Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zpracování mpg souborů ukládaných z Hauppauge DEC 2000

gootcha (1)|31.12.2004 16:49
Konečně se mi podařilo stabilizovat provoz Hauppauge DVB-t DEC 2000 a začít ho využívat pro nahrávání pořadů. DEC mi na disku vytvoří pro každý pořad několik souborů (po cca 2 GB = 45 min. vysálání), lze nastavit max na 4 GB. Rád bych se zeptal, jak mám dále tyto soubory zpracovat - spojit a vystříhat z nich reklamy a vypálit na DVD - nepotřebuji authoring, stačí mi to ponechat ve formátu mpg. Mají některé softwarové přehrávače problémy s přehráváním mpg souborů delších než 2 GB? Díky za doporučení.
slo (227)|2.1.2005 14:28
Čímkoli, je toho hodně. Jestli máš Nero, tak NeroVission3 nebo Ulead, Pinnacle studio...
Třeba i Mpeg video Wizard. Je malý a jednoduchý. Otevřeš si všechny segmenty, přetáhneš myší na časovou osu, ořežeš začátek (trim left), konec (trim right), vystříháš reklamy, (split) na začátek a konec reklamy a pak blok reklamy označit a delete. Srazíš to k sobě (delete gap), nastavíš název, pod kterým se to má uložit na disk, video a audio nastavení neměnit, v okně výstupu to zkontroluješ (modré označení znamená, že nic nepřekódováváš), pak dáš "start" a 5 minut počkáš na na nápis "done". Nezabere Ti to celé víc, jak deset minut A TO SE VYPLATÍ !!!. Pak jen vypálit na disk (třeba NERO a "Vytvořit vlastní disk DVD". Hodně úspěchů.