Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převod RAW DV na AVI

Petr Lenz (29)|20.5.2009 07:47
Prosím o radu nebo o pomoc, týkající se převodu formátu RawDV na soubor AVI Type 2 resp. převod soboru AVI Type 1 ( zvlášť obraz a zvuk ) na AVI Type 2 ( obraz a zvuk dohromady ).Díky
Pave1 (4279)|20.5.2009 20:33
Zkus spíš napsat z jakého zdroje převádíš video do jakého programu (apod. vysvětlení, víc polopatistické). Líp se na to bude odpovídat.
Petr Lenz (29)|21.5.2009 08:45
[QUOTE=Pave1;227096]Zkus spíš napsat z jakého zdroje převádíš video do jakého programu (apod. vysvětlení, víc polopatistické). Líp se na to bude odpovídat.[/QUOTE]

Pavle, jedná se o toto. Zaujal mě rekordér na CF karty Sony HVR-MRC1K. Používal bych ho v režimu DVCAM/DV ve spojení s DSR-250.Ta by nahrávala jako zálohu na kazetu. Problém je v tom, že na rozdíl od HDD rekordérů od např.Focusu, kde je možná volba u SD záznamu: AVI type 1, AVI type 2, RAW DV, ta hračka od SONY umí jen AVI type 1 a RAW DV. Ale moje střižna podporuje jen AVI type 2 ( Pinnacle ). Protože ale ta hračka není zrovna levná, snažím se předejít nočním můrám a zjistit, jestli je nějaký sw, který by tyto dva zmíněné formáty ( AVI type 1 nebo RAW DV ) dokázal převést na AVI type 2. Jinak bych dal asi přednost HDD rekordéru, který má volbu AVI type 2, na druhou stranu SONY je menší a ta elegance točit na malé CF karty....Přiznám se, že nevím proč je tam ten RAW DV místo třeba AVI 2 a nebo proč tam nejsou obě verze AVI. Takže z tohoto důvosu sem dal to téma.
Pave1 (4279)|21.5.2009 15:42
Zkusím se někde zeptat, jeden známý ten CF rekordér používá (doteď jsem nikdy avi type 1 a 2 neřešil .-) ) a mrknu na ty specifikace těch disků.

Nejjednodušší by ale bylo zavolat k těm pinnaclům a zeptat se jich přímo - jako "zájemce o jejich program" .-) - jestli podporuje přímou práci s tímhle záznamem. To by mohli vědět z patra (zkus GIO.cz například). Nebo se stavit u Sony a zeptat se na ten rekordér (s noťasem v ruce na vyzkoušení ideálně).
Petr Lenz (29)|21.5.2009 16:40
[QUOTE=Pave1;227185]Zkusím se někde zeptat, jeden známý ten CF rekordér používá (doteď jsem nikdy avi type 1 a 2 neřešil .-) ) a mrknu na ty specifikace těch disků.

Nejjednodušší by ale bylo zavolat k těm pinnaclům a zeptat se jich přímo - jako "zájemce o jejich program" .-) - jestli podporuje přímou práci s tímhle záznamem. To by mohli vědět z patra (zkus GIO.cz například). Nebo se stavit u Sony a zeptat se na ten rekordér (s noťasem v ruce na vyzkoušení ideálně).[/QUOTE]

Díky za ochotu, tak mám potvrzenou informaci, že ten rekordér komunikuje s DSR-250,ale v každém případě musí být vložena kazeta, takže jede hybrid. A od Exacu mám potvrzeno, že všechny střižny Pinnacle ( mám ted aktuálně Studio 12 Ultimate ) podporujou jen AVI type 2, tedy 1 soubor, ve kterém je video a audio dohromady. Našel jsem utilitku, která převádí AVI 1 na AVI 2, nemám to ale jak odzkoušet, protože nemám zdroj AVI 1. Zajímala by mě kvalita po konverzi.Jestli tam je nebo není ztráta kvality. Taky doba konverze, protože jinak by efekt diskového záznamu neměl smysl, kdyby se to převádělo třeba hodinu. To už můžu tahat rovnou z pásky. A pak taky nemůžu nikde sehnat informace cože to je to RAW DV. Kdyby to bylo jako u u fotáku, tak jsou to surová data ze snímače, ale jak je to myšleno u videa?
Pave1 (4279)|21.5.2009 21:07
Otázka zní, jestli ti tenhle (klasicky k ostatním výrobcům nevlídný) výrobek Sony stojí za to :-) . Těch disků je dostatek ...

Ten převod nebude ztrátový, jen se to podle mě přehlavičkuje (takže rychlost jako při kopírování dat).
Petr Lenz (29)|22.5.2009 09:37
[QUOTE=Pave1;227217]Otázka zní, jestli ti tenhle (klasicky k ostatním výrobcům nevlídný) výrobek Sony stojí za to :-) . Těch disků je dostatek ...

Ten převod nebude ztrátový, jen se to podle mě přehlavičkuje (takže rychlost jako při kopírování dat).[/QUOTE]

To máš tak, určitě je nabídka širší, ale většina je na HDD a když si vemu, že jsem mi před cca 2 měsící odešel systémovej disk v kompu...tak bych diskovým řešením v terénu moc nevěřil. Představa přijít z natáčení a disk klape...tak to je na mrtvici ( pokud nemám zálohu na pásce ).Soňák nahrává na CF. Podobnej strojek dělá i pro JVC, ale to spolupracuje jen s HD kamerama JVC a je to na SxS karty. No naštěstí se už objeviliy redukce, které umožňují použít levné SD karty ( SxS jsou předražené ) a jinak nevím o ničem co by bylo tak malé a přitom na karty. Samozřejmě mohl bych do nějakýho staršího modelu od Focusu, třeba FS-4, kde je ta cena už trochu přijatelná ( pro mě nikdy nebude, je to zlodějna, cena neodpovídá hodnotě, tím spíš když to bastlí v Číně za pár kaček )
artam (1147)|22.5.2009 09:49
Nemusis sa bat prevodu z DV AVI typ 1 na typ 2, je to bezstratovy prevod.

Rozdiel je len v tom, ze Typ 1 obsahuje v AVI kontajneri len tzv. vids stream (video stopu), ale v nej je ulozeny komplet DV datastream, teda video aj s audiom. Samozrejme, Windows nevidi samostatnu audio stopu a tak predpoklada, ze je tam len video.
Typ 2 obsahuje okrem vids streamu aj kopiu audio dat v samostatnej audio stope, tzv. auds stream.

Takze pri prevode z typu 1 do typu 2 sa jednoducho z DV data streamu vytiahnu audio pakety a nakopiruju sa do samostatnej audio stopy v ramci AVI kontajnera.