Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pirátský příjem satelitu aneb proč si to neukrást, když je to zadarmo

losos (2977)|1.6.2009 01:28
mirekv (7169)|1.6.2009 12:12
"Pouhých 260Kč měsíčně" mi nepříjde málo za kvalitu a servis, co DigiTV nabízí. Nelegální příjem mohou ovlivnit sami provozovatelé, buď cryptováním (Kolik lidí má skylink - nemyslím sdílení karty?), nebo znepříjemněním příjmu (znemožněním update, častým měněním klíčů - viz DigiTV).
Pytkin (7947)|1.6.2009 12:13
skylink si kazdy rad kupi , lebo je to jednorazova investicia ..
mirekv (7169)|1.6.2009 12:16
Myslím pirátský příjem, Skylink mám taky legálně a spousta známých.
Pytkin (7947)|1.6.2009 12:31
mirekv : nepoznam nikoho kto by mal skylink nelegalne .. to snad ani nejde .. ci hej ?
-Vl- (366)|1.6.2009 17:35
V emu samosřejmě nejde. Ale ty jejich různý balíčky a placené programy jdou snadno sdílet a to je též nelegalní.
Pytkin (7947)|1.6.2009 17:43
VL : zdielat mozes celu kartu .. nie len balicky .. ale mirek pisal , ze nehovori o zdielani ..
-Vl- (366)|1.6.2009 18:07
Já vím že se dá sdílet celá karta, ale sdílet celou kartu na který není nic předplacený nemá skoro smysl a ani to možná není nelegální. A pak když začneš platit za ty jejich balíčky, tak už to taky není jednorázová investice, jak jsi výše napsal.
Pytkin (7947)|1.6.2009 18:42
VL " ziadne zdielanie nie je legalne .. a zdielat to ma zmysel .. ked mas doma 2 satelity , tak si zazdielas medzi nimi kartu ..
jednorazova investicia je kupa karty .. kto si kupi premiove balicky , to je jeho vec .. o tom tu nebola rec ..
-Vl- (366)|1.6.2009 19:41
Dalo by se tady nad tím ještě dost polemizovat, zda vzniká nějaká vymahatelná škoda při sdílení základní nabídky u skylinku. Ale kontrolní otázka. Ty neznáš nikoho kdo by sdílel skylink i třeba jen doma?
losos (2977)|1.6.2009 20:03
[QUOTE=-Vl-;228215] Ty neznáš nikoho kdo by sdílel skylink i třeba jen doma?[/QUOTE]

Je to divné, ale já opravdu nikoho takového neznám. Všichni máme svou vlastní kartu (i tři v domácnosti). Je to praktičtější...
Pytkin (7947)|2.6.2009 11:23
VL : ja nemam nic proti zdielaniu .. len tu reagujem na popisane ..

losos : 3 karty v domacnosti neviem v com su praktickejsie ..
Pitomec (10211)|2.6.2009 13:46
Ten článek nějak postrádá smysl, chce snad autor apelovat na uživatele s EMU, aby toho nechali a Cigi si objednali oficiálně? No to se mu povede asi stěží 9-)
losos (2977)|2.6.2009 18:48
Pro tebe, jako starého kozáka, je takový článek zbytečný, chápu - ale pro začátečníky v oboru je přímo "objevný", a to je ten důvod, proč jsem se tu o něm zmínil...
Pitomec (10211)|3.6.2009 17:04
Právě ti začátečníci pak při každé změně kódů začnou otravovat na fórech a žebrat o keys :((
Jozef035 (646)|24.1.2010 19:11
[quote=Pytkin;228176]mirekv : nepoznam nikoho kto by mal skylink nelegalne .. to snad ani nejde .. ci hej ?[/quote]

No toto by ma tiež čisto teoreticky zaujímalo. Viacero ľudí mi tvrdí, že má Skylink rozšírenú ponuku a neplatia nič. Niektorí lalovia čo si kartu kúpili teraz, tam možno majú multi v akcii a asi budú prekvapení za dva mesiace. Ale niektorí to údajne majú niekoľko rokov a nehľadajú ani kódy. Tak tomu nerozumiem. Na nete každý tvrdí, že Skylink na čierno nejde.
Viac ma ale trápi zdielanie. Nemám problém zaplatiť 20 Eur za rozšírenú ponuku. Ale 60 EUR na tri televízory sa mi zdá byť dosť. V predajni mi povedali, že zdielať sa dá karta iba na dvoch príjmačoch. Ja potrebujem tri. A že keď skončia karty cryptoworks a za pár mesiacov bude iba irdeto, zdieľanie nebude možné vôbec. Je to pravda?
visis (61)|24.1.2010 20:21
V podstatě to asi jde. Jinde na fórech se o tom dočteš víc. Ale nikdo ti neřekne nic konkrétního. Holt kdo umí ten umí a kdo neumí tak čumí. Já zatim čumim, ikdyž bych rád uměl :-)
nahlis (107)|25.1.2010 10:31
[quote=Jozef035;261975]Ale 60 EUR na tri televízory sa mi zdá byť dosť. V predajni mi povedali, že zdielať sa dá karta iba na dvoch príjmačoch. .............
A že keď skončia karty cryptoworks a za pár mesiacov bude iba irdeto, zdieľanie nebude možné vôbec. Je to pravda? ..........[/quote]

1) nedovedu si představit proč by měli končit karty cryptoworks. Znamenalo by to výměnu stovek tisíc karet ...

2) Mimochodem doma sdílim kartu skylink pro 3 TV mez problémů .. :)
vivid.sk (11472)|25.1.2010 10:38
V predajni mi povedali, že zdielať sa dá karta iba na dvoch príjmačoch.

Kartu vyzdielas aj na 10tich prijimacoch (predpoklada sa, ze ich budes mat v ramci domacej siete vsetky pozapajane do routra). Kazdy slusny stb ma sietovy konektor.Oni zrejme mysleli 2 prijimace prepojene za pomoci serioveho kabla/konenktora(takto funguje napriklad ShowBox a ine lacne boxy)
Jozef035 (646)|25.1.2010 13:07
[quote=visis;261986]V podstatě to asi jde. Jinde na fórech se o tom dočteš víc. Ale nikdo ti neřekne nic konkrétního. Holt kdo umí ten umí a kdo neumí tak čumí. Já zatim čumim, ikdyž bych rád uměl :-)[/quote]
No všade sa píše iba o Digi TV. Skylink piráti budú asi v nejakom tajnom spoločenstve keď sa to na internete nepretriasa :-)

[quote=nahlis;262061]1) nedovedu si představit proč by měli končit karty cryptoworks. Znamenalo by to výměnu stovek tisíc karet ...
[/quote]
Nekončia ale nové sa budú predávať irdeto. V predajni mi tvrdili že to je otázka pár mesiacov. A CW nebudú podporovať večne. Teraz mi núkali STB na karty CW plus CI slot. Takže teoreticky zoberie v budúcnosti aj irdeto ale to zdielanie že bude problém. Údajne ak to chcem zdielať tak sa mám rozhýbať pokiaľ sa predávajú ešte CW. Lenže čo za dva roky ak skončia náhodou? Vymeniť za irdeto a platiť tri paušály :-( To sa mi potom zdá výhodnejšie Magio Sat keby bolo na tri TV. Teraz je na dva. Bez výraznejšej vstupnej investície zaplatím za 2 roky za prenájom 2 STB 100 EUR a potom uvidím ako sa to vyvinie.

[quote=vivid.sk;262064]
Kartu vyzdielas aj na 10tich prijimacoch (predpoklada sa, ze ich budes mat v ramci domacej siete vsetky pozapajane do routra). Kazdy slusny stb ma sietovy konektor.Oni zrejme mysleli 2 prijimace prepojene za pomoci serioveho kabla/konenktora(takto funguje napriklad ShowBox a ine lacne boxy)[/quote]

Je to možné. Ale nebol to lacný príjmač ale dvojtunerový HD s HDD za 500 EUR. Neviem prečo mi neponúkli router.
nahlis (107)|25.1.2010 14:06
[quote=Jozef035;262093]No všade sa píše iba o Digi TV. Skylink piráti budú asi v nejakom tajnom spoločenstve keď sa to na internete nepretriasa :-)


Nekončia ale nové sa budú predávať irdeto. V predajni mi tvrdili že to je otázka pár mesiacov. A CW nebudú podporovať večne. Teraz mi núkali STB na karty CW plus CI slot. Takže teoreticky zoberie v budúcnosti aj irdeto ale to zdielanie že bude problém. Údajne ak to chcem zdielať tak sa mám rozhýbať pokiaľ sa predávajú ešte CW. Lenže čo za dva roky ak skončia náhodou? Vymeniť za irdeto a platiť tri paušály :-( To sa mi potom zdá výhodnejšie Magio Sat keby bolo na tri TV. Teraz je na dva. Bez výraznejšej vstupnej investície zaplatím za 2 roky za prenájom 2 STB 100 EUR a potom uvidím ako sa to vyvinie.

Je to možné. Ale nebol to lacný príjmač ale dvojtunerový HD s HDD za 500 EUR. Neviem prečo mi neponúkli router.[/quote] Router není přijímač ale Switch s možností směrování. Na propojení několika STB (SatelitnichBoxu) ti domů stačí i Switch/Nebo router za cca 20-30 EUR ... Pokud uvažuješ o sdílení .. koukej po STB s Enigmou (linux) a RJ-45 síťovým konektorem. K jedne TV si můžeš dát HD verzi např IP BOX 91HD za CCA 200-250 EUR a k ostatním TV můžeš koupit něco laciného .. například já teď koupil na aukru 4KS GreenBOX za 1500Kč jeden .. to je nějakých 60 EUR ... :) ... to máš skoro stejnou cenu jako ten tvůj pronájem ... :)
jarino1978 (8045)|25.1.2010 14:10
[quote=Pytkin;228176]mirekv : nepoznam nikoho kto by mal skylink nelegalne .. to snad ani nejde .. ci hej ?[/quote]

určité čísla kariet to umožňujú, alebo umožňovali. To sme preberali s Lososom myslím pred 3-4 mesiacmi ?
jarino1978 (8045)|25.1.2010 14:16
[quote=Jozef035;261975] Ale niektorí to údajne majú niekoľko rokov a nehľadajú ani kódy. Tak tomu nerozumiem. Na nete každý tvrdí, že Skylink na čierno nejde.
[/quote]

- na nete nenájdeš žiadne keys na providera CSLink a Skylink, pretože CW bios 5 nie je "hacknutý"
- ak im to ešte ide, tak sa to dalo jednoducho dopáliť do karty, ale už teraz neviem, o aké čísla kariet šlo. Dalo sa to bežne kúpiť na nete. Ale či to ešte funguje, neviem.
Jozef035 (646)|25.1.2010 15:37
Hej, bolo to bez kódov ale už je to asi pasé.
nahlis (107)|25.1.2010 16:49
Pokud tedy nesledují CIGI TV z intelsatu :-)
Pytkin (7947)|25.1.2010 19:50
[quote=Jozef035;261975]No toto by ma tiež čisto teoreticky zaujímalo. Viacero ľudí mi tvrdí, že má Skylink rozšírenú ponuku a neplatia nič. Niektorí lalovia čo si kartu kúpili teraz, tam možno majú multi v akcii a asi budú prekvapení za dva mesiace. Ale niektorí to údajne majú niekoľko rokov a nehľadajú ani kódy. Tak tomu nerozumiem. Na nete každý tvrdí, že Skylink na čierno nejde.
Viac ma ale trápi zdielanie. Nemám problém zaplatiť 20 Eur za rozšírenú ponuku. Ale 60 EUR na tri televízory sa mi zdá byť dosť. V predajni mi povedali, že zdielať sa dá karta iba na dvoch príjmačoch. Ja potrebujem tri. A že keď skončia karty cryptoworks a za pár mesiacov bude iba irdeto, zdieľanie nebude možné vôbec. Je to pravda?[/quote]

no .. tu ani nejde tak o crackovanie .. skorej o to , ako spravit zapis na karte .. staci spravit zapis ze kanal je otvoreny do roku 2038 a si vysmiaty .. kedysi to tak fungovalo na UPC kartach mam pocit .. ze si si pootvaral jednotlive platene kanaly .. neviem ako je to dnes .. UPC ma nezaujima ..

Co sa tyka zdielania .. zdielat mozes medzi kolkymi chces primacmi .. ide o to , cez ake medium to robis .. ak cez seriovy kabel (rs232) , tak to ide len medzi dvomi primacmi .. ak cez siet (lan) , tak mozes zdielat medzi kolkymi chces .. zavisi to teda od primaca ..
nahlis (107)|25.1.2010 20:13
[quote=Pytkin;262210]no .. tu ani nejde tak o crackovanie .. skorej o to , ako spravit zapis na karte .. staci spravit zapis ze kanal je otvoreny do roku 2038 a si vysmiaty .. kedysi to tak fungovalo na UPC kartach mam pocit .. ze si si pootvaral jednotlive platene kanaly .. neviem ako je to dnes .. UPC ma nezaujima .. ..[/quote]

Myslím že dnes je na kartách jiný systém zápisů .. zápis kanal odevře většinou na pár dnů .. u některých paketů i na několik týdnu nebo měsíců ...
ale tím že se koukáš na některý kanál .. prodlužuje se jeho platnost postupně


[quote]
Co sa tyka zdielania .. zdielat mozes medzi kolkymi chces primacmi .. ide o to , cez ake medium to robis .. ak cez seriovy kabel (rs232) , tak to ide len medzi dvomi primacmi .. ak cez siet (lan) , tak mozes zdielat medzi kolkymi chces .. zavisi to teda od primaca ..[/quote]
když jich je víc než deset .. čtečka a přijímač to přestává stíhat .. doporučuji nechodit do víc než 10ti
ale je pravda že do těch deseti je to hodně stabilní záležitost :)
Jozef035 (646)|26.1.2010 08:45
Tak ale 10 kariet to už je extrém hádam. Ja nepotrebujem zdieľať v paneláku pre celý vchod ale v dome tri televízory :-)
jarino1978 (8045)|26.1.2010 09:03
mohol si si zarobiť...
aragorn (96)|26.1.2010 09:30
mna by zaujimalo aky je potrebny datovy tok na zdielanie kariet? resp. kde by som o tom nasiel blizsie info.
vdaka
nahlis (107)|26.1.2010 10:03
[quote=aragorn;262279]mna by zaujimalo aky je potrebny datovy tok na zdielanie kariet? resp. kde by som o tom nasiel blizsie info.
vdaka[/quote]

Datový tok je nepatrný .. příjímače si kačdých deset sekund pošlou řetězec několika znaků ... maximálně několik kilobajtů .. jestli si vzpomínám stačil na to i telefoní modem a ten jel přece 4.5 kb :)

jediné na čem záleží aby ti spoj pokud máš wifi nezahazoval pakety ..

info o sdílení najdeš například na AB Fóru

abys to našel musíš znát princip.
a ten je, že na jednom přijímači rozjedeš newCS server, který se dá stáhnout jako plugin enigmy a nakonfiguruješ přístupové podmínky ahesla a uživatele které mohou ke kartě přistupovat pomocí klientů např MGcamd a pod ...
Zjednodušeně řečeno ... u klientů nastavíš v souboru IP příjímače s kartou jméno heslo a vesele sleduješ TV
j3nda (169)|26.1.2010 16:34
V clanku me zaujala veta ohledne sdileni po netu: Tento způsob pirátského příjmu však narazil na problémy se zákonem, nemalé procento pirátů kvůli němu skončilo ve vězení (ne u nás), a tak přišel na řadu sharing po vlastní síti.
zajimalo by me, zdali kuli tomu nekde nekoho vubec zavreli - spolecenska nebezpecnost takoveho jednani je miziva a zpusobena skoda se tezko prokazuje. mam za to, ze sharing po netu porad bezne funguje... a sdileni po vlastni siti si myslim, ze neni vubec nelegalni, pac za sledovani platim a tudiz se nejedna o neautorizovany prijem
MONYS (460)|26.1.2010 16:43
[quote=nahlis;262285]Datový tok je nepatrný .. příjímače si kačdých deset sekund pošlou řetězec několika znaků ... maximálně několik kilobajtů .. jestli si vzpomínám stačil na to i telefoní modem a ten jel přece 4.5 kb :)

jediné na čem záleží aby ti spoj pokud máš wifi nezahazoval pakety ..

info o sdílení najdeš například na AB Fóru

abys to našel musíš znát princip.
a ten je, že na jednom přijímači rozjedeš newCS server, který se dá stáhnout jako plugin enigmy a nakonfiguruješ přístupové podmínky ahesla a uživatele které mohou ke kartě přistupovat pomocí klientů např MGcamd a pod ...
Zjednodušeně řečeno ... u klientů nastavíš v souboru IP příjímače s kartou jméno heslo a vesele sleduješ TV[/quote]A vesele si sleduješ do doby kdy tě vyhmátnou na základě tvé ip adresy!!!
Pytkin (7947)|26.1.2010 17:06
Ked si spravis VPN , tak nezistia nic ..
j3nda (169)|26.1.2010 17:39
a ono je mozne na satelitech nastavit VPNku?
Jozef035 (646)|26.1.2010 19:20
[quote=j3nda;262378]... a sdileni po vlastni siti si myslim, ze neni vubec nelegalni, pac za sledovani platim a tudiz se nejedna o neautorizovany prijem[/quote]
Ťažko povedať. Pokiaľ nemá vlastnú sieť celý vchod v paneláku :-) Ale keď môžu káblovky do jednej domácnosti dávať viac STB tak si myslím, že v rámci jednej domácnosti by to nemal byť problém ani pre satelit. Tam je to ale trošku zložitejšie zabezpečiť aby sa signál nešíril aj k susedovi. Takže satelitným providerom to podľa mňa v rámci rodiny moc nevadí. Ale okrem prechodu na irdeto ktoré sa údajne nebude dať zdielať, údajne chystajú aj párovanie karty s príjmačom. To by nasvedčovalo snahe zabrániť akémukoľvek zdielaniu.
nahlis (107)|27.1.2010 12:49
[quote=MONYS;262379]A vesele si sleduješ do doby kdy tě vyhmátnou na základě tvé ip adresy!!![/quote]

Psal jsem o sdílení v rámci domácnosti .. za routerem bez veřejné IP adresy ...

z venku (z internetu) není nic patrne ani možné vysledovat :)
nahlis (107)|27.1.2010 12:50
[quote=Jozef035;262418]Ťažko povedať. Pokiaľ nemá vlastnú sieť celý vchod v paneláku :-) Ale keď môžu káblovky do jednej domácnosti dávať viac STB tak si myslím, že v rámci jednej domácnosti by to nemal byť problém ani pre satelit. Tam je to ale trošku zložitejšie zabezpečiť aby sa signál nešíril aj k susedovi. Takže satelitným providerom to podľa mňa v rámci rodiny moc nevadí. Ale okrem prechodu na irdeto ktoré sa údajne nebude dať zdielať, údajne chystajú aj párovanie karty s príjmačom. To by nasvedčovalo snahe zabrániť akémukoľvek zdielaniu.[/quote]

už jsem si našel něco ... co mě malinko uklidnilo ...
http://www.digizone.cz/aktuality/prechod-na-system-irdeto-skylink-odpovida-cte/

Otázka: Bude nadále možné používat pro dekódování Skylink, CS Link a UPC Direct na PC USB modul Phoenix + karta (ať už stávající nebo nová)? Jde jen o to, že všechny satelitní PCI karty nemají CI slot a modul Phoenix s kartou to řeší. Předpokládám, že tohle není nelegální příjem.

Odpověď: Nenapadá mě žádný důvod, proč by to fungovat nemělo. Dokud však konkrétní výrobky neotestujeme, neumíme funkčnost garantovat. A už vůbec ne za CS Link nebo UPC Direct.


na druhou stranu .. tohle mě malinko znervózňuje :D

Mám linuxový AB IPBox 250S s originální CS Link předplacenou kartou (primárně sleduji AXN a AXN Sci-Fi), tedy mám software CRW v přijímači. Bude do linuxových přijímačů stačit nainstalovat ovladač, a mělo by to jit, nebo to bude jinak?

To nedovedu nyní posoudit a bude to asi případ od případu různé. Skylink bude podporovat přijímače s licencovanými dekodéry.
Pytkin (7947)|27.1.2010 14:08
[quote=j3nda;262401]a ono je mozne na satelitech nastavit VPNku?[/quote]

na linuxovych by to malo ist .. je to len o instalacii openvpn .. ale VPN ti moze zabezpecit aj ruter pred satelitom .. dnes to zvlada hocjaka sunka ..
Jozef035 (646)|27.1.2010 18:03
Z toho mi vychádza, že zdieľanie v rámci domácnosti ich moc netrápi. Ale v budúcnosti sa budú snažiť tomu nepriamo zabrániť :-)
Staré CW karty ostanú v platnosti, ale nájdu si zámienku aby karty s platenou ponukou programov vymenili za irdeto.
Zigáč (231)|28.1.2010 09:15
Mně třeba osobně přístup Skylinku nebo i CSlinku (neznám ho, ale počítám, že bude identický) trochu mrzí. Ve svém domě mám několik TV, do všech pokojů mám udělané rozvody. rád si koupím další STB, rád si koupím i další Skylink kartu, ale abych platil u každé karty za balíček Multi to už mi normální moc nepříjde. Klidně bych se pod vysokou pokutou Skylinku zavázal, že budu karty využívat jen ve svém domě a nikomu cizímu je neposkytnu. Pokud by požadovali napárování na CAM nebo přístroj, tak mi to také vadit nebude, protože to prostě chci využívat sám. Ale takhle daleko asi nepůjdou, protože v tom vidí právě velké riziko v podobě paneláků atd. :-( Takže mi zbývá přemejšlet o nějakém tom sharingu jako SmartWi atd. což finančně vyjde na stejno jako bych dokupoval další 2-3 Skylink karty a tím bych svému poskytovateli dal vydělat.
nahlis (107)|28.1.2010 11:15
ano něco podobného mě štve taky .... proto jsem napsal přímo na CSlink prosbu o jejich postoj je sdílení v rámci jedné domácnosti a zda to bude možné i po roce 2012 .. jsem zvědav na jejich odpověd :)

a v případě že nepůjde poprosil jsem je o řešení jak sledovat s jedním předplatným 3 tv v rámci jednoho bytu
Pitomec (10211)|28.1.2010 12:50
Strategie Skylinku (a jistě i CS Linku) je zhruba taková, že po roce 2012 vymění karty za Irdeto (které budou chodit i v originál CW modulech a čtečkách), základní neplacené programy zůstanou ve stávající podobě a ty placené se napárují s konkrétním CAM.
Zigáč (231)|28.1.2010 14:11
To je sice hezké, ale je v té strategii po tom napárování možnost koupit si XY Skylink karet, nechat je spárovat s CAM to nahlásit ale platit pouze za jednu kartu v rámci domácnosti, ale mít to na všech těch XY, které jsou spárovány a prohlášeny jako 1 domácnost?
j3nda (169)|28.1.2010 17:59
[quote=Pitomec;262777]Strategie Skylinku (a jistě i CS Linku) je zhruba taková, že po roce 2012 vymění karty za Irdeto (které budou chodit i v originál CW modulech a čtečkách), základní neplacené programy zůstanou ve stávající podobě a ty placené se napárují s konkrétním CAM.[/quote]

to je pekna ptakovina, skylink neudela nic cim by nasral zakazniky a riskoval, tak, ze o ne prijde, uz vidim jak rada platicich zakazniku je odvazana z toho, ze jim prijde irdeto karta a budou si muset koupit kuli tomu novy prehravac/modul

pokud nedojde k prolomeni cryptoworks, pujde jeste dlouho po roce 2012 a skylink bude cekat az prirozenou obnovou pristroju budou lide na irdeto pripraveni

pokud dojde "cirou nahodou" k jeho prolomeni kratce po tomto datu, budou to muset resit, ale jiste ne z mesice na mesic
vprint (136)|28.1.2010 20:44
Já bych řek, že tady je zásadní problém. Podle mého se nikdo nebude bránit sdílení karet v rámci jedné domácnosti, ale rozlišit domácnost a panelák prozatím z hlediska poskytovatelů jaksi není možné. Kdyby nastavili systém třebas na 3sdílení, kdo by jim zaručil, že se jim seznam potencionálních zákazníků ňestenčí na třetinu?
Zigáč (231)|28.1.2010 21:53
Tak jak říkám, já bych se klidně v tomto případě nechal uvázt k namátkové kontrole, čestnému prohlášení i vysoké pokutě pro samostatnou fyzickou osobou (třeba 50tis a výše) a to říkám jako někdo, kdo má na starosti tvorbu odběratelsko-dodavatelskych smluv, kdy se pochopitelně snažím o eliminaci různých rizik a závazků, ale v tomto případě proč ne. Chci to používat čestně, tak to riziko přijmu. Otázka nějaké prvotní kontroly poskytovatele (Skylink, CSLink) pro rozlišení RD versus panelák, může být ověřitelná i na základě různých net map (google, seznam atd.)
PS: nějaké nastavení, že je možné využít globálně třeba 3karty je nesmysl. Vždy by to měla být individuální samostatná žádost, její prověření a rozhodnutí. Pochopitelně to není jen tak, protože to jsou další náklady na nové zaměstnance (mzdy, pracovní prostředí atd.), ale ztrátové by to rozhodně nebylo. Navíc počet zákazníků na našem CZ/SK trhů není neomezený a brzy dosáhnou stropu možné penetrace, tak budou muset kromě pay balíčků profitovat i z něčeho jiného a na něco jiného zkusit nalákat abonenty konkurence a tohle by mohla být jedna z cest jak zvýšit své přijmy a zisky. Však si zkuste spočítat přínos toho kdyby této možnosti využilo třeba 10% stávajících zákazníků a pořídilo v průměru další 1,5karty pro svou domáctnost při řekněme zisku na kartu 800Kč, ať nepřeháníme, kolik to vychází....
vprint (136)|28.1.2010 23:33
Něco jako namátková kontrola podle mě není reálné, uvědom si, že nabízíš produkty přes internet, není reálné budovat aparát na kontrolu, nevyjímaje legislativní problémy kolem ochrany soukromí. Ani policie nemůže k tobě bez příkazu prokurátora. Vše se musí odehrát na poli kryptografie. Také nejsi oprávněn konat jménem jiné osoby bez plné moci - to jako podepsat smlovu pro dědečka nebo plnoleté dítě. Někdo musí vymyslet systém, jak odlišit jednu domácnost od více domácností. Je jedno, jestli je to v paneláku (obývák+dětský pokoj+dědeček v kutlochu) nebo v RD. Jestli poskytovatelé ustoupí a povolí ti x přístupů, třebas pro děcka a prarodiče, jistě se najdou lidé, kteří tohle zneužijí a napojí půl baráku a nechají si za to platit pakatel krát x baráků a nabalej se. Vzápětí na to naběhnou "firmy" s tím, že je to legální a jsme zase na začátku. Já ale věřím, že se na něco přijde. Mám za to, že satelitní příjem má oproti kabelovce a terrestrialu několikanásobně vyšší potenciál. A to je moc zajímavé lákadlo, než aby to poskytovatelé nechali jen tak.
Zigáč (231)|29.1.2010 08:47
Já to myslel tak, že by ses k tomu všemu písemně zavázal tzn. kdyby Ti ta kontrola přišla, tak jim vstup umožnit musíš. Něco jako kontrola nemocenské. Ono by jich nebylo zase tolik, protože by v evidenci bylo jasně vidět kdo má kolik karet a kde bydlí. Tím pádem by se to týkalo jen úzké skupiny lidí, kteří by byli podezřelí už od začátku, když by na sobě měli najednou 20karet. To už jako normální asi nebude...
Antonín (732)|29.1.2010 10:04
Jenže soudný člověk by podobnou smlouvu nikdy nepodepsal...a žádný právník by podobný dokument neschválil. Dokonce je možné, že by takový dokument by l podobně neplatný, jako smlouva o tom, že mne můžeš zabít. (Mírně přeháním, platný by asi byl, ovšem bezpochyby by musel mít podpisy všech obyvatel bytu, neboť to není jenom ochrana obydlí jako majetku).
Takže by si měl jako zákanzíky jenom tu tlupu jelimanů, co podepisují úvěry u Provident Financial, kupují si na dluh dovolenou, prodávají domy za poloviční ceny, platí úředem za neexistující domy a pak se diví, že to podepsali, no prostě tu tlupu blbých herců, co hrajou každý týden v Občanském judu, Černých ovcích a pod.

To je jedna věc.
A druhá je ta technická:
Co by takový kontrolor kontroloval?
Že karta je karta?
Jak by zjistil, že je sdílená, to snad jedině, kdybys mu to ukázat chtěl.
Protože prostě na jedno tlačítko sdílení zmizí tak, že ho ani nejvetší expert nenajde. To by tě musel chytit "in flagranti" , to by nestačilo, že by chodil na kontrolu v tvé přítomnosti, to by muselo být tak, že bhy měl klíče a chodil by na přepadovky. Jinak by to bylo úplně zbytečné (když opomenu tu první výhradu.)

Sdílení se dá technicky bránit poměrně snadno hned několika způsoby.
Je poměrně pravděpodobné, že rozvoj ccamd pavouků přivede providery ke generaci karet, které sdílet nepůjdou.
Pro jednoduchost: když dosáhnete toho, že karta vypočítá jenom jediné ECM za jeden cyklus, (a to si snad domyslíte, že to vůbec není neřešitelné zadání) tak máte kartu, která bude sdílet právě jeden kanál...A bude po ptákách.
V podstatě se dá na fakt, že karta je ochotná počítat ECM libovolně často, bez jakékoliv kontroly, hledět jako na bug.
A bugů bylo, co už v kartách nejsou.
(Aby se taky nehlásil nějaký dvoutunerový šplhoun...jistě se dá nastavit, aby za jedno ECM vydala právě dvě ECM...a dokonce takovou kartu prodávat za jinou cenu apod.)
První pokusy s takovými kartami udělalo NDS v předposlední verzi s dlouhou dobou výpočtu.
Ale soudruzi tam ještě nechali chybu: karta se dá provozovat na vyšších hodinách.
Přiští verze ovšem tu chybu mít nemusí.
Po pravdě řečeno beru jako veliký šlendrián, že tam teď není hw ochrana a že při jakýchkoliv hodinách vyšších než X se procesor karty nedostává do hw resetu. A kdybych tomu vývoji velel, někdo by dostal fest za uši.