Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SekÁnÍ a zamrzÁnÍ pc

cagi.r (8)|26.5.2009 16:38
ZDRAVÍM VÁS.mám takový problém.před časem jsem tu psal že mi pc zamrzá ve hrách a po koupení většího chladiče se problém odmlčel a já v klidu hrál,ale teď po nějaké době mi pc dělá opět problémy když hraji hru tak mi najednou začne skákat na monitoru plno barev různých a seká se to a potom jak to nechám chvíli tak se komp zrestartuje a dělá mi to jen u některých her,přitom u hry 2009 mi jede normálně a u druhé stejného data ne.nevím si už rady čím to může být paměti se zdají být v pohodě komp mám nový takže mě to štve i ovládače jsou v pohodě na grafiku tu jsem měl i na testu a je ok tak nevím.budu rád když mi pomůžete.díky všem mějte se čau cagi.
Pytkin (7947)|26.5.2009 16:51
neprehrieva sa grafika ? dostatocne luftujes skrinu ?
cagi.r (8)|26.5.2009 17:10
právě že mám ten nový ventilátor přímo nastavený na grafiku a teploty mi ukazují cpu 40,deska 39,procesory 38 atd ty teploty jsou u všeho zhruba stejné a mám komp.intel2duo core 2x 3.00ghz paměť 4gb desku msi p45 platinum 600gb hard disk a grafiku nvidia geforce 9800gtx+ tak nevím no jinak díky moc
Pytkin (7947)|26.5.2009 17:16
meraj ale teploty , ked hras hru .. nie ked PC nic nerobi .. a kukni aj teplotu grafiky .. myslim ze to nvidia ukazuje dakde v tom jej control paneli ..
cagi.r (8)|26.5.2009 18:07
ne právě že mám na tu grafiku nastavený ten větší ventilátor
cagi.r (8)|26.5.2009 18:12
a je mi divné že to dělá jenom u některých her třeba hraju velvet assasin a nic a pak třeba wanted nebo race driver grid a sekne se to,to je mi divné a nhl ještě třeba hraju po síti 3hoďky a nic.tak nevím jestli existuje něco co by ten problém našlo nebo ne.
cagi.r (8)|28.5.2009 14:30
čau.je teplota dobá?cpu 50, 1 procesor 39 a druhý taktéž při zátěži 50 deska 38,hard disk 40.nevím zda tyto teploty jsou dobré či ne.a ještě jestli může někdo poradit jak sledovat teplotu grafické karty.mám jen program everest a nevím kde se to nastavuje případně jestli se to dá někde zjistit.mám geforce 9800gtx+ díky moc čau
Pytkin (7947)|28.5.2009 14:48
tie teploty su oK , podla mna ..
cagi.r (8)|4.6.2009 08:53
čau.tak už si nevím fakt rady opět při hraní mi začnou na ploše lítat artefakty a seká se to musím vždy restartovat.nevím už čím to může být jestli grafickou kartou nebo pamětí.grafiku jsem měl na testu a po 2 hodinách hraní na jiném kompu nevykazovala žádné problémy.paměti jsou taky nové asi mi připadá nějaká nekompatibilita softweru nebo co.jestli máte nějaké rady napište zda se toto někomu už stalo díky mějte se čau cagi.
eviljack (102)|9.6.2009 15:06
Teploty jsou v pořádku, ale předpokládám, že to jsou hodnoty v klidu, zkus, jak říká Pytkin, naměřit, jaké jsou po delší době hraní. Pokud ti tam skáčou artefakty, a pak se komp sám restartuje, tipuju to opět na přehřátí. Já mám desku od Asusu, ten k nim dodává vlastní program na měření teplot jménem Probe, hádám, že MSI bude mít něco podobného. V něm se dá nastavit upozornění na dosažení kritické teploty procesoru/desky, což by tě po dosažení nastavené hodnoty při hraní mělo vyplivnout na plochu, a spustit zvukový alarm. Hm, teď koukám na tu teplotu při zátěži, 50°C je dobrých, ale nezdá se mi, že by každé jádro mělo jinou teplotu. Pro měření teploty grafické karty bys musel mít asi nějakou utilitku od jejího výrobce, případně se tam dává nějaké čidlo, ale o tom jsem jenom slyšel.