Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

mpeg2 na Blucko

007jarda (22)|7.6.2009 19:29
Ahoj vsem! Mam na Vas velkou prosbicku:Palil z vas nekdo na Blucka? Ja v pinnaclu nastrihal svou dovcu a vytvoril mpeg2 HD soubor (ne rovnou Blu-ray a to proto, ze kdo ho nema, at si muze pustit soubor rovnou v PC) a ted ten vytvoreny mpeg soubor bych chtel hodit a vytvorit z nej Blucko. Zkousel jsem ulead dvd movie factory, ale to mi neudela v takove kvalite, jde to treba v novem Neru, ze se mi z mpegu vytvori Blucko? Chtel bych to s datovym tokem 30tis, ktery ted mam a v nezhorsene kvalite. Diky za vase poznatky.

P.S: Zkousel jsem totiz to prejet v pinnaclu a udelat rovnou Blucko, ale toho se snad ani nedockam, dela to strasne dlouho nebo se to sekne... A posledni vec, kdyz uz se bavim, jak to hodit na Blucko, aby to slo klasicky prehrat vsude v prehravacich, existuje i nejaka rychla moznost, jak to hodit z múpeg2 1920x1080 na DVDcko, pro ty, kteri ho nemaji.

Jeste jednou diky
Jarda
Modena (1706)|8.6.2009 11:53
[QUOTE=007jarda;228920]Ahoj vsem! Mam na Vas velkou prosbicku:Palil z vas nekdo na Blucka? Ja v pinnaclu nastrihal svou dovcu a vytvoril mpeg2 HD soubor (ne rovnou Blu-ray a to proto, ze kdo ho nema, at si muze pustit soubor rovnou v PC) a ted ten vytvoreny mpeg soubor bych chtel hodit a vytvorit z nej Blucko. Zkousel jsem ulead dvd movie factory, ale to mi neudela v takove kvalite, jde to treba v novem Neru, ze se mi z mpegu vytvori Blucko? Chtel bych to s datovym tokem 30tis, ktery ted mam a v nezhorsene kvalite. Diky za vase poznatky.

P.S: Zkousel jsem totiz to prejet v pinnaclu a udelat rovnou Blucko, ale toho se snad ani nedockam, dela to strasne dlouho nebo se to sekne... A posledni vec, kdyz uz se bavim, jak to hodit na Blucko, aby to slo klasicky prehrat vsude v prehravacich, existuje i nejaka rychla moznost, jak to hodit z múpeg2 1920x1080 na DVDcko, pro ty, kteri ho nemaji.

Jeste jednou diky
Jarda[/QUOTE]

Radši bych to překonvertoval na H264, v tom případě bude jako datový tok stačit úplně 25Mbps a kvalita rozhodně neutrpí !
007jarda (22)|8.6.2009 12:00
Diky za radu, to bych mohl udelat, ale v Pinnaclu jako jeste neudelany soubor znovu, ale jak pak na to Blucko, aby to bylo vsude prehratelne?
Diky Jarda
[QUOTE=Modena;228970]Radši bych to překonvertoval na H264, v tom případě bude jako datový tok stačit úplně 25Mbps a kvalita rozhodně neutrpí ![/QUOTE]
Modena (1706)|8.6.2009 14:34
Já neznám Pinnacle Studio, dělám s kompletním balíkem Adobe Master Collection CS4, ale tuším, že např. v balíku Nero si lze vybrat při masteringu videa, ve kterém "kodeku" chceš BD disk vyrenderovat a vysmahnout a dle všeho to umí nejnovější verze všech gruntovních výrobců podobných jednoduchých softů (Photodex, Nero Vision, Vegas Movie Studio, Premiere Elements atd.)
Výhodou takových softů je většinou kvalitní a bezproblémový koder (nejvíce je používaný MainConcept) a při zadání "vytvořit BD" se o nic moc podstatného nemusíš starat - soft se postará za Tebe ! Předhodíš mu zdrojové video, určíš jaké/jaká menu, podkladovou hudbu a je to ! Kompatibilita výsledného disku je při masteringu těchto softů zaručena dostatečně, protože když se takovému jednoduchému softu něco nezamlouvá, buď zbuchne a nebo začne řvát, že tudy néééé . . . :-)
007jarda (22)|8.6.2009 15:38
WOW, diky za podrobne vysvetleni a radu s programy, to jsem presne potreboval, mam radost :-)
Jarda
[QUOTE=Modena;228991]Já neznám Pinnacle Studio, dělám s kompletním balíkem Adobe Master Collection CS4, ale tuším, že např. v balíku Nero si lze vybrat při masteringu videa, ve kterém "kodeku" chceš BD disk vyrenderovat a vysmahnout a dle všeho to umí nejnovější verze všech gruntovních výrobců podobných jednoduchých softů (Photodex, Nero Vision, Vegas Movie Studio, Premiere Elements atd.)
Výhodou takových softů je většinou kvalitní a bezproblémový koder (nejvíce je používaný MainConcept) a při zadání "vytvořit BD" se o nic moc podstatného nemusíš starat - soft se postará za Tebe ! Předhodíš mu zdrojové video, určíš jaké/jaká menu, podkladovou hudbu a je to ! Kompatibilita výsledného disku je při masteringu těchto softů zaručena dostatečně, protože když se takovému jednoduchému softu něco nezamlouvá, buď zbuchne a nebo začne řvát, že tudy néééé . . . :-)[/QUOTE]
007jarda (22)|8.6.2009 15:46
... a presne tohle potrebuji, BD si to vyrobi samo a jeste, kdyz si budu moci vybrat hudbu a pozadi menu?! LUXUS! Behem tydne vyzkousim a kdyztak se jeste ozvu. :-) Jeste jednou diky Jarda
007jarda (22)|10.6.2009 08:46
... tak zkousim to Nero vision, prave mi to prejizdi, ale dela mi to jakoby znovu film (cca 2,5hod) a az pote to bude palit na Blucko. Nevite nekdo, jak na to, aby to rovnou z mpegu jen vytvorilo soubory na Blu? A ani mi nejde nijak vybrat menu, atd. Diky Jarda
P.S: nemusim mit treba prikoupenej ten plug in Blu-ray authoring?