Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 49 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 730

Téma: Canon HF200 ano ci ne?

Nováček
    Registrace
    May 2009

Zdravim,

planuju si poridit svoji prvni AVCHD kameru, a zatim mi mezi nejvaznejsimi kandidaty na koupi uvizly Canon HF200, anebo Canon HF10/HF100.

Co budu s kamerou tocit? Vetsinou zrejme v exterieru, semtam neco malo vevnitr u horsiho svetla (o problemech s sumem pri nizsim osvetleni vim, ale neresim). Urcite to rad pouziju na ruzny experimentalni nataceni videoklipu, atd..

Rad bych se zeptal na par veci tykajici se porovnani HF200 a HF10/HF100:

1. jak moc bude na kvalite zaznamu poznat vyssi rozliseni hledacku, ktery je u HF200 2,99mpx, kdezto u HF100 je to jen 2,09 mpx

2. u HF200 je uvaden datovy tok maximalne 24 Mb/s. Zkousel to nekdo a je to skutecne prvda? Neni to u HF200 stejnych 17Mb/s jako u HF100?

3. obrazovy senzor je u HF100 1/3.2", kdezto u HF200 je to 1/4". Ktera tedy bude snimat plynulejsi zaznam?

<CENTER>Canon HF200 v českých obchodech</CENTER>
    <CENTER><table><tr><td width=350px style="border-width: 0px"><a href="http://digitalni-kamery.heureka.cz/canon-hf200/#c224:1" target="_blank"></a><br /><a href="http://digitalni-kamery.heureka.cz/canon-hf200/#c224:1" target="_blank"><b>Porovnat ceny >></b></a><br />
    </td><td style="border-width: 0px">
    <object style="cursor: pointer;" onMouseUp="window.open('http://digitalni-kamery.heureka.cz/canon-hf200/#c224:1')" classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000" codebase="http://fpdownload.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" width="450" height="250" id="graph-2" align="middle"><param name="allowScriptAccess" value="sameDomain" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="movie" value="http://www.heureka.cz/direct/vyvoj-cen/open-flash-chart.swf?width=450px&height=250px&data=http%3A%2F %2Fwww.heureka.cz%2Fdirect%2Fvyvoj-cen%2F%3Fid%3Dtvf3848096%26c%3D224%26imgUrl%3D" /><param name="quality" value="high" /><param name="bgcolor" value="#FFFFFF" /><embed src="http://www.heureka.cz/direct/vyvoj-cen/open-flash-chart.swf?width=450&height=250&data=http%3A%2F%2Fw ww.heureka.cz%2Fdirect%2Fvyvoj-cen%2F%3Fid%3Dtvf3848096%26c%3D224%26imgUrl%3D" wmode="transparent" quality="high" bgcolor="#FFFFFF" width="450" height="250" name="open-flash-chart" align="middle" allowScriptAccess="sameDomain" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" /></object><a href="http://digitalni-kamery.heureka.cz/canon-hf200/#c224:1" title="Canon HF200" style="display: block; margin-top: 13px; font-size: 85%" target="_blank">Graf ceny produktu Canon HF200 poskytuje server Heureka.cz</a>
    </td></tr></table></CENTER>
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Ahoj!
    Mam tu kameru objednanu v pixmanii, bude dodana buduci tyzden, potom ti mozem npisat co a ako. Kameru som vyberal dost dlho, a nakonic som sa rozhodol pre Canon HF200. Popozeraj testy, na nete urcite nieco najdes. Napr. tu http://camcorder-test.slashcam.com/ Aj na tomto fore maju diskusiu ohladne Canon HF100 ktora je predchodcom modelu HF200, mozes to porovnat.

Nováček
    Registrace
    May 2009

Ahoj,

ja uz jsem po internetu myslim projel vsechny recenze, ktery na HF200 jsou (moc jich neni), a v souvisejicich diskuzich se vetsinou objevuji dost protichudne nazory. Nekteri si ji nemuzou vynachvalit, napr. i po zkusenostech s HF100, kde HF200 staveji kvalitou, vys. Nekdo jiny zas tvrdi pravy opak, hlavne diky zrejme horsi kvalite zaznamu pri nizsim osvetlen, takze uz jsem z toho vseho trochu jelen.

Urcite se pak nezapomen podelit o svoje dojmy, az ti prijde.

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Nezabudnem, urcite ti napisem, a mozno aj hodim na net zopar videi. Potom budes moct porovnavat. Ja som vyberal medzi Sony HDR-TG3, ktora na Slovensku sa da kupit od 400 do 450 eur, a Canon HF100 resp. HF200. U Sony bol sum za horsieho svetla vyssi, ergonomia horsia, a v neposlednom rade aj zaznamove media su dost drahe, u Canon zas vydrz baterie je dost slaba. Ale zas Canon ma ovela ostrejsi obraz napr. pri 12 Lux, ma lepsiu ergnomiu, a nahradna baterka je tak tiez lacnejsia aku u Sony. Kazdopadne je tazko sa spoliehat na nazor ineho cloveka, musis sam si povedat co chces a ocakavas od kamery. Kolko ludi, tolko nazorov. Ale osobne si mislim, ze u Canon HF200 ce pomer cena/vykon je idealna. A co sa tyka kvality videa, to uvidim..... a potom napisem.
    Vela zdaru!!!!

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Ahoj!
    Tak uz tu kameru mam. Dorazila minuly tyzden, bola kupovana cez Pixmaniu, a vysla na 615 Eur aj z postovnym. Zatial som natacal len jeden den, ale mozem povedat, ze bol to dobry vyber. Co mna prekvapilo, tak su to rozmery ktore kamera ma, je malicka, a padne do ruky ako usita. Je pomerne lahka. Baterka vydrzi cca 90 min, co je pomerne malo ak budes pouzivat 16G kartu na ktoru vojde zaznam cca 2 hod pri 17Mb/s. Nahradna baterka preto bude dalsia investicia ktora je nevyhnutna. Ak natacam za denneho svetla obraz je perfektny, ostry, a na full HD televizore to je vidiet, ale za horsieho svetla ma mierny dig. sum, na ktory ma vliv aj rezim v ktorom nahravas. Aj ked ma mierny dig. sum obraz aj farby ostavaju v dobrej kvalite. Ma nastavitelny 50i alebo 24p, a potom prednastavene, z ktorych cinema rezim je asi najlepsi ( to bude asi 24p ,ale z dopredu prednastavenymy hodnotami). Mozem napisat toho vela, ale ak mam zhrnut, tak jednoznacne odporucam. Pomer cena/vykon je idealny. Doba kvalita zaznamu, dobre moznosti manualnych nastaveni, dobry automaticky rezim, dobra ergonomia. Jedine co mi vadi to je vydrz barerie.
    Jednoznacne odporucam!

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

@ALL BOSH
    Ako je na tom automatické ostrenie ? Ešte sa vrátim k horším svetelým podmienkam. Na low-light mám síce HC3, ale aj tak sa pýtam, ako sa prejavuje šum v obraze za horšieho svetla ? Hlavne, čo je u Teba horšie svetlo ? Je to aj vtedy, ak je vonku zamračené, alebo len vtedy, ak je vonku už šero, resp. tma ? Je veľmi viditeľný šum v obraze na TV ?
    Videl som záber ulice v plnej tme so svetelnými reklamami, ale šum som veľmi nepozoroval...
    Aké používaš SDHC karty ? Class 4 alebo vyššie ? Výrobca ?

Nováček
    Registrace
    May 2009

ten šum by mě taky zajímal. Taky se ji chystám koupit, vypadá slibně...

Registrace
    Jul 2007

klady a zápory HF200/20 už dosť poznám, osobne by som zobral HF200 kvôli perfektnému rozlíšeniu videa v dobrom svetle, kde sa nechytajú ani poloprofi kamery. Na low-light by nemalo zmysel používať kameru s 1/4 chipom, aj keď video v low-light nevyzerá až tak zle. No a celkom dobre pomáha na vzdialenosť cca 1,5m zabudované svetielko.
    No ale zábery cez deň nemajú fakt chybu, popravde som ešte nevidel dokonalejšiu ostrosť obrazu až po segment poloprofi HD kamier. A v tomto u mňa táto kamera vyhráva na plnej čiare.

Nováček
    Registrace
    May 2009

OK. Díky, dneska obědnávám va Value Kit-u. Vegas ready, Blu vypalovačka taky a televize se už třese.. Přece jen toho vysokýho rozlišení se na ni kromě některých filmů moc nedostane :-/ at žije české tv vysílání :-/

Nováček
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    klady a zápory HF200/20 už dosť poznám, osobne by som zobral HF200 kvôli perfektnému rozlíšeniu videa v dobrom svetle, kde sa nechytajú ani poloprofi kamery...
    zkousel si porovnat s HF10/HF100?

To by mne totiz hodne zajimalo. Je ta ostrost znatelne lepsi na HF200 nez na HF100? Naopak v horsim svetle je pry HF10 jednoznacne lepsi, takze mi z toho vychazi, ze pokud rozdil ostrosti clovek nepozna ani na 50" plazme, tak ta HF200 neni zrovna posun spravnym smerem.

Uz jsem byl orzhodnut pro HF200, ale hlavne ta spatna kvalita pri nizsim osvetleni, a taky rozmer senzoru mne posouva zpet blize k HF10.

Nováček
    Registrace
    May 2009

no taky se trochu obávám, co je myšleno tím ,,horší světelné podmínky"...

Nováček
    Registrace
    May 2009

hmm, tak value kit se zatím neprodává.... :-/

Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od pusher... Zobrazit příspěvek
    zkousel si porovnat s HF10/HF100?

To by mne totiz hodne zajimalo. Je ta ostrost znatelne lepsi na HF200 nez na HF100? Naopak v horsim svetle je pry HF10 jednoznacne lepsi, takze mi z toho vychazi, ze pokud rozdil ostrosti clovek nepozna ani na 50" plazme, tak ta HF200 neni zrovna posun spravnym smerem.

Uz jsem byl orzhodnut pro HF200, ale hlavne ta spatna kvalita pri nizsim osvetleni, a taky rozmer senzoru mne posouva zpet blize k HF10.
    - doma mám kopec surových videí z kamier HF10/11/S100/HF20/200/HV30/40
    - rovnaké zábery z každej kamery, pokiaľ som sledoval zábery za denného svetla, rozdiely boli pri AVCHD kamerch minimálne. Pri HDV kamerách žiadne ( HV30/40 ).Až som nakoniec stiahol zábery za denného svetla z HF20/200 a bum... Ten rozdiel tam bol, prvotriedna ostrosť ( napríklad zábery na zobajúceho holuba v kvetinovom záhone ). Treba pripomenúť, že je dosť vidno rozdiel medzi 16-17 Mbit/s a 24 Mbit/s. Podľa toho, čo som videl reakcie na ostrenie HF20/200, tak môžem napísať, že veľmi slušné. Určite rýchlejšie, ako u mojej HC3.
    - a čo sa týka lowlight, tak tam to bolo jasné, vyhrala to HV30/40. ale môžem napísať, že ani ten minichip v podaní HF200 si neviedol vôbec zle. Zvýšený šum pripisujú práve veľkej ostrosti obrazu a samozrejme 1/4 chipík. Pri zábere nejakého kyvadla s guličkami pri 2 sviečkach vyzeral veľmi dobre, s pomocou minilampy to bolo už vynikajúce. Ale samozrejme na točenie nočných záberov typu minimálne osvetlená ulica a pod by som použil inú kameru.
    Citace Původně odesláno od portable Zobrazit příspěvek
    hmm, tak value kit se zatím neprodává.... :-/
    - u nás je bežne v predaji...

Nováček
    Registrace
    May 2009

- u nás je bežne v predaji...[/QUOTE]

a kde je to ,,u nás" ??

Registrace