Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Premiere pro 1.5 a export do DivX

Ohmy (12)|31.12.2004 17:34
Zdravím, mám závažný problém; Mám video, které jsem již sestříhal. Když dám export do DV AVI, tak je vše sice OK, ale ta kvalita je děsná (sestříhaný záznam je z DV kamery, nahráno přímo v Premiere), takže to nechci. Zkoušel jsem to tedy exportovat do klasického avi s kompresí XviDem - kvalita obrazu dobrá, ale bylo tam strašně moc artefaktů, trhaný obraz, přeházené snímky a po chvíli crash WMP. Tudíž nic. Export DivX mi nic neukáže, WMP při pokusu o přehrání rovnou padne. Můžete mi s tím proboha poradit? U6 jsem opravdu zoufalý. Mimochodem; Neexistuje nějaký způsob, jak dostat sestřihaný projekt rovnou do DVD formátu (teď nehovořím o možnosti Premiery vypalovat DVD), aniž by se musela použít nějaká mezikomprese? Do nynějška jsem DVD z Premiery dělal tak, že jsem dal export do DV avi (což stáhlo kvalitu tak na polovičku), a pak v EncoreDVD znovu překonvertoval do konečného image vč. menu atp.
Díky za pomoc.
mirekv (7169)|31.12.2004 17:55
Jaký máš zdroj? DV kameru?
Hawkey_tvf (434)|31.12.2004 19:45
To sa mi nejako nezda cele.

1. asi mas poriadny bordel v systeme, resp. kodekoch, nemas nejaky kodek pack? ak ano, von s nim, vycistit registre, nainstalovat iba kodeky co realne potrebujes, cize tak DV, DivX/XviD a ... a dalsie ma nenapada ;-).

2. kvalita obrazu dobrá, ale bylo tam strašně moc artefaktů - to si trochu odporuje... takze bud to bola prilis nizka bitrate, alebo PC nestaci na prehratie daneho rozlisenia, alebo... alebo blbe volby pri kompresii, BTW DV je vzdy prekladane, ako si to riesil, XviD bol tiez prekladany? tam je zial kvalita obrazu radove nizsia
tie pady pri pokuse o prehratie dost napovedaju ze problem bude v systeme, teda s tym ako su kodeky nainstalovane a s ich prioritami

3. Ak mas DV video ktore zostrihas tak ak to vyexportujes do DV kvalita nemoze byt globalne "desna"... uz preto, ze Premiera, ako aj kazdy iny inteligentny SW prerenderuje len prechody a efekty, zvysok necha nedotknuty, takze moja dalsia otazka znie, ako si dosiel na tu "desnost"? prehratim v WMP (alebo inom DS prehravaci)? tak to mas iba blbo nastaveny dekoder, na preview kvalitu, treba to prestavit na plne rozlisenie (preview je polovicne) a zistis ze vsetko je OK (postup sa uz kdesi na fore riesil, je to bezny "problem"). No pokial si to DVcko spustil na TV vyexportovane spat na kameru a bol problem aj tam, to uz by bola ina vec... to uz by bol realny pruuuser.

4. Do MPEG-2 (DVD) sa da v Premiere exportovat priamo z timeline a koniec koncov z vyexportovaneho finalneho DV je to to iste, ziadna "medzikompresia" tam nie je, pokial si si tam ty osobne nejaky taky medzistupen nezaradil.

Toto bude skor problem nenastudovania zakladov a nezvladnutia workflow, prip. rozhaseneho systemu.
Ohmy (12)|2.1.2005 16:42
1. Bordel v systému nemám. Zkoušel jsem to jak s tak bez CodeckPacku. Nic.

2. Špatně jsem to formuloval. Ostrost obrazu je dobrá, ale při pohybu se objevují artefakty. Proklad jsem řešil zatržením políčka "Deinterlance video footage".

3. Fakt mi to tak připadá. Je tam dost zrnění. Něco jako na digi foťáku. Nedalo by se to odstranit? Celkově bych řek, že je tam poznat rekomprese, ale asi to je pouze subjektivní vjem. O Preview módu dekodéru jsem neslyšel... Nevím kde to nastavit, ale ještě se mrknu po fóru. Na kameru jsem nic neexportoval, protože to moje kamera neumí. Jedná se o Sony 255E.

4. O možnosti exportu přímo do MPEG-2 samozřejmě vím, ale Encore DVD 1.5 mi s tímto vloženým videem při pokusu o vytvoření image DVD vždy spadne.

Systém jsem nedávno přeinstalovával, troufám si říct, že v oboru SW nejsem nováčkem. Pracuji na DSPlayeru (DirectShow Player), takže o problematice něco málo vím.

Nerad bych Premiere opouštěl, protože se mi líbí pojetí tohoto střihového zázraku od Adobe, který kloubí dohromady přívětivost ne nepodobnou ostatním programům rodiny Adobe, a také oceňuji možnosti přímého importu PSD souborů. Možnosti exportu mě ale dost zklamaly, takže zatím nevím :(

Sorry za prodlevu, měl jsem problémy s ISP.
habby (6)|2.1.2005 19:55
[quote=Ohmy] Do nynějška jsem DVD z Premiery dělal tak, že jsem dal export do DV avi (což stáhlo kvalitu tak na polovičku)[/quote]

Jak jsi proboha prisel na tohle???
Mozna mam dlouhy vedeni ale vysvetlete mi nekdo jak se muze kvalita u DV stahnout na polovicku???