Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Strihani SD a HD videa

bombata (188)|14.5.2009 16:10
Striham projekt, ve ktery je vetsina materialu v HD rozliseni (1920/1440x1080), nektery material je ale v SD (720x576). Nicmene vysledek ma byt PAL DV (Widescreen).
Otazka zni: Mam strihat v projektu HDV 1440x1080 (tzn. ty SD videa zvetsit?) a pak to vyexportovat do toho PAL DV Widescreen, nebo mam pracovat rovnou v projektu PAL DV Widescreen? Co myslite, ze je podle vas vhodnejsi postup?
petrusek (32)|14.5.2009 16:17
Ja myslim ze zalezi hlavne na tom, jestli je sance ze by se nekdy v budoucnu mohl hodit vystup toho sameho projektu i v HD.
bombata (188)|14.5.2009 16:21
Urcite ne.
jobro (235)|14.5.2009 18:56
´šmarjá - lidi, proč to nezkusíte na kousku videa a potom (po totálním neúspěchu) teprve dáte dotaz do fóra...
jojkovid (651)|14.5.2009 19:45
Než zvětšovat SD, tak zmenšit HD. Když má být výsledek SD. Jednoduché a logické.
bombata (188)|14.5.2009 20:42
No ja uz to totiz zacal strihat v HDV projektu (az pak jsem si to uvedomil). Zkusim to v nastaveni prehodit na SD projekt - i kdyz nevim, jestli to pujde takhle zpetne :)
bombata (188)|14.5.2009 20:45
Tak jsem zkusil, a "an error happened during operation" :(
Saxel (2279)|14.5.2009 20:58
bombata
Nenapsal jsi to zásadní - v jakém systému pracuješ. Já znám Vagas, a tam není problém změnit v průběhu práce parametry projektu na rozlišení PAL Widescreen a kombinovat HDV a SD video. Downconvert HDV se provede automaticky při renderingu. Je to sice trochu nezvyklý způsob prace, ale možné to je.
bombata (188)|15.5.2009 02:34
Taky delam ve Vegasu.
Akim (128)|15.5.2009 09:00
Tak potom jak píše Saxel. V Project properties změnit šablonu. Nebo to nechat a zakodovat do potřebného formátu při finálním výpočtu.
dave_no (100)|16.5.2009 23:19
Snad se to sem hodi... Striham v Ulead, format m2t, celkem v pohode, zadnej problem. Ale spis bych potreboval rady jak vlastne strihat, jakych chyb se vyvarovat a podobne. Urcite existuje nejaka stranka venovana strihu a radam, ale strejda google mi najde jenom knizky... Diky za pomoc a nasmerovani.
poutniksantiago (8)|22.6.2009 23:42
Zrovna před chvilkou jsem taky bádal na googlu a našel tohle. Přišlo mi to minimálně vstřícně napsané. Tak to zkus.

http://sites.google.com/a/aztip.cz/video/
MIHI (940)|23.6.2009 00:56
Je fajn, že jsou i takové stránky, které takto pomáhají a objasňují amatérům základní věci, ale přiznám se, že některé věty mě minimálně pobavily. Např. tato definice střihu:

Editací videa rozumíme.... ....vkládání různých videoefektů a přechodových efektů a využití mnoha dalších možností, které nám střihové programy nabízí.

Trošku to zavání návodem, jak dělat homevideo aby skutečně co nejvíc vypadalo jako homevideo:))
Ale jinak nic ve zlém.)
epete (2)|26.6.2009 14:17
[QUOTE=dave_no;226698]Snad se to sem hodi... Striham v Ulead, format m2t, celkem v pohode, zadnej problem. Ale spis bych potreboval rady jak vlastne strihat, jakych chyb se vyvarovat a podobne. Urcite existuje nejaka stranka venovana strihu a radam, ale strejda google mi najde jenom knizky... Diky za pomoc a nasmerovani.[/QUOTE]

Je to sice také knížka, ale ... na stránce http://www.getting-results.com/index.php je nabídka k bezplatnému stažení knih o programech VideoStudio a MediaStudio Pro od Uleadu (Getting Results with VideoStudio 9 a Getting Results with MediaStudio Pro). Jedná se o pdf soubory (pro VideoStudio 344 stran), ukázkové projekty a příklady (cca 550 MB dat pro VideoStudio). Vypadá to, po zběžném pročtení, celkem zajímavě...
faris (2)|27.5.2010 20:20
Zdravim prosim o radu.Jsem totalni zacatecnik s kamerou a moc se v tom placam.Mam kameru JVC everio GZ MD 330.Mam natoceno uz nekolik videi a chtel bych si z nich vytvorit vlastni DVD s hudbou,ale vubec nevim jak na to.Mam program pinnacle 9 plus,ale ty videa co jsem si ztahl do PC mi s nema v tom Pinnacle nejde pracovat.Muze mi prosim nekdo poradit jak mam presne postupovat.Jsem opravdu velkej laik a anglictina je pro me spanelska vsnice jsem uz starsi clovek.Muze nekdo prosim starsimu panovi co ma zajem jste seznamit se s modernejsi tecnikouporadit?Moooc dekuji vsem co napisou nejaku radu.Dik
Pavel_tempx2 (829)|27.5.2010 21:36
tipoval bych, že bude potřeba nová verze Pinnaclu, nejsem si jistý jestli 9 zvládne pracovat se soubory z takové kamery, někde na internetu bude trial verze na které by to šlo odzkoušet (teď je poslední verze 14)