Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vegas Pro 8.0c - přerušení renderingu mxf. souborů na externí disk

Camman (24)|7.5.2009 18:40
Ahoj. Používám Vegas Pro 8.0c a pořídil jsem si záložní externí disk pro zálohování hotových programů. Soubory mxf, které jsou větší než 4GB nejdou zkopírovat a vložit ze současného adresáře na nový externí HDD. Hlásí to, že zdrojový soubor je pro cílový systém příliš velký. Zkusil jsem tedy otevřít nový projekt ve Vegasu a tento soubor znovu vyrenderovat do nové složky na externím disku. Tento soubor je velký 7GB a asi v 60% renderování to nahlásilo chybu. Podíval jsem se do složky na externím HDD a tam se vyrenderovaný soubor objevil, avšak jeho velikost nebyla 7GB, ale pouze 4GB. Samozřejmě že nešel otevřít v XDCAM vieweru. Zkusil jsem to s dalšími mxf soubory, které byly větší než 4GB a vždy pře renderování nastala chyba. V cílovém adresáři na externím disku byl vždy soubor o velikosti 4GB a nešel otevřít. Zkusil jsem otevřít projekt ve Vegasu 7 a vložil AVI soubor o velikosti cca 8,1 GB. Vyrenderování sice proběhlo bez nahlášení chyby, avšak soubor byl po vyrenderování rozdělen na tři soubory, z nichž první dva měly velikost po 4GB a třetí byl 0,1 GB. Pokud ale provádím rendering na systémovém disku, tak je všechno OK. Je možné i bez problémů kopírovat a vkládat soubory do zvolených složek. Je problém pouze s ukládáním dat na externí disk. Nevíte někdo, v čem je problém a jak ho odstranit? Externí disk jsem koupil na zálohování videa a takhle je mi k ničemu.
MIHI (940)|7.5.2009 19:08
Máš disk naformátovaný z výroby jako FAT32, kde je maximální velikost souboru 4G. Naformátuj, nebo převeď disk na systém souborů NTFS.
siSINka (122)|7.5.2009 22:48
Konkrétně:
[CODE]convert x: /fs:ntfs[/CODE]
kde x: je disk, který se má konvertovat z FAT32 na NTFS