Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ako previest viac-chapter DVD-VR do jedneho MPEG-2 suboru?

imported_KILLER_shw (16)|30.12.2004 17:30
zdravim

mam taky problem ako mam previest viac-chapter DVD-VR do jedneho MPEG-2 suboru? napr. cez TMPGEnc DVD Author 1.6 dam add dvd a ono mi to automaticky podeli na MPG po chapteroch ako to je aj na dvd. cez aky soft to mam spravit aby mi to stiahlo cele do 1 mpeg suboru bez delenia?

pretoze davat to cele dokopy je zdlhave ( cez nejaky video edit )a usetrilo by to cas.

Lebo filmy co si natacam na dvd kamere xcem prehodit do divxu a v jednom subore. diki moc :)
Frogusik (42)|21.1.2005 23:42
Zkusil bych nacpat strukturu DVD-VR do DVD Shrinku, nezaskrtavat v preferencich split vob files into 1 GB size chunks, komprese 100%, pak 1 vysledny vob file prejmenovat na mpg a treba Procoder ti to sezere, vyzkouseno, pro DivX nejaky deinterlace filtr a target DivX a convert. Ted me mozna mnozi ukamenuji, ale kdyz uz delat mpeg4 like kompresi, tak mam radsi WMV9, 2 Mbit v plnem palu uz jsou uchazejici.
imported_KILLER_shw (16)|26.1.2005 22:19
nasiel som riesenie:
nero vision, pridam to tam ako video subor (treba dat ukazat vsetky subory aby zobrazilo VR_MOVIE.VRO) ono to nahra na disk, potom to exportujem do mpegu...a je v podstate to ma vzdy presne roznaku velkost ale premenovanie nestaci :) nakonec upravim ako xcem a autogk do divx...:)
Frogusik (42)|26.1.2005 22:48
Ja mam mnou popsany postup overeny na stolnim DVD recorderu Panasonic, neprejmenovavam vro, ale vob. DVD Shrink udela totiz ze zmrseniny VR normalni strukturu DVD s jednim velkym vobem, netvrdim, ze vob je to same jako mpg, ale Procoder to na vstupu zvladne, pro nej ten vob vlastne ani prejmenovavat nemusim... Mozno take vob soubor podstrcit DVD2AVI a pak pres avi frameserver dale...


Nero vision jsem jeste nezkousel, ale asi se k tomu odhodlam, moje cesta je preci jen dost krkolomna...