Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson D-780 HX - nehraje některá videa

Heliooos (2)|8.6.2009 08:34
Zdar,
koupili jsme prarodičům tento dvd přehrávač - halvně z důvodů schopnosti přehrát videa v DIVX a XVID, ve kterých pro ně máme různé filmy (dokumenty, ale hlavně archiv domýcího videa z analogu - VHS(-C), Video8 atd.).

Bohužel, když jsem ho (naštěstí s předstihem) rozbalil a vyzkoušel, tak mi odmítl přehrát některá videa vůbec - začal hrát jen zvuk, a u některých sdělil, že rozlišení není podporováno. Přehrával jsem to přes SCART na starší TV (55 cm), ale prarodiče mají 26 palcové LCD s HDMI (Philips) - ale tím to snad být způsobeno nemůže.

Zde uvádím podrobnosti:

1) videa - hraje jen zvuk
- grabováno z analogu do DIVX 5 - pomocí Plextor ConvertX PX-M402U - profil byl myslím Home Theater LP. stříháno na klíčový snímek ve Virtualdubu v režimu Direct Stream Copy
- na PC to přehraje prakticky všechno, náhled v Exploreru taky OK
- 780HX některá hraje bez problému, ale u většiny bohužel jen zvuk

Napadlo mě, jestli při střihu třeba "nevypadl" nějaký snímek a přehrávači to nevadí. Bohužel ale nevím, jak tohle zjistit a nechce se mi všechna videa rekomprimovat (a analog. originály už často neexistují).

2) videa - "Rozlišení nepodporováno"
- mám sérii videí (jeden dokumentární cyklus), vše XVID, první část v rozlišení 704 x 416 mi 780 HX odmítá, druhou část v 672 x 400 přehrává bez problému.

Dá se někde zjistit, jaká rozlišení přehrávač podporuje? Je zvláštní, že normální PAL 720x576 to hraje a 704x416 to odmítá.

kdyby měl někdo nějaké info, nezlobil bych se

dík

PS: přikládám výpisy GSPOTu pro ty xvid videa (bod 2)