Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CANON HV20 záznam na HDD

Milan C (191)|1.6.2009 10:39
Ahoj Jarino a spol. Pred časom som si kúpil kameru Canon HV20. Aby som nemusel neustále rozbalovať kameru a pripájať ju cez HDMI ku plazme pre prehrávanie HD záznamu, je taká možnosť nahrané video v HD kvalite dostať v nezmenenej podobe na externý HDD? To isté platí, ako dostať moj komentár a hudbu k nahratému videu na HDD? Prosím som v tomto amatér, ak sa dá mi to vysvetliť ako pre sprostého....Díky.
Pytkin (7947)|1.6.2009 10:54
HDV ti prehra popcorn/tvix/WDTV ..
Saxel (2279)|1.6.2009 11:04
[QUOTE=Milan C;228159]... Aby som nemusel neustále rozbalovať kameru a pripájať ju cez HDMI ku plazme pre prehrávanie HD záznamu, je taká možnosť nahrané video v HD kvalite dostať v nezmenenej podobe na externý HDD?[/QUOTE]
Samozřejmě to jde na HDD dostat v nezměněné podobě, ale je k tomu zapotřebí počítač s portem Firewire, označovaný jako IEEE1394. Navíc je potřeba aplikace, která umí data z kamery načíst - buďto střihový program nebo pro pouhé načtení stačí utilitka HDVSplit. Takto stažené video lze přehrát přímo na monitoru PC nebo propojit s TV, popřípadě použít některý ze samostatných HD přehrávačů, které se zde na fóru také často probírají.

[QUOTE=Milan C;228159]... ako dostať moj komentár a hudbu k nahratému videu na HDD?[/QUOTE]
Přidat nebo cokoliv ve videu upravit je možné pouze ve video-editačních (střihových) programech, které se na tomto fóru také hojně probírají.
Milan C (191)|1.6.2009 11:11
[QUOTE=Saxel;228164]Samozřejmě to jde na HDD dostat v nezměněné podobě, ale je k tomu zapotřebí počítač s portem Firewire, označovaný jako IEEE1394. Navíc je potřeba aplikace, která umí data z kamery načíst - buďto střihový program nebo pro pouhé načtení stačí utilitka HDVSplit. Takto stažené video lze přehrát přímo na monitoru PC nebo propojit s TV, popřípadě použít některý ze samostatných HD přehrávačů, které se zde na fóru také často probírají.


Přidat nebo cokoliv ve videu upravit je možné pouze ve video-editačních (střihových) programech, které se na tomto fóru také hojně probírají.[/QUOTE]

Vďaka za pomoc,idem sa učiť...
Milan C (191)|20.6.2009 12:22
Jarino a priatelia. Chcem sa spýtať, lebo nikde som to nenašiel. Po spracovaní nahrávky z kamery Canon HV 20 na HDD, dá sa táto spracovaná nahrávka nahrať spätne, ako záloha, cez kameru na miniDV kazetu?Díky.
jarino1978 (8045)|20.6.2009 12:34
[QUOTE=Milan C;230287]Jarino a priatelia. Chcem sa spýtať, lebo nikde som to nenašiel. Po spracovaní nahrávky z kamery Canon HV 20 na HDD, dá sa táto spracovaná nahrávka nahrať spätne, ako záloha, cez kameru na miniDV kazetu?Díky.[/QUOTE]

áno dá sa, môžeš to spraviť priamo cez strižnu po spracovaní videa, alebo potom spätne z HDD ( ak je výsledný súbor HDV Mpeg2 Stream, čiže video 1440x1080i + Mpeg2 audio 384 kbit/s ).
Milan C (191)|20.6.2009 12:57
[QUOTE=jarino1978;230289]áno dá sa, môžeš to spraviť priamo cez strižnu po spracovaní videa, alebo potom spätne z HDD ( ak je výsledný súbor HDV Mpeg2 Stream, čiže video 1440x1080i + Mpeg2 audio 384 kbit/s ).[/QUOTE]

Neviem či sme sa rozumeli.Mám to už kompletne spracované a pozeram to cez ext.HDD a je to super.Len to chcem zálohovať komplet spracované z počítača späť na miniDV kazetu.Mini DV kazetu vložím do kamery a chcem to z počítača dostať späť do kamery.Kameru ako a čím prepojím s počítačom?Tak isto ako som to dostával z kamery do PC?
jarino1978 (8045)|20.6.2009 16:01
[QUOTE=Milan C;230293]Neviem či sme sa rozumeli.Mám to už kompletne spracované a pozeram to cez ext.HDD a je to super.Len to chcem zálohovať komplet spracované z počítača späť na miniDV kazetu.Mini DV kazetu vložím do kamery a chcem to z počítača dostať späť do kamery.Kameru ako a čím prepojím s počítačom?Tak isto ako som to dostával z kamery do PC?[/QUOTE]

- prepojíš kameru s PC presne tak isto, ako keď si presúval zábery z kamery do PC
- vložíš kazetu do kamery, pretiahneš do timeline celé spracované video z HDD ( počítam, že má zachované parametre HDV ), zadáš príkaz vo Vegase Tools - Print Video to HDV Tape, program si zistí, či je pripojená kamera a či je video v stave, aby sa mohlo zapísať na pásku a potom sa spustí záznam na miniDV kazetu....A hotovo...
corel.JPG edius.JPG nero.JPG producer.JPG vegas.JPG
Milan C (191)|21.6.2009 13:23
[QUOTE=jarino1978;230314]- prepojíš kameru s PC presne tak isto, ako keď si presúval zábery z kamery do PC
- vložíš kazetu do kamery, pretiahneš do timeline celé spracované video z HDD ( počítam, že má zachované parametre HDV ), zadáš príkaz vo Vegase Tools - Print Video to HDV Tape, program si zistí, či je pripojená kamera a či je video v stave, aby sa mohlo zapísať na pásku a potom sa spustí záznam na miniDV kazetu....A hotovo...[/QUOTE]

Bol som preč,díky moc a idem na to....
Saxel (2279)|21.6.2009 16:40
Milan C:
Pokud už máš video vyrenderované v HDV formátu na disku, není třeba ho znovu načítat do timeline.
Postup pro záznam HDV na pásku HV20 jsem tady už před delším časem dával: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=148127#post148127.
Milan C (191)|21.6.2009 17:26
[QUOTE=Saxel;230424]Milan C:
Pokud už máš video vyrenderované v HDV formátu na disku, není třeba ho znovu načítat do timeline.
Postup pro záznam HDV na pásku HV20 jsem tady už před delším časem dával: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=148127#post148127.[/QUOTE]

Saxel-super,super-díky.