Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Filtr - wind+zvuk kamery

Lightning (1)|14.4.2004 14:26
Dobry den,
hledam Dobraka, ktery by mi pomohl s odfiltrovanim dvou nezadoucich veci v zaznamu z cam.
1) "praskani vetru"
2) zvuk motorku kamery
Pokousel jsem se aplikovat ruzne filtry v Sound Forge, ale bohuzel bez uspokojiveho vysledku. Proto bych Vas pozadal, jestli mate nejake vyzkousene nastaveni bud v tomto nebo i jinem programu o pomoc. Nebo bych zaslal vzorek a s nim by mi nekdo pomoh...
Dik Lightning
Hawkey_tvf (434)|14.4.2004 16:25
No ak budes len tak praskat filtre ako ta napadne tak z toho nic nebude.
Musis tie neziaduce zvuky najprv analyzovat. Zistit dominantne frekvencie a tie ekvalizerom stiahnut, alebo urobit noise profile z toho zvuku (nie z celeho videa, iba z useku kde je pokial mozno iba ten sum) a vyhrat sa s parametrami. Radsej stiahnut 4x 3 dB ako raz 12. A zakazdym novy noise profile. A navyse uz som to tu dakej babe asi o 5 prispevkov nizsie radil, takze keby si hladal by si nasiel, ale ty si lenivy hladat a tak opakujes 100x zodpovedanu otazku. :((
Bez zodpovednej analyzy tych rusivych zvukov s tym urobis hadaj co.
No a s tym vetrom to mas tak ze pokial nepouzijes pri natacani windschutz (chlpata blbost na mikrofone) nepomoze ti ani stado duchov svatych.
Ked si kupil blbu kameru kde mikrak chyta motor (zeby Canon? alebo daka taka do zadneho vrecka nohavic?), kup si este externy mikrak (a ten windschutz, ale ten si mozes aj urobit), napr. Hamu, a mas po probleme.
Terka (274)|31.5.2004 10:15
To Hawkey: díky náčelníku, že jsi se mě zastal! 8-)
ViKinG (793)|31.5.2004 12:46
JdaC: Sníme psy... 8-)