte někdo typ na dobré DV kodeky do Vegasu?Defaultně je tam Sony DV,pak je možno použít Microsoft.Zajímavý,že to od každého vypadá úplně jinak..
Pave1 (4279)|11.6.2009 11:32
Osobně používám pro zpracování vždy capture aplikaci střihového programu (vždy bez problémů), pro export pak už většinou taky kodér dané aplikace (u mě většinou do HDV - m2t, z kterého vyrábím po downconvertu přímo SD DVD).

Pro export do DV používám QT movie (nainstalovaný QT přehrávač je pro mne absolutní základ jakékoliv práce s videem), kodek DV, krátký 1min test (ten se vždy hodí i na různé následné používání - testy nastavení reimportu atd) a pak celý sestřih. AVI kontejneru se osobně vyhýbám (bez dalšího vysvětování .-) ).
SB (260)|11.6.2009 12:18
No taky koukám,že AVI není úplně ono.Apple DV mě docela překvapilo kvalitou zpracování...jenže s tím mám zas problém ve Vegasu,jak jsem psal v tématu QT ve Vegasu.Nevím proč s tím takhle naloží.Vypadá to,že změní barevnej prostor,ale nemůžu zjistit,kde to přenastavit.Třeba to může být systémová záležitost,ale pak se mi zdá divný,že QT z Vegasu se chová docela dobře-barevně.Trochu se to taky hne,ale ne o moc.
Pave1 (4279)|12.6.2009 22:25
Ve vegasu proveď capture, pak export. Vyzkoušej, co je k dispozici, a vyber to, co má nejméně problémů.

Víc jsem to nikdy neřešil (kromě faktu, že některé střihové sw byly od začátku stavěné na QT kodecích ;) ). Ale v každém programu se najde cesta, někdy holt i přes avi kontejner, když to jinak nejde .-) .
SB (260)|13.6.2009 09:22
[QUOTE=Pave1;229528]Ve vegasu proveď capture, pak export. Vyzkoušej, co je k dispozici, a vyber to, co má nejméně problémů.

Víc jsem to nikdy neřešil (kromě faktu, že některé střihové sw byly od začátku stavěné na QT kodecích ;) ). Ale v každém programu se najde cesta, někdy holt i přes avi kontejner, když to jinak nejde .-) .[/QUOTE]

To jsem udělal.Sony DV se mi moc nelíbí,tak jsem zkoušel Microsoft a QT.Abych mohl vyrobit Microsoft DV,musím to přenastavit v prefs , kdy pak dojde k tomu,že veškeré rendery v Sony DV Vegas na timeline zobrazuje od 0-255./Předtím 16-235/,když udělám Microsoft DV,tak to se zobrazuje správně.Když to opět vypnu,začnou se Sony DV kodeky zobrazovat správně,ale Microsoft DV se začne zobrazovat 30-215,takže de z kontrastem a barevností dolů.QT se v obou nastavení zobrazuje 0-255,takže špatně(V nastavení projektu jde nastavit pouze 8bit nebo 32-floating point s parametrem gamma,což tuto situaci nijak neřeší).Pokud vyrobím DV v QT ve vegasu a vložím do Final Cutu,pak se tam černá zesvětlí o 4 procenta a pokud tam vložím Sony DV v AVI,tak je vše OK,i když mě FC upozorní,že zdroj není optimální.Tak jsem z toho trochu zmatený.. :/Rád bych,aby se vše v DV,zobrazovalo na timeline stejně a hlavně tak renderovalo...
Pave1 (4279)|13.6.2009 09:49
Jednou jsem ladil nějakou střižnu s avid media composer. Náhledy šedivý, úrovně černý pořád jinde. Pak jsem vyměnil grafiku ATI za výrobcem předepsanou nVidii a bylo najednou vše ok. Náhledy našedlé (16 - 235), full screen (v nastaveních RGB) pěkně kontrastní .-) .

Vem to jako malou inspiraci, někdy má vliv i grafika, záleží na programu. Musí to sedět, v základním "továrním" nastavení, po capture z kazety. Pro export si pak zvolíš, co ti nejvíc vyhovuje (podle následného zpracování).
SB (260)|13.6.2009 10:12
V základním nastavení to sedí jen pro Sony DV,což není optimální výstup..takže se na to mrknu co kluci ze Sony doporučujou .. :) .Dík za tip.A s tím QT jsem něco zaslechl,že je to možná nastavením profilu v QT,ale to sem nějak nenašel.
SB (260)|13.6.2009 10:18
Tak to asi bude jedno:

System Requirements
Microsoft® Windows® XP 32-bit SP2 (SP3 recommended) or Windows Vista™ 32-bit or 64-bit (SP1 recommended)
1 GHz processor (multicore or multiprocessor CPU recommended for HD)
200 MB hard-disk space for program installation
1 GB RAM (2 GB recommended)
OHCI-compatible i.LINK® connector*/IEEE-1394DV card (for DV and HDV capture and print-to-tape)
USB 2.0 connection (for importing from AVCHD, XDCAM EX, or DVD camcorders)
Windows-compatible sound card
DVD-ROM drive (for installation from a DVD only)
Supported CD-recordable drive (for CD burning only)
Supported DVD-recordable drive (for DVD burning only)
Supported Blu-ray recordable drive (for Blu-ray Disc burning only)
Microsoft .NET Framework 3.0
QuickTime® 7.1.6 or later
Pave1 (4279)|13.6.2009 10:43
Asi nejsem na vegas ta správná osoba .-) .

Pokud dáš export QT movie a tam navolíš u videa PAL-DV kodek (v záložce video format), mělo by to běhat. Kodeky se trochu liší, ale pokud je zdroj správně, výsledek bude taky ok.

Pokud pátráš, zkus i jiný sw, pro kontrolu (kde je problém).
SB (260)|14.6.2009 10:07
Zdroj je v pohodě,jde o tu rozdílnou kvalitu DV kodeku ve zpracování zdroje od různých firem.Ten QT vyšel dobře,akorát,že mám ten problém v barevném zpracovaní...No,nějak si s tím zkusim ještě pohrát nebo zkusim mailovat do Sony.. .)
Terka (274)|16.6.2009 10:05
co se tyka DV kodeku, nejlepsi a navic free je Cedocida. vice na forum.doom9.org
SB (260)|16.6.2009 11:13
Zkusim...dík
SB (260)|16.6.2009 13:22
[QUOTE=Terka;229750]co se tyka DV kodeku, nejlepsi a navic free je Cedocida. vice na forum.doom9.org[/QUOTE]

Slušný... :)) dík za tip...trochu víc přestřeluje v hodně saturovanejch barvách,ale pěknej obrázek-hlavně to custom nastavení je fajn...
Jarda.Bar (1238)|16.6.2009 15:13
SB (260)|17.6.2009 11:55
[QUOTE=Jarda.Bar;229805]Používám http://www.free-codecs.com/download/Panasonic_DV_Codec.htm ...

A nebo pro bezeztrátovou kompresi: http://neuron2.net/www.math.berkeley.edu/benrg/huffyuv.html[/QUOTE]

Ten panasonic DV se mě nechce ukázat v systému...nevim kde je chyba...i když vypínám ve Vegasu v prefs general ignore third party dv codecs..Funguje Ti to bez problémů???
Jarda.Bar (1238)|17.6.2009 16:01
Instalaci sem udělal pravým klikem na panadv.inf a klik na Install ...

Pak mám ve Vegas kodek viditelný ... nic jiného sem nenastavoval. Instaloval sem to na WinXP x86, SP3, ENG.
panadv.jpg
SB (260)|17.6.2009 16:19
To sem udělal taky...problém bude tedy někde jinde..dík za info
SB (260)|17.6.2009 17:04
Už je to v pohodě... :)
SB (260)|22.6.2009 23:20
Tak z těch vyzkoušených DV kodeků pro AVI kontejner vypadá Cedocida nejzdařileji...Panasonic i Sony trochu máznou a Mainconcept se zdá s Microsoft DV při zpracování ve Vegasu nic moc(hlavně co do barev).