Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaké LCD pro důchodkce ?

Roli (137)|7.6.2009 20:02
Požadavek je úhlopříčka maximálně 82 cm, cena do 15.000,-

Jedná se o mojí matku, byla se už leckde podívat a momentálně rozmýšlí mezi :

Samsung

LG

Přesné označení si nepamatuje jen se jí líbil obraz a design.

Sledovat bude pouze pozemní digitální vysílání.

Rád bych znal Vaše názory protože osobně nevím co jí doporučit.
Roli (137)|8.6.2009 12:25
Po dnešním běháním po obchodech tak nějak máti padl do oka Sharp LC-32D44E, protože je ještě údajně vyroben v Japonsku což se jí jako člověku ze staré školy líbí a prodejce jí slíbil 3 roky záruku.

Má s tímto nebo s podobným modelem od Sharpu nějakou zkušenost co se týče obrazu na DVB - T ?
bandiit (160)|8.6.2009 13:37
Co jsem koukal, tak Sharp D44 i Samsung 4. řady na tom byly co se týče šumu a různých nešvarů defacto stejně. Rozdíl byl v barevném podání, kdy Samsung má výraznější ( kontrastnější ) barvy, než ten Sharp. Zkoušel jsem to stáhnout na úroveň toho Sharpu, což se mi nakonec jakž takž povedlo, ale při shodném nastavení má ten Samsung prostě sytější ( až nepřirozené )barvy, takže je to o tom, co se mámě víc líbí. Jinak myslím, že zrovna tenhle Sharp má dynamické řízení kontrastu, což znamená, že když je na obrazovce více tmavé scény, tak cca po 2 sekundách automaticky sníží jas, pro lepší zobrazení černé.Bohužel se tím sníží jas celkově, takže i toho, co má být vidět. Ten Samsung měl černou výrazně lepší i bez těchto udělátek, které lze ovšem asi vypnout. Mě osobně se více zamlouval ten Sharp a tři roky záruky taky není k zahození.
dv07 (569)|8.6.2009 15:56
Tak tohoto Sharpa mam uz delsi dobu, koukam na nej denne (DVB-T, HTPC, Xbox360) a nemuzu si ho vynachvalit a stejne tak vsichni lide, kterym jsem ho doporucil - pokud clovek shani kvalitni 32" TV za rozumne penize (a nepotrebuje nutne fullHD - tv ale presto vyborne pri dane uhlopricce zvlada i 1080i), tak podle me moc lepsich (vyhodnejsich a pritom kvalitnich ) LCD variant neni. Nevim jestli kolega bandiit ma na mysli cenove srovnatelny model LE32A4xx, ale pokud ano, tak rozhodne doporucuji ten sharp, nez tento dnes jiz vybehovy model od sama. Ceny jsou u obou sice srovnatelne, ale kvalita - podle meho mineni - hovori v tomto pripade jasne pro kvalitu tohoto, primo v japonsku vyrobeneho, sharpu a to po vsech strankach. Ale je to samozrejme jen muj zaujatej nazor...
Jinak na sharpa koukam prevazne vecer a po tme, ale zadne snizovani jasu po 2 sekundach jsem nezaznamenal.... na jedine udelatko pro vylepseni cerne jsem natrefil pouze u HDMI vstupu (zvyrazeni cerne)... takze zadny strach, zadne samovolne stmivani se - podle mych kazdodennich zkusenosti - u tohoto konkretniho modelu nastesti nekona.

Kupoval jsem tuto tv na kasa.cz za necelych 11k a i podle tamnich recenzi se jedna o overenou koupi (a kdyby nahodou neco tak 3 roky zaruky to jisti ;) )
Roli (137)|8.6.2009 21:55
Zatím díky za reakce, máti přetlumočím Vaše názory a zkušenosti.
Roli (137)|10.6.2009 03:23
Zatím to vypadá že to bude Sharp ke koupi by mělo dojít do 14ti dnů pak poreferuji, protože zapojení, naladění a případné korekce v nastavení stejně bude na mě.

Sám jsem zvědav hlavně v porovnání s naší TV.
Roli (137)|13.6.2009 12:37
Pro Sharpa jedem s máti po neděli tak pak dám vědět jak jsem slíbil.
Roli (137)|16.6.2009 21:21
Tak že Sharp je doma tedy přesněji u máti. Po zatím asi dvou hodinovém nastavování jsem docílil nastavení obrazu tak jak se máti líbí.
Přesnější hodnoty si nepamatuji pouze to že obraz jsem přepnul z Dynamického na Normální který byl jejímu oku přijatelnější.
V porovnání s naší TV obraz z DVB - T a DVD nějakou tu mušku má ale ze vzdálenosti 3 a více metrů což je její pozorovací vzdálenost je to přijatelné.
EPG sice dostatečně dobře nezvládá češtinu ale to bych až tak neřešil protože to stejně využívat nebude i když mě to docela vadí.
Zatím jsem v nastavení nenašel jak doladit správnou češtinu a možná to ani nejde, kdyby někdo měl nějaký trik tak sem s ním.
Jediný celkem závažný problém na který jsem narazil je že nejde číselnému tlačítku na ovladači přiřadit konkrétní program.
Sice si je můžu přeházet jak chci ale toto pořadí funguje jen při rolování programů tlačítkem + - a máti to chce tak jak byla zvyklá že na tlačítku "x" bude bude program "y" ale je zajímavé že to nejde jen od tlačítka 5 nahoru vždy zahlásí něco jako neplatná operace. Dělám něco špatně nebo je chyba v TV ?
dv07 (569)|17.6.2009 09:02
Tak samozrejme, ze nemuzes ocekavat obraz z SD zdroje jako je DVB-T ve stejne kvalite, jako to zobrazuje CRT, ale co jsem videl jina LCD, tak to je bez problemu - zalezi ale taky dost na kvalite jednotlivych kanalu/programu - nekdy mas pocit, ze sledujes HD, jindy se to kvalite CRT ani nepriblizuje - ale jak rikas, cim dale sedis, tim jsou neduhy SD signalu mene znatelne. Ja osobne koukam na tuto tv z cca 2,5m (na DVB-T) a vse je ok.

Jinak EPG u me zvlada cestinu bez sebemensiho problemu, mozna jsi pri instalaci TV zvolil neco spatne (zemi, region) nebo tak neco. Jinak samozrejme priradit konkretni program ke konkretnimu tlacitku lze. Proste si znova automaticky nalad DVB-T, vymaz si ta radia a pak ty kanaly presouvej, napr si najed na CT1 a dej presunout na kanal 001, ti to pravdepodobne napise, ze to je obsazeny a jestli to ma skutecne udelat, potvrd to atp... vysledkem by melo byt, ze pri zmacknuti tlacitka 1 na ovladaci se na TV naladi CT1.... s tim neni problem, az budu doma, tak muzu napsat klidne podorbnejsi postup, ted to taham z hlavy :)

Jinak rada bokem, pokud matka rada kouka na DVD, tak doporucuji koupit DVD prehravac s upscalingem - cena dnes neni vysoka, ovladani je stejne "slozite" jako u obyc. DVD prehravacu a obraz z DVD v 720p ci 1080i vypada hned o dost lepe (byt je to jen prepocitane).
Roli (137)|17.6.2009 13:32
Díky za rady to EPG bylo špatným nastavením regionu oni totiž tu TV naladili už v obchodě a zadali to špatně nebylo tam nastaveno Východní Evropa tak jsem to vše znovu zadal a je to v pohodě.
To přiřazení tlačítka příslušnému programu jsem díky tvému návodu taky udělal jen nechápu proč je to tak zbytečně složitě.
Jinak obraz jsem porovnával s naší plazmou ne s CRT protože na tom jí po více jak 15i letech jaksi odešli barvy, proto ta koupě nové TV. Obraz je opravdu dost slušný z těch 3 - 3,5 metru ze kterých se dívá a jak říkáš není kanál jako kanál některé jsou opravdu dost zoufalé ale naštěstí se jedná o ty co nějak nesleduje. Docela mě překvapil i sport, čekal jsem to daleko horší když jsem před tím vyděl jiná LCD. Ani večer si neztěžuje že by se jí obraz nějak měnil.
K tomu DVD přehrávači, koupě jiného asi neprojde protože ho má jen kvůli mým dětem když u ní občas přespí ona sama si ho nepouští.
Tak že shrnutí, můžu říct že jsem za poslední týden či dva pár LCD v této cenové hladině měl možnost sledovat i případně nastavit k obrazu svému ale tenhle Sharp má aspoň dle mého oka a názoru dost věrné barvy, plocha panelu nejeví žádné neduhy jako jsem vyděl u jednoho od Sony že okraje byli tmavé, nevydává žádné nepřirozené zvuky, reproduktory pro běžné používání dostatečné a mírně matný panel je velké plus. Jediná výtka je k podstavci který mohl být trochu masivnější aspoň tedy z pohledu člověka co má děti.
dv07 (569)|17.6.2009 14:27
[QUOTE=Roli;229921]
To přiřazení tlačítka příslušnému programu jsem díky tvému návodu taky udělal jen nechápu proč je to tak zbytečně složitě.[/QUOTE]

Tak to bud rad, ze nemas toho Sama, co mam ja - tam je to teprve ten spravny ocistec :-)

Jeste doporucuji (napr. u filmu) zkusit tu simulaci prosotoroveho zvuku, celkem to podle meho pocitu ten zvuk vylepsilo, ale jde jen o drobnost.

Kazdopadne si taky myslim, ze pro nenarocneho divaka ci jako 2. TV v domacnosti je tato Sharpka za takovou cenu a pri takove kvalite vhodna.
Roli (137)|19.6.2009 01:13
[QUOTE=dv07;229927]Jeste doporucuji (napr. u filmu) zkusit tu simulaci prosotoroveho zvuku, celkem to podle meho pocitu ten zvuk vylepsilo, ale jde jen o drobnost.[/QUOTE]


Díky za tip, poslechově celkem zajímavý efekt.
dv07 (569)|19.6.2009 08:35
[QUOTE=Roli;230117]Díky za tip, poslechově celkem zajímavý efekt.[/QUOTE]

Jj, nejdrive mi to pripadalo takove "divne", ale ted uz to nevypinam - celkem rychle sem si na to zvykl a bez toho mi ted ten zvuk pripada takovy "jalovy" :-)