Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Připojení sluchátek

veran (6)|25.5.2009 09:33
Prosím o radu, zda existuje nějaký způsob připojení sluchátek, když na TV není sluchátkový výstup (televizor LCD LG 37LG2000). Díky
píďa_m (716)|25.5.2009 14:23
Věro, jediné co mne napadá, pokud má manžel bezdrátová sluchátka a pokud mají vlastní regulaci hlasitosti, tak je připojit přez konektor scart.
veran (6)|25.5.2009 17:26
Díky za radu i snahu, ale prosila bych popsat postup podrobněji - abych to pochopila jako laik. Vím co je konektor scart, ale jak dál? Tam bude nějaká redukce? Ze stojanu sluchátek je výstup ukončený kolíkem. Díky moc.Věra
jobro (235)|25.5.2009 21:24
V první řadě je nutno mít nějaký bezdrátový set - vysílač a sluchátka. Je to relativně drahá záležitost (nutnost bateriového napájení obou komponent). Viz na př. - http://www.alza.cz/sluchatka/bezdratova/18846355.htm

Za druhé: redukci do konektoru SCART, která má samostatné výstupy video, audio. Celkem běžná, ne příliš drahá záležitost. Viz na př. http://www.alza.cz/redukce-scart-3x-cinch-d44986.htm

Za třetí: propojovací kabel mezi vysílač a SCART (záleží na konektorech - CINCH nebo mini 3,5mm nebo 6,3mm...)

Spojení redukce SCART a vysílačem ale nemusí být úplně funkční - záleží na vstupní sitlivosti vysílače (výrobci neradi uvádějí).

Je vhodné poradit se přímo s prodejci takových udělátek. Otázkou je jejich odborná úroveň...(těch prodejců)

Jednodušším řešením je použít nějaký "skrytý" výstup z TV. 99,9% televizorů přece někde nějaký výstup na sluchátka mívá.
marek62 (168)|26.5.2009 10:04
veran: ja mam nejaky bezdratova sluchatka z Lidla, staly asi 600, byl jsem prekvapeny, ze na televizi uplne staci, sluchatka se samy dobijeji ze stojanu, zakladna je v zasuvce. Propojil jsem to jak pise jobro scartem primo do Set-top-boxu (delal jsem to zene do male loznicove televizky, co mela jen jeden scart). Kupodivu funguje. Zena to pouziva vic na radio, takze ani nemusi zapinat televizi.
veran (6)|26.5.2009 10:38
Díky moc za podrobný návod - zkusila jsem použít nejjednodušší postup a hledala jsem skrytý výstup z TV. Našla jsem : "optical digital audio out" - dal by se použít? A co k tomu potřebuji? Mám stejná sluchátka jako marek62, kabel ze základny je ukončen konektorem 3,5mm, který do výše uvedené zdířky nejde použít.
píďa_m (716)|26.5.2009 12:41
- optical digital audio out nejde použít.

- podivejte se na internetu zda někdo prodává konektor scart z výstupem zvuku na 3,5mm zdířku (mohlo by se to jmenovat redukce), vím že existuje z výstupem na konektory cinch.
nebo:
-zajděte do nejbižší opravny (servisu) ať vám udělají redukci - kabel na jedné straně bude scart na druhé zdířka (holka) 3,5mm. Je to práce na 10 minut.
- také by stačilo odstřihnout konektor 3,5mm a přiletovat kabel od základny sluchátek
přímo na scart, ale to by pak nešla připojit na nic jiného než k TV, nebo videu,septoboxu...
nebo:
- zakupte redukci scart cinch out (červený a bílý je zvuk- pravý a levý kanál, žlutý je video) a k tomu kupte redukci cynch - 3,5mm zdířka
nebo:
- pokud bydlíte blízko Karlových Varů zajeďte k nám a já vám ji udělám zadarmo :)
marek62 (168)|26.5.2009 12:51
veran: ja mam pocit, ze jsem doma nasel redukci cinch > jack, koupi se v kazdem elektrokrame za pajcku.
veran (6)|26.5.2009 15:11
To je vyčerpávající nabídka, díky za ni. Manžel zítra zajde do servisu a nechá udělat redukci scart x jack. Dám vědět, jestli to bude fungovat. :-)))
veran (6)|27.5.2009 21:44
Tak nakonec vyhrála varianta redukce scart / cinch s přepínačem IN/OUT + redukce cinch / jack. A bohužel, nic. Nefunguje to. Tak jsme vrátili starou televizi (ta sluchátkový výstup má) na původní místo. Přesto děkuji za snahu. Věra
marek62 (168)|28.5.2009 06:53
veran, to neni mozne, mrkni na zapojeni: http://www.satcentrum.eu/showpage.php?name=scart a srovnej se zapojenim tvoji televize (pokud je neco takoveho v navodu), bud je chyba v tom, ze se nesetkaji ty spravny draty, pak by to mohlo byt tim, ze sluchatka maji prilis malo citlivy vstup a reaguji jen na sluchatkovy signal. Zkouselas to pripojit i k te stare televizi?
veran (6)|28.5.2009 08:11
Heuréka!!!Stylem pokus-omyl jsem zkoušela různě přehodit dráty, až se ty správné potkaly a funguje to. Stačí na dálkovém ovladači vypnout zvuk. Kdyby jsi mi marku62 nenapsal, že to není možné, tak už bych to vzdala. Děkuji všem zúčastněným za spolupráci. Zdraví Věra
fanda 1308 (13)|17.11.2009 21:29
Také potřebuji poradit jak připojit sluchátka. Mám televizi Panasonic a nechci připojovat sluchátka do zásuvky na přední straně televize ale chtěl bych využít audio výstupy 2x cinch na zadní straně - mohu použít redukci 2x cinch - jack 3,5 mm a napojit přes 5 metrový prodlužovák normální sluchátka ?
píďa_m (716)|19.11.2009 10:54
to nepude, neb audio výstup vzadu na cynch, má jinou (slabší) úroveň, než výstup na sluchátka a navíc není regulovaný ovladačem hlasitosti TV.
Možné řešení je použít zesilovač někde blízko poslechového místa. Pak by se dal použít ten audio výstup ze kterého by vedl kabel do zes. a pak do sluchátek. Regulace hlasitosti by pak byla na tom zesíku.
Nebo použít bezdrátová sluchátka, (co mají vstup AUX) která mají regulaci hlasitosti.