Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Video z Canonu

Petrenka (20)|29.12.2004 11:13
Mám problémek:
vlastním foťák CANON IXUSV3 a z něho lezou videa v AVI 15sn/s. Ale bohužel můj DVD přehrávač H&B DX-3220(DivX,Xvid) to nepřechroustá.
Jakmile toto video převedu přes Dr.DivX, tak je toto video již čitelné a bez problémů.
Pokud toto samé video převedu přes VirtualDub, tak v DVD přehrávači to jede zrychleně a bez zvuku.
Ve VD je to video daleko kvalitnější, tak proto mě to trápí.
Poradí mě někdo s tou rychlostí přehrávání ??

Ď Ď
Petrenka (20)|29.12.2004 22:38
Tak jinak, jaké existují programy, které mi dokážou udělat z AVI DivX-Xvid ?
vlada (3470)|29.12.2004 23:24
Programů který to dovedou je plno. Podle mojeho názoru může bejt problém v těch 15 fps. Umí to ten přehrávač? Potom by se musel duplikovat každej snímek, aby mělo video 30 fps. A co se týká zvuku, jake j používáš kodek? Zkusil bych MP3 CBR, VBR může dělat tomu přehrávači problémy. Případně mi pošli na email kousky videa z VD a Dr. DivX a já se na to kouknu, jakej je mezi nima rozdíl.
Případně si to taky můžeš zjistit sám pomocí VD nebo GSpotu.
Vláďa
Petrenka (20)|30.12.2004 11:11
Jasně, že problémem bude asi těch 15sn/s, protože čisté video přímoz foťáku dělá v tom přehrávači zmatky-viceméně nefunkční.
Když to převedu na DivX v Dr.DivX, tak video běhá bez problémů :-)
Ale problém nastane při převodu ve VD. Zvuk není slyšet a obraz je trochu zrychleny.
Potřeboval bych poradit, co s tím VD, protože vysledné video ve VD je mnohem pěknější než v Dr.DivX. A nebo zkusit použít jiný program pro převod, ale nevím jaký.
Všiml jsem si, že ve VD je funkce změny počtu snímků/s, ale pokud tam nastavím např.25sn/s, tak výsledek běží ještě rychleji :-G

Vzorky videa bych Ti leda poslal, až příští tyden - teď mám telefonní připojení 9-)
vlada (3470)|31.12.2004 01:27
Pošli mi kousek původního videa z foťáku a potom výsledek z Dr. DivX a VD. Nejlíp tak 10 MB celkem. Maximum co by mi došlo je necelych 20 MB.