Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zvuk z AC3 do MP3

nikos (71)|11.5.2009 17:38
Dobrý den.

Vážení,
mám v AVI souboru zvuk v kodeku ATSC/A-52 Dolby AC3, který bohužel můj stolní přehrávač neumí a potřeboval bych ho tedy převést do formátu MP3.
Jaký bych na to měl použít co nejjednodušší program (nebo jinou metodu), aby mi video zůstalo tak, jak je a zvuk se překlopil (Mám nainstalovaný Auto GK, ale u toho neumím nastavit jen úpravu audia)?

Díky !

nikos
artam (1147)|11.5.2009 19:18
Moznosti je nespocetne mnoho.
Tak napriklad: nainstalovat si filtre AC3ACM a LameACM (na citanie AC3 a kodovanie do MP3 vo VirtualDube) a prekodovat ten avi cez VirtualDub. Nastavenia vo VirtualDube: Direct Stream pre video a Full processing pre audio, pre audio Compression zvolit Lame MP3 a napriklad 48 kHz 192kbps CBR stereo.
nikos (71)|11.5.2009 20:04
VirtualDub nemám bohužel instalovaný - radši bych něco menšího - ideálně bez instalace. Přesto díky moc za ideu - nepůjde-li to jinak, použiju toto.
Díky, nikos
mirekv (7169)|11.5.2009 20:18
VirtualDub je jednoduchý sw, který se neinstaluje. http://www.slunecnice.cz/sw/virtualdub/ Výše zmíněné kodeky nainstalovat musíš, ale to je otázka chvilky.
Steelista (92)|11.5.2009 21:25
Já to dělávám tak, že si dám do foobaru AC3 plugin, dodám lame.exe a převedu to v něm. Pravda, mám to vyzkoušené jenom s dvoukanálovým zvukem.
nikos (71)|11.5.2009 22:20
Díky, zkusím. Oba kodeky mám - přes LAME komprimuju CD na MP3, AC3 jsem instaloval, abych mohl výše zmíněné AVI sledovat na PC.
Díky, nikos
P.S.: Co je foobar?
Steelista (92)|12.5.2009 09:14
[QUOTE=nikos;226230]P.S.: Co je foobar?[/QUOTE]
Hudební přehrávač. http://www.foobar2000.org/

Obsahuje jednoduchý systém převodu/komprimace do několika oblíbených zvukových formátů.
nikos (71)|12.5.2009 09:36
Kouknu na to. Díky !!
artam (1147)|12.5.2009 14:03
Steelista:
No neviem, ci foobar je na taketo veci (rozumej: prekodovanie zvuku v avi) prilis prakticky.
Je mozne do foobaru natiahnut cele avi a vystup bude znova cele avi?
V opacnom pripade je to totiz oproti postupu vo VirtualDube mnoho prace naviac: je nutne najprv extrahovat z avi audio stopu, potom ju vo foobare prekodovat, a potom to video a nove audio znova zlozit do avi.

To mi nepripada rozumne stravit niekolkonasobne viac casu na dosiahnutie rovnakeho vysledku, ako v tom VirtualDube. Vo virtualDube len natiahnes avi, nastavis parametre a ulozis prekodovane avi. Bez zbytocnych medzikrokov.
nikos (71)|12.5.2009 14:09
Díky, rozhodně to zkusím přes ten VirtualDub.
nikos
artam (1147)|12.5.2009 14:24
nikos:
Este upresnim, kodeky AC3 a Lame musia byt ACM, na prehravanie zrejme mas nainstalovane DirectShow filtre, ale VirtualDub to nevie pouzivat.
Je to ale jednoduche, stiahni si kodeky z odkazov nizsie, rozbal zip, pravym klikom na inf subor vyber volbu instalovat.

AC3ACM: http://home.comcast.net/~fcchandler/AC3ACM/AC3ACM.zip
LameACM: http://www.rarewares.org/files/mp3/lameACM-3.98.2.zip
nikos (71)|12.5.2009 14:51
Aha, díky za upřesnění!
nikos
Steelista (92)|12.5.2009 16:32
[QUOTE=artam;226284]Je mozne do foobaru natiahnut cele avi a vystup bude znova cele avi?[/QUOTE]
Pokud vím, tak to možné není. A demux/mux audiostopy beru jako detail. Ale máš pravdu, že to je moc kroků navíc.
chrvi (4)|7.10.2009 08:21
Ja bych k tomu prevodu pomoci Virtual Dubu jeste dodal, ze se mi pri vyberu Audio / Compression / Lame MP3 ve Virtual Dubu neobjevily zadne nastavitelne hodnoty kvality a zdalo se, ze z nejakeho duvodu nepujde Lame pouzit.
Clovek v takovem pripade musi zaskrtnout Show all formats (cehoz jsem si predtim nevsiml) a objevi se cela fura moznosti urovne kvality...
Byl bych se bal, ze pokud se na zacatku zadne nastavitelne hodnoty neobjevily a ja je zobrazim pres Show all formats "natvrdo" a nektery vyberu, tak potom pri samotnem prevodu dostanu nejakou chybovou hlasku a konverze spadne (to se mi uz v minulosti parkrat stalo).
U toho prevodu z AC3 do MP3 to ale proslo bez problemu a MP3 je ok.

Takze diky moc za radu! :-)

Uz jsem se bal, ze budu muset nejak slozite na netu hledat soft, ktery mi to prevede :-)