Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD rekordér SONY RDR-HXD990 nebo Panasonic PANASONIC DMR-EX78EP?

keyser-soze (4)|7.6.2009 22:56
Z nabídky DVD rekordérů jsem poměrně rychle vybral tyto dva modely. Dosud mám starší model SONY, se kterým jsem spokojen, tudíž pro SONY hovoří dosavadní pozitivní zkušenost. Nicméně o Panasonicu jsem toho četl dost dobrého, tak jsem na vážkách. Jaké prakticky uživatelské výhody a nevýhody skrývají tyto modely? A jak jsou na tom s citlivostí digitálního tuneru?
one.man (6)|17.6.2009 19:58
Mám Panasonic DMR-EX78, se Sony nemám žádnou zkušenost, tak jen pár postřehů k tomu Panasonicu. Tuner DVB-T je citlivější než u mého předchozího s-t-b zn. Radix, bez problémů naladil všechny tv programy, automaticky pozná nový program a upozorní na něj na obrazovce. Programy se dají seřadit dle libosti, přejmenovat a přidat do vlastního seznamu. Má velmi přehledný programový průvodce, ze kterého lze snadno volit program pro nahrávání, naprogramovat nahrávání lze i ručně, zvolit můžeš jakýkoli kanál DVB-T, analog i AV vstup. Kvalita nahrávky je k nerozeznání od živého vysílání ( používám SP režim 250GB HDD/ 110 hod. záznamu). Na HDD můžeš zkopírovat fotky, MP3 a CD, ale bohužel ne DivX. Přehrávání DVD je naprosto bez problémů, jediná věc která mi chybí je zvětšení obrazu. DivX přehrává z USB, CD, DVD-R (z +R NE) včetně titulků, které jsou dobře čitelné, ale trochu malé. Dobrá funkce je i JukeBox (zkopírování CD na HDD), rekordér obsahuje cd databázi Gracenote, která rozpoznala 9 z 10 zkopírovaných cd u ostatních lze názvy alba a skladeb doplnit ručně pomocí dálky, je to ale dost piplačka. Jinak jsem s Panasonicem spokojen a vše funguje bez problémů.
rajs (21)|15.11.2009 11:30
Zapoměl jsi napsat o problému nahrávání ve formátu 16:9 kde film nahraje a neumí jej zkopírovat jinak než 1:1 což nechápu je to stará bolest těchto přístrojů.......jde jim pouze formát 4:3 v dnešní době nepochopitelné...........
Xaver (149)|17.11.2009 12:14
Neudelas chybu ani s jednim z techto rekorderu

I jako spokojeny vlastnik Panasonicu doporucuji Sonny z duvodu ze nelze u Panasonicu
(u Sonny lze overeno osobne) toto:
- nelze pouzivat USB pri nahravani z TV
- nelze pouzivat EPG pri nahravani z TV
- nelze prehravat MP3, foto z HDD pri nahravani z TV

Samozrejme se s tim da zit, ale trochu pak tyto funkce ztraci smysl.

detailne viz moje prispevky zde:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=16532

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=18067
Michal Koláček (17)|22.11.2009 17:03
A co přístroj Panasonic DMR-EX79EP-K? Má někdo zkušenosti - je to u něj již ošetřeno? Zajímal by mě názor do čeho jít - zda ten Panasonic nebo Sony RDR-HXD990?


M.
keyser-soze (4)|22.11.2009 20:25
Bohužel jsem si tento rekordér (Panasonic DMR-78EP) již koupil a bohužel musím konstatovt, že to je verk, kterému není rovno. Bohužel jsem to zjistil až po uplynutí 14denní lhůty, kdy se dá přes net ješt vrátit. Tak nepraktické ovládání čehokoliv jsem ještě nezažil. Ale to hlavní - prakticky nemožnost splnění všech podmínek pro umožnění rychlého kopírování na DVD. Čili prakticky je pálení možné jen 1:1. Nikdy by mě nenapadlo, že v dnešní době je ještě možné, aby byl takový rekordér vyráběn. Rekordéry Panasonic rozhodně patří mezi slabiny této značky, od které mi už do nejdelší smrti nesmí do baráku žádný šunt.