Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

O2TV do PC

SeriousGeorge (1)|8.6.2009 11:12
Zdravím,

chtěl bych si pořídit O2TV s tím, že se na ní budu chtít koukat na PC. Mohl byste mi někdo poradit, jak to mám udělat, abych na tv koukal na PC a taky aby šlo nahrával si programi. Díky
Welshcorgi (141)|8.6.2009 19:45
[QUOTE=SeriousGeorge;228968]Zdravím,

chtěl bych si pořídit O2TV s tím, že se na ní budu chtít koukat na PC. Mohl byste mi někdo poradit, jak to mám udělat, abych na tv koukal na PC a taky aby šlo nahrával si programi. Díky[/QUOTE]

Co jsme tu řešili nedávno téměř všichni tvrdili, že na výstupu O2TV boxu je HDCP ochrana takže utřeš nos.

cituji: "Grafická procesní jednotka ( GPU ) obsahuje podporu HDCP ochrany, ale aby se dala použít, musí karta obsahovat i obvody uchovávající licenci pro dekodování přehrávaného obsahu. Představ si GPU jako paměťovou kartu, na které jsou data ( HDCP ). Taky potřebuješ čtečku, abys ta data mohl použít. S tou grafikou je to totéž - GPU v sobě mají "znalosti" ohledně HDCP, ale grafická karta celkově neobsahuje licenci - tzn. že každý požadavek na dekódování HDCP chráněného obsahu bude vyřízen negativně - dojde tedy k umělému zhoršení kvality obrazu.

Ohledně toho zachycení streamu: možné to je, kdyby se použil externí hardware obsahující HDCP a licence. Ale právě o to jde, proto je HDCP zabudované v GPU, aby se nedal odposlechnout signál dřív, než projde HDCP licencováním."

Toto se týká asi jen HD materiálu, ale i zbytek bude nejspíě nějak zmršen.