Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vegas - jednoduchy dotaz

cuaron (244)|7.5.2009 16:18
At hledam, jak hledam, tak zaboha nemuzu najit, kde bych si mohl nastavit, aby se mi soubory, ktery importuju do Project Media, nepridavaly automaticky do timeline.... Netusi nekdo?
jobro (235)|7.5.2009 18:06
Jednoduchý dotaz - nemožná odpověď! Asi bude třeba dotaz rozšířit o podrobnější informace, jak vlastně děláte import...

Po importu souborů do okna Project Media musíme klipy umísťovat na časovou osu ručně (přetažením myší, nebo dvojklikem).
Opačný postup - po umístění klipu na časovou osu - umístí jej automaticky i do okna Project Media.
cuaron (244)|7.5.2009 19:38
Kdyz v "Project Media" kliknu na "import media" a importuju nejake soubory, tak se mi rovnou natahnou zaroven i na casovou osu. Rad bych, aby se mi natahly pouze do Project Media a ja si pak mohl vybirat, jaky z nich a v jakym poradi pak umistim take na casovou osu.
jobro (235)|7.5.2009 20:33
To je opravdu zvláštní. Že by to bylo "specifikum" některé z mnoha verzí Vegasu?
Já musím tahat klipy z okna Project Media na časovou osu ručně. Ještě budu chvíli bádat.
cuaron (244)|7.5.2009 21:14
Mam 8b. Jakou verzi mas ty?
jobro (235)|9.5.2009 09:20
Bohužel, nemohu přinutit žádnou mi dostupnou verzi Vegasu, aby prováděla automatické vložení klipů z Project Media přímo na časovou osu. Vždy musím klipy přetahovat ručně...

Snad to je tím, že mám verzi Demo (8c). Ale myslím, že to nemá vliv na základní funkce, jen u Demo je omezena délka zpracovávaného videa.
Co mi ale vadí, že nefunguje automatický náhled (přehrání) klipu jak z okna Exploreru, tak Project Media.
Někde se o tom tady na fóru psalo, nemohu to najít...
Akim (128)|9.5.2009 09:49
[QUOTE=jobro;226010]
Co mi ale vadí, že nefunguje automatický náhled (přehrání) klipu jak z okna Exploreru, tak Project Media.
Někde se o tom tady na fóru psalo, nemohu to najít...[/QUOTE]

V okně Trimmer zapnout monitor.
Saxel (2279)|9.5.2009 13:10
[QUOTE=cuaron;225887]Kdyz v "Project Media" kliknu na "import media" a importuju nejake soubory, tak se mi rovnou natahnou zaroven i na casovou osu...[/QUOTE]
Defaultně se při tomto postupu importují eventy pouze do "Project Media". Jestli se ti objevují zároveň na časové ose, musel sis někde něco zapnout. Bohužel, v "Preferences..." jsem žádný přepínač s popsanou funkcí neviděl, tak nevím, co to může způsobovat.
danny1 (41)|9.5.2009 20:29
Ahoj,myslím,že problém tazatele je v tom,že v toolbar jsou 2 podobná tlačítka,jak importovat soubory do Vegasu,a to "Open-CTRL+O"/ten importuje media i do časové osy/ a pak velmi podobné tlačítko "Import media..." a to importuje media pouze do záložky "Project media".Zkusil bych proto obě/k vyzkoušení tazatelem,a věřím,že to pošlape
jobro (235)|10.5.2009 07:38
Jak jednoduché, milý Watsone!
Tlačítka sice nejsou graficky podobná, ale mají podobnou funkci, která se liší právě oním nešťastným vložením klipu do okna Project Media a současně i na časovou osu...

Na obrázku je červeným kroužkem označeno ono "zlobivé" tlačítko, modře to hodné.

P.S.
Kdyby autor dotazu popsal přesně, jak vlastně klipy vkládá, ušetřili bychom délku tohoto vlákna. Ale zas bychom se nenaučili další funkci Vegas - díky!

------------------------------
Ale ta (předběžná) projekce klipu z okna Explorer a Project Media nešla do okamžiku, než jsem v okně Trimmer zapnul a potom zas vypnul (!) tlačítko Show Video Monitor. Zvláštní feature.
Jinak v okně Preview běželo počítadlo Frame, přehrával se i zvuk, ale obraz nikde!
tla?ítka.jpg
danny1 (41)|10.5.2009 12:13
Jobro,pokud vlastníš Sony Vegas 8c,tak otevři záložku "Trimmer" a odklikni 3 tlačítko zprava/"ShowVideo Monitor"-je to nová fukce/a abrakadabra....náhled funguje....je to z toho důvodu,že od verze 8c funguje Vegas jako dvouokenný layout,neboli trimer zde funguje coby "první" náhledové okno před aplikací filtrů a efektů na médium viz obr.v disuzi na tomto foru https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=19992.Tak asi tak
jobro (235)|10.5.2009 15:39
Ale okno Trimmer bylo použitelné pro "dvouokenní" editaci i v nižších verzích Vegasu...