Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Quicktime ve Vegasu-problém

SB (260)|10.6.2009 10:24
Nevíte někdo,proč se DV v mov kontejneru ve Vegasu zobrazuje a taky vyrenderuje v rozpětí barev 0-255?To samý video,z toho samýho zdroje v avi kontejneru je v pořádku...Jde o to,že se tedy nezobrazuje barevně a jasově správně...nikde jsem nenašel zmínku o nějakém speciálním nastavení,ohledně DV v movu.Pouze u video scopes má být vypnutý režim 16-235,což začne na vektorskopu a osciloskopu ukazovat údaje správně,ale prakticky se vůbec nic nezmění a video se renderuje blbě-s vyšším kontrastem a saturací....
p.s.Nebo se vám to zobrazuje ve Vegasu správně???
DV AVI.PNG DV MOV.PNG DV MOV-vypnutý režim 16-235.PNG
SB (260)|10.6.2009 14:32
Zkoušel jsem přehodit nastavení v preferencích pro DV kodeky/vyřadit Sony DV a použít ostatní/,pak se po restartu Vegasu na měřákách hodnoty roztáhnou i pro ostatní DV v avi,ale na Quicktime DV to nemá vliv a na zpracování těch avi DV,taky ne/ve smyslu renderingu opět do DV-zůstanou z původním kontrastem a barevností/.....tak jsem z toho trochu jelen...Navíc jsem zkusil vyrobit DV v movu přímo ve Vegasu a vložit zpět a tam se to drží docela dobře.A pokud vyrobím na Macu DV v avi kontejneru,tak ho Vegas taky interpretuje správně....???
SB (260)|11.6.2009 21:45
Tady asi zůstanu sám...no..zkoušel jsem kde co...výsledek stejný,at´je to mov,dv stream či cokoliv jiného,co pochází z mac os-x...výsledek na nic..zkoušel jsem najít taky nějakou možnost spuštění vegasovskýho projektu ve final cutu,přes EDL nebo XML a dost sem narazil..nemá s tím někdo zkušenost?