Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

flash videokamera do 6tis. Kč (děti, interiér)

IvanPoulik (10)|19.5.2009 06:48
Jakou mi doporučíte flash videokameru (stačí rozlišení SD) pro nenáročné používání (děti, v interiéru, v exteriéru apod.) do 6 tis. kč?
BEPE (539)|19.5.2009 11:02
Jakákoli, která se bude líbit celé rodině, manželce půjde ke kabelce a děckám, když to spadne na zem tak nebude mnoho škody. Nejlépe si vyhledat třeba zde http://www.zbozi.cz/?sId=ssZELUWiwdzyBpuVvFMK&q=videokamera+karta&maxStockAvailability=-1&atDepotOnlyFlag=0&stars=-1&createTime=&credibility=&r=tab&itemType=new&r=tab&order=relevance&minPrice=&maxPrice=6000&oldRegion=®ion=&expanded=0. BTW v této cenové kategori je skutečně jedno co se koupí, výsledky jsou totiž značně podobné.
IvanPoulik (10)|19.5.2009 19:15
Aha, takže od které cenové kategorie není jedno co si člověk koupí?
Ten server samozřejmě znám..


[QUOTE=BEPE;226917]Jakákoli, která se bude líbit celé rodině, manželce půjde ke kabelce a děckám, když to spadne na zem tak nebude mnoho škody. Nejlépe si vyhledat třeba zde http://www.zbozi.cz/?sId=ssZELUWiwdzyBpuVvFMK&q=videokamera+karta&maxStockAvailability=-1&atDepotOnlyFlag=0&stars=-1&createTime=&credibility=&r=tab&itemType=new&r=tab&order=relevance&minPrice=&maxPrice=6000&oldRegion=®ion=&expanded=0. BTW v této cenové kategori je skutečně jedno co se koupí, výsledky jsou totiž značně podobné.[/QUOTE]
Pave1 (4279)|19.5.2009 21:37
Něco jako Canon FS20, takovou podobnou kameru (čip CCD 1/6, cca 800.000 bodů s elektronickou stabilizací) najdeš u všech solidních výrobců.

Výš stojí asi Sony HDR-CX105, ale ta už je "v dospělé třídě" kamer s cenou kolem 16k.
http://www.sony.cz/product/cam-high-definition-on-memory-stick/hdr-cx105e/tab/technicalspecs#tab

Někde si je porovnej, ať víš, jakou váhu ty peníze vs výsledek pro tebe mají .-) .

------------

Na ten interier budou ty levné slabší, ale "starší pásková HV20" (dnes HV30/40) stojí také kolem 18k (jako ta lepší SOnka) a to je již "velká kamera" (schopnostmi i v interiéru).

Nejlepší poměr výkon/cena mají kamery mezi 17 - 22k, to se prostě ošidit nedá. Za 6k to bude vždy slabší, především za malého světla, tedy i v interieru (ale vždy se dá přisvítit, kameře pomoct - do tmy nevidí žádná).
Pave1 (4279)|19.5.2009 21:48
(kuk například na solidní kartovky HF-100 nebo CX-11).
IvanPoulik (10)|20.5.2009 06:03
Pave1: Díky. Všechny uvedené kamery, kromě Canon FS20 jsou HD kamery, ty já nepotřebuji a nechci.
Pave1 (4279)|20.5.2009 06:54
[QUOTE=IvanPoulik;227020]Pave1: Díky. Všechny uvedené kamery, kromě Canon FS20 jsou HD kamery, ty já nepotřebuji a nechci.[/QUOTE]

Ano, já vím :-) .

Odpověď na cenu máš v prvním řádku.

Ostatní odpovídají na požadavek kamery do interieru a naznačují, že je dobré (i když je nechceš) jít do obchodu a podívat se, o kolik mají lepší obraz (za ty peníze). Získáš představu, ty kamery jsou totiž nejen "HD", ale také jsou především osazené novějšími technologiemi (o to jde). Nezaškodí si tak porovnat, co můžeš získat za 6k, za 12k, za 18k.

Jen pro přehled.
BEPE (539)|20.5.2009 13:31
Pan Baťa měl údajně prohlásit "Nejsem natolik bohatý, abych kupoval levné věci" :-)
IvanPoulik (10)|20.5.2009 17:34
Jestli jde o Canon FS20 (za cca 9 tis. kč), tak ta má stejně malý čip, tedy 1/6", jako kamery kolem 5-6 tis. jiných výrobců, myslím, že velikost snímacího čipu je pro kvalitu obrazu, zvláště v interiéru rozhodující.

Je mi jasné, že kamera za 12 nebo 18 tis. bude lepší, vybavenější a kvalitnější než kamera za 6 tis., ale přesně nevím, jakými novějšími technologiemi jsou vybavené...
Já potřebuji rozlišení SD (PAL), záznam do MPEG2, stabilizaci obrazu, zoom, rychlé ostření a úpravu expozičních parametrů, snadné ovládání, rychlý start a dostatečně kvalitní obraz...
Do obchodu ale zajdu (i když dost toho jo na netu), nicméně 12 nebo 18 tis. za kameru určitě nedám.


[QUOTE=Pave1;227021]Ano, já vím :-) .

Odpověď na cenu máš v prvním řádku.

Ostatní odpovídají na požadavek kamery do interieru a naznačují, že je dobré (i když je nechceš) jít do obchodu a podívat se, o kolik mají lepší obraz (za ty peníze). Získáš představu, ty kamery jsou totiž nejen "HD", ale také jsou především osazené novějšími technologiemi (o to jde). Nezaškodí si tak porovnat, co můžeš získat za 6k, za 12k, za 18k.

Jen pro přehled.[/QUOTE]
Pave1 (4279)|20.5.2009 19:26
Ano, velikost čipu je rozhodující, ale stejně tak účinnost stabilizátoru a kvalita výbavy (např. provedení manuálního ovládání). Tak i kamery se stejným čipem mohou mít různou cenu.

Kvalitní SD kamera stojí stejně jako HD, v tom není rozdíl (opět cca 17 -24k, podle výbavy a dalších vymožeností). Nové technologie ti tak umožní snímat kvalitně za malého světla, s podstatně menším šumem. A je jen na tobě, zda například z HDV uděláš při přenosu (capture) do PC video s SD rozlišením.

Prostě je dobré vědět, jak velký je rozdíl mezi SD kamerou za 6k a za 17k. To zjistíš snadno (nemusíš znát technologie, stačí pozorné oko), když kameru vyzkoušíš u kvalitního prodejce (obě verze připojené k TV).

ABys věděl, jestli ty peníze případně neházíš rovnou do koše, ona prostě videokamera něco stojí, když má fungovat. Pro ty horší pak pomůže alespoň to přisvícení atd.

Přeju šťastnou ruku při výběru.
BEPE (539)|21.5.2009 10:49
Ještě bych taky doplnil. Ty kamery ve vyšší cenové hladině mají také lepší optiku, dílenské zpracování (z levné mohou časem odpadávat nějaké díly a pod.) a kvalitnější materiály. Či-li je jistá záruka kvalitnějšího záznamu a fyzické trvanlivosti. Jinak proč by ty levné byly tak levné, když teoreticky by měly poskytovat stejný obraz jako ty dražší. :-)
Pavel_tempx2 (829)|21.5.2009 21:33
Mohu jenom podpořit názory Pave1 a BEPE.

Máme doma jednoho Panasonica cca za 6500 na miniDV a v podstatě splňuje svoji funkci (natáčení rodinných videí...), občas mě sice dokáže naštvat u takových kamer trošku složitější ovládání clony, ostření, vyvážení na bílou atd., ale v dobrých světelných podmínkách z ní leze celkem slušný obraz (v horších podmínkách je to bída).

Teď přijde to podstatné.... :) pokud bych se měl rozhodovat o nákupu nové kamery, tak bych se pokoušel sehnat nějaké peníze navíc na pořízení kvalitnější HD kamery v rozmezí kolem 20tis. +-2000 (HV20 - 20tis. HF100 - 17tis....). Záleží teď čistě na Vás, je možné že za 5let za 6000Kč koupíte kvalitní HD kameru, takže klidně potom budete moct tu vaši SD vyhodit a začít natáčet dál, ale HD záznamy už z těch starých nikdy neuděláte.
---------------------------------------------------------
Pave1 - "ale vždy se dá přisvítit, kameře pomoct - do tmy nevidí žádná" - to není tak úplně pravda :D, mám jednu Sonku tuším DCR-TR8000E, která má Night Shot :), je pravda, že tam si taky přisvítíš přes IR ledky :D :D :D
BEPE (539)|22.5.2009 10:44
No ta Sonka DCR-TR8000E není vůbec špatná kamera, i když D8 nemýlím-li se, a dnes již takřka historický model. :-) Řekl bych, že v mnohém překonává dnešní běžné miniDV kamery. V době pořízení musela stát tak do 30 litrů, že jo?
Terka (274)|22.5.2009 11:43
a proc nekoupit napr HV20 pouzitou kolem 9000?
BEPE (539)|22.5.2009 12:13
A to se už dá dnes za tuto cenu sehnat?
IvanPoulik (10)|23.5.2009 23:18
Zajímalo by mne jak jsou na tom kvalitativně kompaktní foťáky se schopností snímat HD video 1280x720/30sn ve srovnání s videokamerami se stejným záznamem (720p) ve stejné cenové třídě, kolem 6-10 tis. Kč. Nezajímají mne pokročilé funkce (do čehož nepočítám zoom, autom. ostření a stabilizaci), ale kvalita záznamu.
Pavel_tempx2 (829)|24.5.2009 15:32
[QUOTE=BEPE;227255]No ta Sonka DCR-TR8000E není vůbec špatná kamera, i když D8 nemýlím-li se, a dnes již takřka historický model. :-) Řekl bych, že v mnohém překonává dnešní běžné miniDV kamery. V době pořízení musela stát tak do 30 litrů, že jo?[/QUOTE]

jj, máš pravdu, je to D8, hodí se i na převod Hi8 do PC apod., plánuju že jak bude trošku čas, tak převedu staré záznamy (hlavně kůli obsahu, cca 30 kazet) na miniDV, ale pořád ten čas nějak není :)

cena by přibližně odpovídala a obraz z ní neleze až tak špatný, sice trošku víc šumu než na dnešních miniDV kamerách, ale zase je na ní přívětivější ovládání a v lowlightu je taky dobrá
IvanPoulik (10)|24.5.2009 22:48
To srovnání by mne fakt zajímalo...
impaler_bxl (197)|25.5.2009 09:14
[QUOTE=BEPE;227260]A to se už dá dnes za tuto cenu sehnat?[/QUOTE]

V prosinci 2008 jsem od až neuvěřitelně slušného člověka na dálku koupil HV20 za 10 tisíc. Jsem dodnes absolutně spokojen, za tu dobu jsem na ní nakroutil 11 hodinových kazet a je to špica.

Je pravda, že ta cena byla tehdy velmi zajímavá, lidé ji nabízeli spíš za třináct. A moc jich nebylo, takže je to snad dobré znamení, že lidi nemají důvod se jich masově zbavovat.

Můj prodávající říkal, že vyměňuje pravidelně po roce až dvou, a chtěl záznam na disk, že půjde myslím do HG21.

Mimochodem, k debatě o kvalitě výsledku: důvody jsem přesně ty, co tady zazněly, i když dosavadní, výtečný Panasonic GS280 (sklo Leica, za 23 tisíc Kč v Datartu v roce 2006) sloužil. HD prostě zpětně nevyrobím. Je to vidět, stačí větší televize (koukám na 46 palců ze 2,5 až 3 metrů).

A mimochodem včera jsem za velmi slunečného dne, ovšem v podvečer, natočil cosi na zahradě a kvůli rychlému promítání výjimečně připojil rovnou z kamery (HDMI, LCD Samsung 46A552) místo obvyklé cesty capture-editace-HTPC. Manželka i já jsme okamžitě poznali kvalitativní skok k lepšímu (ostrost detailů především), takže se budu muset zaměřit na to, čím to přehrávám...do teď jsem si nemohl stěžovat, ale tohle bylo jasně lepší. Ještě to porovnám s výsledkem po editaci (používám Sony Vegas a smart render funguje, takže nepředpokládám, že bych tam dělal něco blbě, používám 50i).

Je fakt, že byly venku téměř ideální světelné podmínky, stálo to na stativu a bylo manuálně nastaveno (první pokusy amatéra).

Tolik k tomu porovnávání výstupu, je to zcela zásadní faktor. Nejdříve pečlivě zajistit nejlepší podmínky testování, tj. teda asi HDMI přímo do TV. Pak nahlídnout do peněženky a podle mého tedy raději z druhé ruky HV20/30 než funglovku v SD. U zrcadlovky jsem taky váhal, jestli jako totál neznalec nebudu jak blondýna v Mercedesu, no ale ten rozdíl v pohodlí práce, spektru možností a především kvalitě výstupu i na hloupý autorežim je pro mě ohromující a ani na vteřinu jsem toho vydání nezalitoval.
IvanPoulik (10)|26.5.2009 06:01
Neodpoví mi (na můj příspěvek z 23.5.) někdo?
BEPE (539)|26.5.2009 09:23
Nemám zkušenosti, ale z logiky věci předpokládám stejný výsledek jako jsou fotografie z videokamery, či-li nic moc. V poslední době Canon, Nicon a Panasonic dávají na trh foťáky, které umí záznam Full HD 1920x1080p, avšak jedná se zrcadlovky a ultrazzoomy v cenách okolo 30 tis. a výše. A i v těchto případech se jedná, co se týká ergonomie a hlavního použití, o foťáky a ne o videokamery. Kdo ví více ať mne opraví nebo doplní. :-)
Pave1 (4279)|26.5.2009 16:55
Vím o jednom použití Canonu (Mark něco, či jak se to jmenuje .-) ) pro profi účely, ale je to velmi velmi specifická záležitost (a jde o solidně drahý foťák), něco ZCELA mimo běžnou produkci (dá se to nazvat experimentem).

Pro běžné reportážní apod natáčení (profi stylem) je použití fotoaparátu zcela mimo použitelnost (totéž platí pro použití amatérské).
IvanPoulik (10)|27.5.2009 05:47
BEPE: Ptal jsem se na video pouze 720p. Ale těch 30 tis. Kč za zrcadlovku s Full HD 1920x1080p je dost přehnaných - Canon EOS 500D (tělo) se dá koupit do 20 tis. Kč, ultrazoom Canon PowerShot SX1 IS se stejným formátem videa stojí kolem 13 tis. Kč. To, že ergonomie bude horší je zcela jasné, ale pro občasné použití možná zvládnutelné. Zajímá mne ale hlavně kvalita obrazu (a to i z kompaktů s HD videem 720p).



[QUOTE=BEPE;227547]Nemám zkušenosti, ale z logiky věci předpokládám stejný výsledek jako jsou fotografie z videokamery, či-li nic moc. V poslední době Canon, Nicon a Panasonic dávají na trh foťáky, které umí záznam Full HD 1920x1080p, avšak jedná se zrcadlovky a ultrazzoomy v cenách okolo 30 tis. a výše. A i v těchto případech se jedná, co se týká ergonomie a hlavního použití, o foťáky a ne o videokamery. Kdo ví více ať mne opraví nebo doplní. :-)[/QUOTE]
IvanPoulik (10)|27.5.2009 05:52
Pave1: V jakém smyslu mimo použitelnost? Zajímá mne hlavně kvalita záznamu (je mi jasné, že ergonomie, pokročilé funkce atd. bude horší).

[QUOTE=Pave1;227604]Vím o jednom použití Canonu (Mark něco, či jak se to jmenuje .-) ) pro profi účely, ale je to velmi velmi specifická záležitost (a jde o solidně drahý foťák), něco ZCELA mimo běžnou produkci (dá se to nazvat experimentem).

Pro běžné reportážní apod natáčení (profi stylem) je použití fotoaparátu zcela mimo použitelnost (totéž platí pro použití amatérské).[/QUOTE]
Pave1 (4279)|27.5.2009 10:41
[QUOTE=IvanPoulik;227640]Pave1: V jakém smyslu mimo použitelnost? Zajímá mne hlavně kvalita záznamu (je mi jasné, že ergonomie, pokročilé funkce atd. bude horší).[/QUOTE]

v tomto smyslu - https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=227604&postcount=22

Pro běžné natáčení, tak jak ho si ho představuje a zná většina běžných uživatelů, kdy snímají děti, dovolené, oslavy, sportovní akce atd. Fotoaparát tady prostě neposkytne takové výsledky jako videokamera, především z důvodu ovládání.

Ke kvalitě jsem už psal, levné fotoaparáty jsem ale opravdu nezkoušel :-) .
IvanPoulik (10)|30.5.2009 23:12
Tak tady mi asi nikdo neodpoví...
Pave1 (4279)|31.5.2009 11:56
Zkus foto sekci .-) .