Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40B530 vs. PHILIPS 42PFL8404H

milosik29 (24)|20.5.2009 20:10
ktoru a preco ?
swift (4)|21.5.2009 00:31
Já bych doporučoval Philips. Hlavní důvod, pokud se budem bavit jen o obrazu a ne o výbavě je lepší statická i pohybová ostrost obrazu, lepší pozorovací úhly- u Samungu se
se změnou úhlu mění i barvy. Lepší obrazový procesor-plynulejší obraz při zobrazení filmových záběrů. Možnost v menu vypnout dynamické podsvícení panelu-obraz nedýchá.
Jednoduší doladění barev dle svých představ-Samsung je moc komplikovaný a výsledkem je jen kompromis v nastavení pleťové barvy a neutrálnosti barev pozadí. To co se mi na Philipsu líbí je možnost výběru ze 2 možností autoformátu, autozoom a autofil. Pokud máš třeba DIGI TV tak tam formát 16:9 prostě neznají a je zobrazen jen výřez=pruhy po všech stranách obrazu.pak si jen vybereš zda-li se má obraz roztahovat jen do boku-autozoom.
Pruhy nahoře,dole ale zůstanou a obraz je natažený.Tak to řeší jiní výrobci. Nebo zvolíš autofill a obraz bude po celé ploše panelu. ještě jinak to řeknu ať je formát vysílaného obrazu jakýkoliv 4:3,14:9 v tomto režimu televize obraz upraví tak aby na hoře a dole obrazu nezůstaly černé pruhy a obraz nebyl nijak deformovaný. Pak už není nutné neustále ručně přepínat formát obrazu. Snad jsem fanoušky Samsungů neurazil, ale co jsem zde napsal za tím si stojím. Výbavu konektory atd. si už porovnáš sám.