Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký DVD přehrávač s HDMI a USB?

petr__s (3)|6.6.2009 21:18
Zdravím, vybírám DVD přehrávač, který by uměl slušně přehrávat i z USB disku a televize byla připojená HDMI, v cenové hladině 1700 - 2200 Kč.

Docela často býval doporučovaný Philips DVP-5990, ten se ale už nevyrábí a zřejmě místo něj je typ DVP-3360. Nevím, čím se liší DVP-3360/12 a DVP-3360/58. Jak je vidět na http://vb6rocod.blogspot.com/ , tak na DVP-3360 zatím nejsou upravené firmwary.

Taky jsem dostal několik doporučení na Ferguson D-880HX, že přehrává "všechny" typy souborů. Pode recenzí to ale tak moc nevypadá, na čipset MediaTek MT1389S jsem taky moc chvály nečetl.

Zajímavá by mohla být i Toshiba SD 580 nebo už o něco dražší Pioneer DV-410V, případně i LG DVX492H nebo Samsung DVD-1080P9.

Co by tedy mohlo být užitečné vědět, jestli přehrávače splňují
- bezchybná podpora českých titulků
- podpora většiny používaných videoformátů (DivX, XviD ... ?)
- možnost rozumného pohybu v AVI souborech, možnost skoku na zadaný čas
- přehrávání adresáře TS_VIDEO na USB HDD, aspoň výběr titulků a zvukové stopy, když už ne menu.
- dostatečné napájení pro externí 2,5" USB disky, třeba WD Passport
- HDMI-CEC pro společné ovládání s televizorem
- downmix DTS a DD5.1 na stereo pro přehrávání zvuku na televizoru
- existence funkčního region-free hacku na přehrávání disků z regionu 1
- je k tomu ještě potřeba podpora NTSC?
- schopnost načíst větší počet souborů z USB disku (a za rozumnou dobu), ten větší počet může být třeba 1000 AVI nebo 10000 MP3, to není na zaplněném 1 TB disku nijak moc.
- spolehlivý a tichý chod
- co dalšího?

Určitě se bez některých z těchto vlastností obejdu, ale rád bych věděl, do čeho jdu.

Bohužel se tyhle informace dost špatně hledají, občas si zdroje protiřečí a otestovat všechno na prodejnách či u dodavatelů ani nejde.

Máte někdo nějaký tip?
stanix (131)|10.6.2009 10:49
Osobně mám Ferguson 770 a přehrává opravdu všechno(teda mimo H264 a HD ale to umí dodnes málo mašinek) má ale jednu skvělou vlastnost - na original DVD skočí rovnou na film a nemusím čučet na reklamy a varování které normálně nejdou přeskočit.Podle recenzí má ale horší HDMI výstup což by mělo u 880 být lepší.USB je tam ale jenom 1.1 takže dvd z usb nestíhá - u 880 vyřešeno,ale ext. HDD musí být jenom FAT32 a úprava napájení USB tož asi tak.... :-)
catina (12)|6.9.2009 12:01
Nenašel jsem nějaké info (a ani jinde) o zkušenosti s připojenym nějakym externím diskem o větsí kapacitě..tak od 250GB víš...ještě jsem tenhle dotaz poslal do topicu s názvem USB a DIVX ale ten je už trochu starší tak mě za tu malinkou duplicitu nekamenujte..díky
digicam (12)|9.9.2009 22:54
Osobně bych doporučoval MARKUS-750, umí HD, H264, nahrává v MPEGu a má DVB-T tuner. DViCO TViX M-6500A V2 HDTV není taky špatný, všechno otázka financí :-)
Koukni na http://www.swoopo.cz/product_info.php?info=p7_DViCO-TViX-M-6500A-V2-HDTV.html nebo http://www.swoopo.cz/product_info.php?info=p1_MARKUS-750.html