Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

eGreat EG-M34A *VS* WDTV HD Media player WDAVP00BE

Jack_6428 (32)|6.5.2009 00:30
Dobrý den,
po pročtení ohlasů jsem si chtěl zakoupit WDTV HD Media player WDAVP00BE....avšak jsem dnes překvapeně narazil na zbrusu novinku od UMAXu, nový eGreat EG-M34A.

Nějaké info a ke koupi zde:

http://www.umax.cz/index.php?modul=produkty&strana=detail_spec&cislo=UMNP0015%20%20%20%20&skupina_zbozi=DH-MED&kategorie=DH&stare_cislo=UMNP0015

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=64885


Byl jsem s koupí WDTV HD Playeru téměř rozhodnut, ale pak jsem dnes viděl ten eGreat s cenou jen o 1000Kč vyšší...a vůbec nyní nevím, co brát. Obecně na WDTV jsou chvály, na starší eGreat poměrně taky i když mají chyby...a na nový model M34A jsem toho od uživatelů moc nikde nečetl. K WDTV bych např. musel HDMI kabel koupit, u eGreatu už je (a umí narozdíl od WDTV HDMI1.3a). Jinak ale chápu, že jsou zařízení prakticky schopná přehrát to samé...Televizi mám 42", 1080p, 100Hz, 24p...

Udělá 1000Kč rozdíl hodně ? Mám svázané ruce a nemohu se rozhodnout...
Kdo nový eGreat máte, prosím napište postřehy.

Přehrávat bych chtěl hlavně MKV 720p/1080p s h264/x264 a AC3 5.1/DD5.1, xvid/divx sd a 720p, mov 1080p

Jestli bych využil síťové funkce u eGreatu nevím, asi ne...ale pokud by jako přehrávač byl lepší, tak ho klidně vemu.

DĚKUJU MOC!

Jack
HWTest (371)|6.5.2009 09:56
WDTV vlastním a má spoustu chyb a vývoj firmwaru je takový "zvláštní".
Osobně bych si rozhodně připlatil za M34A, kdyby se v době, kdy jsem kupoval WDTV, dal koupit i eGreat.
Ale napřed bych počkal na nějaké zkušenosti, je to (eGreat) horká novinka a zatím nikdo neví, jaké bude mít mouchy a jak se budou stavět k jejich odstranění.
Seznam podstatných chyb WDTV, které třeba eGreat mít nebude:
- neumí dekódovat ani downmixovat DTS
- neumí DVD menu
- neumí OGG zvuk v MKV
- neumí 1080p s více než 5 referenčními snímky a při 5 + titulky má často problémy
- neumí poslat HD zvuk do receiveru (má pouze HDMI 1.2)
- aniž by to po něm někdo chtěl zesiluje zvuk o 1-2 dB, díky čemuž je zvuk v hlasitých pasážích zkreslený (a nejspíš díky tomu není schopen přehrát DTS wav)
- audio 24/96 downmixuje na 48
- nemá české menu
- 24p, přesněji 23,976 není plynulé
- režim zobrazení "auto" přepne na nejvyšší mód podporovaný TV (teoreticky), takže pokud chce mít člověk co nejlepší obraz musí ručně přepínat podle toho, co si pouští
- možná jsem ještě na něco zapomněl.


Mám pocit, že např. Popcorn Hour těmito neduhy netrpí a má stejný chip, takže to nejsou žádné neřešitelné výmysly, ale skutečné nedostatky.

Podpora WD je skutečně tristní, horší u eGreatu snad ani být nemůže ...
Pytkin (7947)|6.5.2009 13:01
egreat=popcorn .. oba su NMT ..
artam (1147)|6.5.2009 13:12
Podla recenzie na avmanii na ten eGreat EG-M34A zistite, ze je to nic moc.

Nema moznost interneho disku, nema ani eSata, externe pripojit je mozne len "holy" SATA disk cez prilozeny kablik, alebo externy USB. Asi je to hlavne urcene na prehravanie cez LAN z nejakeho NASu, bez siete je to prakticky nepouzitelne.
Dalej ma DO, na ktorom su vynechane niektore tlacitka, vratane tych 4 farebnych, bez ktorych sa nedaju ovladat niektore nastavenia. Samozrejme, nevie downmix DTS, len pass-through cez HDMI, takze je potrebny AV receiver. Atd.
Pripada mi to ako rychlokvaseny vyrobok na zaplatanie diery na trhu...
peca (260)|6.5.2009 13:28
me to pripada jako zalepeni diry,ale v dobrem slova smyslu. Hodne lidi ma AV receiver, takze interni dekodery nepotrebuje. Vnitrni disk taktez. Kdo chce vnitrni disk, muze mit popcorn hour. S tim ovladacem to je asi blbe...Sve zakazniky si ale urcite najde.
Jack_6428 (32)|6.5.2009 22:44
[QUOTE=HWTest;225692]WDTV vlastním a má spoustu chyb a vývoj firmwaru je takový "zvláštní".
Osobně bych si rozhodně připlatil za M34A, kdyby se v době, kdy jsem kupoval WDTV, dal koupit i eGreat.
Ale napřed bych počkal na nějaké zkušenosti, je to (eGreat) horká novinka a zatím nikdo neví, jaké bude mít mouchy a jak se budou stavět k jejich odstranění.
Seznam podstatných chyb WDTV, které třeba eGreat mít nebude:
- neumí dekódovat ani downmixovat DTS
- neumí DVD menu
- neumí OGG zvuk v MKV
- neumí 1080p s více než 5 referenčními snímky a při 5 + titulky má často problémy
- neumí poslat HD zvuk do receiveru (má pouze HDMI 1.2)
- aniž by to po něm někdo chtěl zesiluje zvuk o 1-2 dB, díky čemuž je zvuk v hlasitých pasážích zkreslený (a nejspíš díky tomu není schopen přehrát DTS wav)
- audio 24/96 downmixuje na 48
- nemá české menu
- 24p, přesněji 23,976 není plynulé
- režim zobrazení "auto" přepne na nejvyšší mód podporovaný TV (teoreticky), takže pokud chce mít člověk co nejlepší obraz musí ručně přepínat podle toho, co si pouští
- možná jsem ještě na něco zapomněl.


Mám pocit, že např. Popcorn Hour těmito neduhy netrpí a má stejný chip, takže to nejsou žádné neřešitelné výmysly, ale skutečné nedostatky.

Podpora WD je skutečně tristní, horší u eGreatu snad ani být nemůže ...[/QUOTE]

Hm, díky za komentář z vlastní zkůšenosti...k těm problémům:
- neumí dekódovat ani downmixovat DTS

to mne zatim nějak ani netrápí

- neumí DVD menu

to by umět mohl

- neumí OGG zvuk v MKV

to mi je jedno

- neumí 1080p s více než 5 referenčními snímky a při 5 + titulky má často problémy

co to přesně znamená ?

- neumí poslat HD zvuk do receiveru (má pouze HDMI 1.2)

hm, u toho eGreatu s hdmi 1.3a, co navíc to umožňuje ?

- aniž by to po něm někdo chtěl zesiluje zvuk o 1-2 dB, díky čemuž je zvuk v hlasitých pasážích zkreslený (a nejspíš díky tomu není schopen přehrát DTS wav)

to asi není nejlepší

- audio 24/96 downmixuje na 48

...to také

- nemá české menu

to mi nevadí

- 24p, přesněji 23,976 není plynulé

hm, já myslel, že to nejnovější fw vyřešil nebo snad ne ? mám právě tv 1080p@24p, tak jsem doufal, že to budev pohodě...

- režim zobrazení "auto" přepne na nejvyšší mód podporovaný TV (teoreticky), takže pokud chce mít člověk co nejlepší obraz musí ručně přepínat podle toho, co si pouští

to je trochu hloupé..tim nejlepší obraz máte na mysli ostrost nebo synchronizaci audia s obrazem ?

thx =))

jinak, stále fakt nevím, který z nich brát..jeden z nich to ale určitě bude...
pavelcivka (71)|6.5.2009 22:59
EG-M34A je supr nápad i s tim venkovni sata diskem. Nemít M31A s kterou jsem spokojenej tak jdu do toho.
HWTest (371)|7.5.2009 09:27
- neumí 1080p s více než 5 referenčními snímky a při 5 + titulky má často problémy

co to přesně znamená ?

To znamená, že v tomto případě obraz zpomaluje a rozchází se se zvukem, zajímavé je že firmware 02 to nedělal, ale zase titulky stály za starou bačkoru.
Při 6 a více se obraz rozkostičkuje a je to nekoukatelné.


- neumí poslat HD zvuk do receiveru (má pouze HDMI 1.2)

hm, u toho eGreatu s hdmi 1.3a, co navíc to umožňuje ?

Aby mohl poslat HD audio (Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio) do receiveru, musí mít HDMI 1.3, takže to WDTV nedá ani kdyby se rozkrájel.


- 24p, přesněji 23,976 není plynulé

hm, já myslel, že to nejnovější fw vyřešil nebo snad ne ? mám právě tv 1080p@24p, tak jsem doufal, že to bude v pohodě...

24 přesně je v pohodě, ale 23,976 každých cca 40 vteřin lehce cukne


- režim zobrazení "auto" přepne na nejvyšší mód podporovaný TV (teoreticky), takže pokud chce mít člověk co nejlepší obraz musí ručně přepínat podle toho, co si pouští

to je trochu hloupé..tim nejlepší obraz máte na mysli ostrost nebo synchronizaci audia s obrazem ?

Ostrost obrazu a plynulost, upscalery v TV jsou zpravidla lepší než ty ve WDTV a proto je dobré pro maximální kvalitu WDTV vždy přepnout na rozlišení a FPS odpovídající videu, automaticky to bohužel neumí a volba auto je v tomto poněkud zavádějící

thx =))
NZ
Pytkin (7947)|7.5.2009 15:19
v beznych TV su upscalery rovnake , alebo horsie ako ten co je v SIGME ..
Jack_6428 (32)|7.5.2009 22:57
[QUOTE=HWTest;225819]- neumí 1080p s více než 5 referenčními snímky a při 5 + titulky má často problémy

co to přesně znamená ?

To znamená, že v tomto případě obraz zpomaluje a rozchází se se zvukem, zajímavé je že firmware 02 to nedělal, ale zase titulky stály za starou bačkoru.
Při 6 a více se obraz rozkostičkuje a je to nekoukatelné.


- neumí poslat HD zvuk do receiveru (má pouze HDMI 1.2)

hm, u toho eGreatu s hdmi 1.3a, co navíc to umožňuje ?

Aby mohl poslat HD audio (Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio) do receiveru, musí mít HDMI 1.3, takže to WDTV nedá ani kdyby se rozkrájel.


- 24p, přesněji 23,976 není plynulé

hm, já myslel, že to nejnovější fw vyřešil nebo snad ne ? mám právě tv 1080p@24p, tak jsem doufal, že to bude v pohodě...

24 přesně je v pohodě, ale 23,976 každých cca 40 vteřin lehce cukne


- režim zobrazení "auto" přepne na nejvyšší mód podporovaný TV (teoreticky), takže pokud chce mít člověk co nejlepší obraz musí ručně přepínat podle toho, co si pouští

to je trochu hloupé..tim nejlepší obraz máte na mysli ostrost nebo synchronizaci audia s obrazem ?

Ostrost obrazu a plynulost, upscalery v TV jsou zpravidla lepší než ty ve WDTV a proto je dobré pro maximální kvalitu WDTV vždy přepnout na rozlišení a FPS odpovídající videu, automaticky to bohužel neumí a volba auto je v tomto poněkud zavádějící

thx =))
NZ[/QUOTE]

hm, tak asi si koupim nakonec eGreat EG-M34A... kdybych kupoval WDTV, tak za něj dám nějakejch 2600kč + cca 500kč aspoň za slušnej kabel..to je tak 3100kč..a egreat i s kabelem v balení stojí 3800kč..nemluvě o tom, že je zároveň NMT přístroj, značka má jméno celkem a i zkušenost (několikátý model egreatu) a má i hdmi 1.3a... takže asi není pro mne co řešit..navíc co jsem se koukal do specifikací, umí toho asi trošku více (lepší kompatibilita při přehrávání)... myslíte, že se rozhodnu správně ? jediné co mě zatím odrazuje je fakt, že ten nový egreat mají snad zatím jen lidé v USA a UK a nikdo v ČR...


ještě, koukal sem na avsforum a tady jsou věci, co nejvíce lidem u WDTV chybí (číslo je počet hlasů):

13 DVD Menu Support
13 Powering down of HDD/USB after turning off/ejecting
11 Improvements of the subtitle support (better readability / change font/background color, etc)
8 Vorbis/OGG audio in MKV support
5 Goto time function
5 Continue to add support for additional file types
4 Gapless audio playback
4 deleting/moving/copy files between USB1 and 2
3 Perfect 24Hz playback
2 Theme feature
2 Black level and HDMI color space options in the settings menu to adjust picture quality
2 Better auto chapter mode
2 OGM Codec support
2 Subtitle Auto ON/Off Switch in the set up prefs
2 Subtle scaling option / finer zoom adjustment
1 View options for each menu screen with persistant settings
1 Support for USB LAN adapters
1 Support for cd+g/mp3 file type (karaoke files)
1 skip playback in steps
1 separate playback for all m2ts files in a directory
1 playing from a USB blu-ray drive
1 On-the fly playlist creation
1 Movie/audio/photo-specific ignore function for folders and files
1 More reframes support for 1080p video
1 Information from IMDB on screen when selecting movie
1 improved/perfect playback for supported formats
1 Improved music playback view (Full screen album art with complete metadata or visualizer, playlist add, delete function)
1 implement option to automatically choose refresh rate based on video file's framerate
1 h.264 HD support for .TS broadcast recordings
1 GMC support
1 full support of advanced substation alpha tags
1 DV avi support
1 DTS support
1 DTS Audio Pass-through
1 decoding multichannel flac
1 decode 5.1 aac file to 5.1pcm via toslink
1 correct loss of aspect information on resume with some DVD rips and SD mkvs
1 Change all old WD background picture to something new
1 Better remote response
1 Better GUI (Similiar to Popcorn Hour)
1 Automatically select the right resolution and frame rate according to the video file specs
1 Apple Lossless Audio support
1 Allow 2 audio tracks to play simultaneously in Video
1 all the file formats the WD TV-HD already supports should be supported properly in all the supported containers
1 Ability to use higher res Thumbs
1 Ability to understand BD structures
1 "In Play" Display options (aspect, resolution, zoom, frame by frame)

egreat ty věcí umí ne :) ?
Connor (509)|8.5.2009 13:28
Ten přehrávač vypadá dost zajímavě. Jen poznámka a otázky:
Chybějící eSata port by vadit neměl, USB to má a pokud někdo vyloženě touží po připojeném SATA disku, může volit verzi s diskem uvnitř.
Ale přeci jen, je otázka, jestli by externí eSATA disk nešel přeci jen připojit, pokud by měl vlastní napájení?
A druhá otázka: Šlo by (a jak?) připojit po LAN sdílený disk v z PC? Tj. abych nemusel řešit NAS, když mám v PC dost místa na disky...

NMT aplikaci lze podle manuálu instalovat jen když je připojený externí SATA disk a představa, že to bude holý disk volně položený vedle mě dost děsí... :-)
Jack_6428 (32)|8.5.2009 13:50
[QUOTE=Connor;225969]Ten přehrávač vypadá dost zajímavě. Jen poznámka a otázky:
Chybějící eSata port by vadit neměl, USB to má a pokud někdo vyloženě touží po připojeném SATA disku, může volit verzi s diskem uvnitř.
Ale přeci jen, je otázka, jestli by externí eSATA disk nešel přeci jen připojit, pokud by měl vlastní napájení?
A druhá otázka: Šlo by (a jak?) připojit po LAN sdílený disk v z PC? Tj. abych nemusel řešit NAS, když mám v PC dost místa na disky...

NMT aplikaci lze podle manuálu instalovat jen když je připojený externí SATA disk a představa, že to bude holý disk volně položený vedle mě dost děsí... :-)[/QUOTE]

Vy ten egreat M34A máte ?
Connor (509)|8.5.2009 16:46
Jack: Nemám, ale uvažuju o něm nebo něčem podobném... Je to dost novinka, takže moc lidí jej zatím mít asi nebude.

P.S. Jsme na fóru, takže je normální když si budeme tykat. :-)
Jack_6428 (32)|8.5.2009 17:01
[QUOTE=Connor;225977]Jack: Nemám, ale uvažuju o něm nebo něčem podobném... Je to dost novinka, takže moc lidí jej zatím mít asi nebude.

P.S. Jsme na fóru, takže je normální když si budeme tykat. :-)[/QUOTE]

ok, tak nazdárek Connore :)
Novinka to poměrně je, zatim co čtu ale na foru (avforum, avsforum, mpccclub) tak jsou ohlasy vesměs pozitivní...ale říkám, je to jen o několika lidí..ale obecně vzato si myslím, že to je lepší volba než WDTV...
Connor (509)|8.5.2009 17:32
No právě. WDTV je za tu cenu taky dobrý fajn, jen ještě chvíli potrvá než vyladí firmware k obrazu českého uživatele, ale špatný imho není. WDTV nemá eSTAT ani LAN, ale to je daň za cenu a spousta uživsatelů si toho možná ani nevšimne. :-)

eGreat M34A je taková odpověď těm, kterým u starších modelů vadila hlučnost větráku... není větrák, není hluk... a taky není disk. :-)
Nechápu smysl toho vyvedeného SATA portu ven, jasně ničemu tam nevadí, ale smysl mi uniká... připojování holých disků je úlet, to bych spíš očekával, že do nějakého novějšího NASu nebo podobného diskového úložiště od Umaxu půjde ten player zasunout (ale to je jen scifi co mě napadlo). Ledaže by do toho portu šel připojit eSATA disk (samostatně napájený)... ale to nevím.

V recenzi na AVmedia je zmíněno vhodnost připojení k domácímu NASu... jo, to je šikovné, ale když NAS doma nemám, tak jak jinak připojit síťový disk?

Jakým způsobem a jde vůbec udělat z disku v PC jakýsi síťový NAS? Spuštění nějaké služby? A jdou vůbec plynule přehrávat HDripy po 100Mb LAN? Bednu mám dost velkou a proto se mi nechce pořizovat ani samotný NAS, ani běhat sem tam s externím USB diskem...
Pytkin (7947)|9.5.2009 01:31
Conor : mas predsa externe boxy pre HD s esata portom .. rozhodne rozumnejsia vec ako USB .. PC je v podstate NAS .. zazdielas adresar a pozeras .. 100Mb neni problem na HDripy ..
Connor (509)|9.5.2009 12:05
Pytkin: Dekuju. Boxy s eSata jsou, to ano, ale ten eGreat nemá eSata port, ale ven vyvedený sata i s napajením a to je podivné.
PC je NAS... pokud to půjde rozumně zprovoznit na tom eGreatu, tak to by bylo moc dobře. Jinak může být lepší varianta popcorn s interním diskem než tento nový eGreat...
Pytkin (7947)|9.5.2009 16:13
conor : aha .. no to som uz tiez zazil .. v principe to je to iste .. len treba vhodny kablik ..

Ja mam doma popcorn A110 a som s nim velmi spokojny ..
Connor (509)|9.5.2009 17:02
Pytkin: Jo, popcorn, to je prostě klasika. Mě by se ideálně líbilo mít bezdiskové NMT (tento eGreat vypadá na to ideálně) a disk sdílet z PC přes LAN... pokud to nějak rozumně nepůjde a bude třeba mít disk uvnitř nebo vedle NMT, tak popcorn bude první na řadě... :-)
Ještě v tom nemám vůbec jasno... ani v tom, co připojení disku přes LAN vůbec umožní...
Pytkin (7947)|9.5.2009 22:37
Conor : tiez si chcem dat server s 5 diskami do garaze , tam nech si huci .. a v popcorne nemat nic ..
Jack_6428 (32)|10.5.2009 23:07
Tak jsem objednal nakonec ten eGreat EG-M34A, do 2 dnů mi přijde. Dám pak vědět...
včetně videa na youtube ;-)
Moff (39)|13.5.2009 19:29
Tak sem koupil eGreat EG-M34A - pokud by mel nekdo nejakej dotaz, tak se pokusim odpovedet :-). Zatim sem prehral vsechny 1080p filmy i ty co maj High@L5.1 a 8 refframe. Jediny co se mi seka je Tranformers.2007.1080p.BluRay.DTS.x264-ESiR s High@L5.1 a 12 refframe.
dolby digital (413)|13.5.2009 20:10
[QUOTE=Moff;226400]Tak sem koupil eGreat EG-M34A - pokud by mel nekdo nejakej dotaz, tak se pokusim odpovedet :-). Zatim sem prehral vsechny 1080p filmy i ty co maj High@L5.1 a 8 refframe. Jediny co se mi seka je Tranformers.2007.1080p.BluRay.DTS.x264-ESiR s High@L5.1 a 12 refframe.[/QUOTE]
Mňa by zaujímalo prehrávanie cez sieť, aké sú možnosti streamovania. Či je možné pustiť si na PC film trebárs vo VLC a pozerať ho cez sieť v TV. Ak by to bolo možné predpokladám že bude nutné mať pripojený k tej krabičke samostatny HD s tým káblikom čo je ktomu dodávaný a mať tam ten ich soft, sambu a pod. Možno by sa s tým odstránili všetky problémy so sekaním a nemožnosťou prehrávania DTS a podobné. V podtate akože by to bolo HTPC namiesto cez HDMI po sieti a mohlo by byť umietnené kdekoľvek ďaleko od TV. Dúfam že som to podal dosť zrozumiteľne :-).
V toto prípade by som si ho kúpil.
Jack_6428 (32)|14.5.2009 00:36
[QUOTE=Moff;226400]Tak sem koupil eGreat EG-M34A - pokud by mel nekdo nejakej dotaz, tak se pokusim odpovedet :-). Zatim sem prehral vsechny 1080p filmy i ty co maj High@L5.1 a 8 refframe. Jediny co se mi seka je Tranformers.2007.1080p.BluRay.DTS.x264-ESiR s High@L5.1 a 12 refframe.[/QUOTE]

co jsou to ty refframe ? a jak to poznam ? už ho mam a testovat budu rano
HWTest (371)|14.5.2009 07:11
[QUOTE=Jack_6428;226434]co jsou to ty refframe ? a jak to poznam ? už ho mam a testovat budu rano[/QUOTE]

To jsou tzv referenční snímky a zobrazit to umí např. Mediainfo http://mediainfo.sourceforge.net/Download
Jack_6428 (32)|14.5.2009 18:11
hm, tak jsem si s tím pohrál...dvě hodiny..a nahrál jsem 20 minut videa... hodim to na youtube na dvě části obsahující:

PART 1:
GUI + RC response
avi - playback, playing with subtitles, ff8x, go to time
mkv 720p (h264, ac3, animated) - go to time, playback, 30sec ffx
mkv 720p (dark knight) - playback, with subs, go to time
mkv 720p (transformers, h264, aac) - playback, go to time, with subs
mkv 1080p (sw:ep3, h264, ac3) - playback, go to time

PART 2:
mov 1080p (transformers 2 trailer, mpeg4, h264, aac) - playback, with subs
mov 1080p (star trek trailer, h264, aac) - playback, ff8x
mov 720p (mirrors edge trailer, h264, aac) - playback + stuttering (pause/unpause)
wmv 720p (MKvsDC trailer, asf, wma) - playback
mkv 1080p (samsung demo, h264, ac3, 40mbps bitrate) - playback (slow)
mkv 1080p (Band of brothers, High@L5.1, h264, dts...) - playback, go to time + freeze
avi (640x480, dual audio OGM, mpeg) - playback, go to time, audio doesnt change
mkv 720p (Stargate atlantis, h264, ac3) - playback, 30sec ffx


1.ČÁST NA YOUTUBE V HD:

2.ČÁST NA YOUTUBE V HD:


...a tady máte nějaké obrázky toho přístroje ještě:









1.ČÁST NA YOUTUBE V HD:

2.ČÁST NA YOUTUBE V HD:
neednol (1)|16.5.2009 08:16
Jack_6428:
Díky moc za videa i za obrázky :-) O tomto přehrávači taky uvažuji, proto bych tě poprosil o odpověď na pár otázek:
1)
Jak zvládá videa 1080p- videa 720p mi z tvých záběrů na youtube přišla plynulá, 1080p mi přišla lehce trhaná (to ale nemusí být pravda, jednak to byly jen demo trailery a druhak to mohlo zkreslit i to youtube...). Proto se ptám, jsou videa 1080p plynulá?
2)
Zkoušel jsi přehrávat ze sítě? Je to bezproblémové- jak vyhledávání síťových disků, tak samotné přehrávání ze sítě? U tohoto přehrávače budu asi hojně využívat domácí síť, proto bych chtěl vědět, jestli je to bez problémů...
3)
Přišel jsi ještě na jiná pozitiva/negativa?

Díky za odpověď
Jack_6428 (32)|16.5.2009 12:47
[QUOTE=neednol;226627]Jack_6428:
Díky moc za videa i za obrázky :-) O tomto přehrávači taky uvažuji, proto bych tě poprosil o odpověď na pár otázek:
1)
Jak zvládá videa 1080p- videa 720p mi z tvých záběrů na youtube přišla plynulá, 1080p mi přišla lehce trhaná (to ale nemusí být pravda, jednak to byly jen demo trailery a druhak to mohlo zkreslit i to youtube...). Proto se ptám, jsou videa 1080p plynulá?
2)
Zkoušel jsi přehrávat ze sítě? Je to bezproblémové- jak vyhledávání síťových disků, tak samotné přehrávání ze sítě? U tohoto přehrávače budu asi hojně využívat domácí síť, proto bych chtěl vědět, jestli je to bez problémů...
3)
Přišel jsi ještě na jiná pozitiva/negativa?

Díky za odpověď[/QUOTE]

s 720p není nejmenší problém... at už to je mkv s titulky/dual audio..nebo wmv..nebo divx..s 1080p není taky problém..mkv jede vpohodě..jen nesmí mít 16 reframe (to májí malokteré ripy na netu, většinou jen dema)... to už pak záleží na konkrétním videu jak pojede...co se .mov týče, to si mohl vidět..jede uplně vpohodě taky..někdy se může začít kousat, ale stačí dat pauzu na vteřinku a play..a jede to bezproblemově... nevim proč se to u mov stává, je to náhodné.. ale jako problém to nevidim..stačí na začátku video pauznout..a je to ok... no celkově mi to přehrálo vše s dat. tokem do 25Mbps... nad 25Mbps mělo jen to Samsung demo..což mělo 40Mbps..a to bylo pomalý právě kvůli tomu, že mělo 16reframe...

sít jsem nezkoušel ale ostatnim pry jede ok
Moff (39)|16.5.2009 15:43
neednol:

1080p je super plynule (pokavad mas telku s 1080p 24) - z cca 30 1080p filmu,dokumentu, koncertu, dem mi to neprehralo jen (Tranformers.2007.1080p.BluRay.DTS.x264-ESiR s High@L5.1 a 12 refframe), prehralo mi to i Samsung.Colour.Of.China.1080p.x264-HDL s High@L5.1 a 11 refframe, nevim tedy v cem je problem u Transformeru. Prehraje to opravdu plynule vsechny mozne HD formaty - AVI, WMV, ruzne MPEGy a MKV.

Prehravam jak po siti, tak z externiho HDD, a je to uplne stejne plynule.


Pro me je pozitivum a velke prekvapeni, ze prehraje 99% HD co mam na HDD, to sem totiz ani necekal, takze uz na filmy PC nepouzivam. Egreat si sam i pekne prepina mezi 24, 50 a 60Hz. Pro me je negativum, ze to jeste nema navic DIGI koax, mam tu uz moc optickych kabelu :-).
dolby digital (413)|16.5.2009 17:28
[QUOTE=Moff;226657]neednol:

1080p je super plynule (pokavad mas telku s 1080p 24) - z cca 30 1080p filmu,dokumentu, koncertu, dem mi to neprehralo jen (Tranformers.2007.1080p.BluRay.DTS.x264-ESiR s High@L5.1 a 12 refframe), prehralo mi to i Samsung.Colour.Of.China.1080p.x264-HDL s High@L5.1 a 11 refframe, nevim tedy v cem je problem u Transformeru. Prehraje to opravdu plynule vsechny mozne HD formaty - AVI, WMV, ruzne MPEGy a MKV.

Prehravam jak po siti, tak z externiho HDD, a je to uplne stejne plynule.


Pro me je pozitivum a velke prekvapeni, ze prehraje 99% HD co mam na HDD, to sem totiz ani necekal, takze uz na filmy PC nepouzivam. Egreat si sam i pekne prepina mezi 24, 50 a 60Hz. Pro me je negativum, ze to jeste nema navic DIGI koax, mam tu uz moc optickych kabelu :-).[/QUOTE]

Ked chceš prehrávať z PC po sieti tak sa to dá aj ked nemáš zapojený ten akože interný HD spojený s tým priloženým káblom a nahratými súbormi: samba a pod.?
Connor (509)|16.5.2009 19:15
Jack_6428: Je ten SATA konektor nějaký specifický, nebo by šel použít klasický SATA kabel + externí napájení (tj. připojení eSATA zařízení)??
Jack_6428 (32)|16.5.2009 21:06
[QUOTE=Connor;226681]Jack_6428: Je ten SATA konektor nějaký specifický, nebo by šel použít klasický SATA kabel + externí napájení (tj. připojení eSATA zařízení)??[/QUOTE]

no, jak můžeš vidět z obrázku, v balení je normální SATA kabel...k propojení SATA disku a přehrávače přes SATA port...
Moff (39)|17.5.2009 09:23
dolby digital: Ne to neni potreba, mam proste ten externi HDD celej nasdilenej v PC, takze zapnu PC, zapnu egreata a normalne muzu projizdet vsechny PC ktere maji nasdilene slozky.

neednol: Ted sem zkousel tahat z rapidu data, rychlost cca 30-35Mb, do toho prehravat pres sit 1080p film coz je cca 10-20Mb, takze celkove slo pres sitovku v PC cca 50Mb. A film byl normalne plynulej
Harris23 (180)|17.5.2009 12:03
[QUOTE=Moff;226708]dolby digital: Ne to neni potreba, mam proste ten externi HDD celej nasdilenej v PC, takze zapnu PC, zapnu egreata a normalne muzu projizdet vsechny PC ktere maji nasdilene slozky.[/QUOTE]
Asi by som toho chcel veľa, ale funguje to i naopak? Tj ak ten externý (napr usb) disk pripojím k egreatu pričom egreat budem mať zapojený do domácej siete, uvidím na ten usb disk z pc? Tuším v popcorne to takto spokojne funguje (lenže tam je vnútorný disk). Ten externý hdd nazdielaný v pc máš k pc pripojený cez aké rozhranie?
dolby digital (413)|17.5.2009 13:21
Ćloveče... ja si to asi kúpim. Ešte som to u nás nikde okrem alzy nevidel.
Moff (39)|17.5.2009 15:55
dolby digital: Ze ty mas nick na hdclub.sk ac3? :-D na Alze sem si ho koupil hned jak to meli skladem.


Harris23: Predpokladam ze kdyby se naformatoval na ten EXT3 a dostahli ty doplnky co sou k tomu potreba tak asi ano, ale to sem nezkousel. Externi HDD mam do PC pres firewire a zaroven ho mam pres USB pripojenej do egreatu (na HDD mam dva vystupy na firewire a jeden USB - je to 1Tb Maxtor OneTouch 4 Plus, super tichej a dobre pasivne chlazenej HDD). Samozrejme HDD vzdy funguje jen stim co je prvni zaple.
dolby digital (413)|17.5.2009 17:59
[QUOTE=Moff;226736]dolby digital: Ze ty mas nick na hdclub.sk ac3? :-D na Alze sem si ho koupil hned jak to meli skladem.QUOTE]

..áno som, ac3 mám už veľmi dlho ale ked som sa tu registroval bolo to už obsadené tak som si musel dať náhradu, až teraz som zistil že si to ten istý čo aj tam :-), škoda že nie si baba, mohol som sa dvojnásobne okolo Teba obšmŕdať hahahaha....a díky za rady a info
HWTest (371)|19.5.2009 19:04
Tak jsem pořídil i eGreata, takže mám WDTV i eGreata a musím říct, že se to vůbec nedá srovnat.
WDTV vedle eGreata vypadá jako hodně chudý příbuzný ...
Connor (509)|19.5.2009 20:11
HWtest: Rozveď to prosím víc... díky.
HWTest (371)|19.5.2009 21:16
[QUOTE=Connor;226971]HWtest: Rozveď to prosím víc... díky.[/QUOTE]

Kdybych to psal podrobně bylo by to velmi dlouhé takže to vezmu jen stručně co WDTV neumí a eGreat ano:
- volby titulků - barvy, pozice, časový posun, větší rozsah velikostí
- zvládá podstatně víc referenčních snímků
- daleko více možností nastavení (rozlišení výstupu, způsob zpracování jednotlivých zvukových kodeků, barevný prostor )
- komponentní výstup
- možnost skoku na čas
- možnost zobrazit info o souboru (rozlišení, kodeky, datový tok ...) a volném místě na úložišti
- podpora DVD menu
- možnost doinstalování spousty aplikací
- LAN a z toho plynoucí možnosti (streamování, FTP, Telnet, Youtube, internetová rádia ...)
- obecně lepší podpora kodeků, přehrál i to co WDTV ne (např. různé obskurní wmv)
- umí OGG zvuk v MKV
- možnost přímo pracovat se soubory byť to není moc pohodlné a je to celkem pomalé (vytváření adresářů, kopírování atd.)
- HDMI 1.3 tj možnost přehrát HD audio (nezkoušel jsem, nemám vhodný receiver)
- menu v češtině
- možnost měnit hlasitost

určitě jsem si na dost věcí nevzpomněl, když tak dopíšu nebo se ptejte :-)
Connor (509)|19.5.2009 21:26
HWtest: Jak to máš zapojené? Resp. jaké zapojení si zkoušel? Přes LAN, nebo nějaký externí disk přes USB, nebo přes ten SATA konektor? Lze mít nainstalované NMT aplikace i na disku, který je připojen/sdílen přes LAN?
Pytkin (7947)|19.5.2009 21:30
[QUOTE=HWTest;226978]Kdybych to psal podrobně bylo by to velmi dlouhé takže to vezmu jen stručně co WDTV neumí a eGreat ano:
- volby titulků - barvy, pozice, časový posun, větší rozsah velikostí
- zvládá podstatně víc referenčních snímků
- daleko více možností nastavení (rozlišení výstupu, způsob zpracování jednotlivých zvukových kodeků, barevný prostor )
- komponentní výstup
- možnost skoku na čas
- možnost zobrazit info o souboru (rozlišení, kodeky, datový tok ...) a volném místě na úložišti
- podpora DVD menu
- možnost doinstalování spousty aplikací
- LAN a z toho plynoucí možnosti (streamování, FTP, Telnet, Youtube, internetová rádia ...)
- obecně lepší podpora kodeků, přehrál i to co WDTV ne (např. různé obskurní wmv)
- umí OGG zvuk v MKV
- možnost přímo pracovat se soubory byť to není moc pohodlné a je to celkem pomalé (vytváření adresářů, kopírování atd.)
- HDMI 1.3 tj možnost přehrát HD audio (nezkoušel jsem, nemá vhodný receiver)

určitě jsem si na dost věcí nevzpomněl, když tak dopíšu nebo se ptejte :-)[/QUOTE]

A popcorn A110 zvlada toto vsetko + navyse napriklad Dekoduje DTS ..
Harris23 (180)|19.5.2009 21:51
[QUOTE=Pytkin;226982]A popcorn A110 zvlada toto vsetko + navyse napriklad Dekoduje DTS ..[/QUOTE]
To rád počujem :) ale mal by som otázku na HWTesta. Náhodou bd.iso? Neporadí si s tým egreat náhodou?
Pytkin (7947)|19.5.2009 21:55
Harris : Egreat = NMT .. Popcorn = NMT .. je velmi nepravdepodobne , ze by nejake zariadenie vedelo viac ako popcorn, lebo NMT platformu vyvyja firma SYABAS , ktorej HW je popcorn ..
Pytkin (7947)|19.5.2009 21:59
Harris : ak chces aj BD , tak chod do DUNE .. to zvlada vsetko .. dokonca nema problem aj so stretchovanym zvukom v MKV .. DUNE je v sucasnosti asi najvyladenejsi system ..

http://hdi.co.il/fullhd_players/72-dune-bd-prime.html
Harris23 (180)|19.5.2009 22:06
[QUOTE=Pytkin;226994]Harris : Egreat = NMT .. Popcorn = NMT .. je velmi nepravdepodobne , ze by nejake zariadenie vedelo viac ako popcorn, lebo NMT platformu vyvyja firma SYABAS , ktorej HW je popcorn ..[/QUOTE]
Ako vravíš, veľmi nepravdepodobné, preto som sa pýtal, či nááhodou "motyka nevystrelila".
[QUOTE=Pytkin;226997]Harris : ak chces aj BD , tak chod do DUNE .. to zvlada vsetko .. dokonca nema problem aj so stretchovanym zvukom v MKV .. DUNE je v sucasnosti asi najvyladenejsi system ..
http://hdi.co.il/fullhd_players/72-dune-bd-prime.html[/QUOTE]
Nojo, dune, bohužial, to cenové navýšenie mi asi za to jedno dve bd isá nestojí :)
HWTest (371)|19.5.2009 22:14
[QUOTE=Harris23;226990]To rád počujem :) ale mal by som otázku na HWTesta. Náhodou bd.iso? Neporadí si s tým egreat náhodou?[/QUOTE]

Netuším, nemám žádné k dispozici.
HWTest (371)|19.5.2009 22:15
[QUOTE=Pytkin;226982]A popcorn A110 zvlada toto vsetko + navyse napriklad Dekoduje DTS ..[/QUOTE]

eGreat by to v dohledné době měl umět také ...
HWTest (371)|19.5.2009 22:18
[QUOTE=Connor;226979]HWtest: Jak to máš zapojené? Resp. jaké zapojení si zkoušel? Přes LAN, nebo nějaký externí disk přes USB, nebo přes ten SATA konektor? Lze mít nainstalované NMT aplikace i na disku, který je připojen/sdílen přes LAN?[/QUOTE]

Zkoušel jsem LAN, disk na SATA i USB.
NMT aplikace lze mít i na NFS http://www.networkedmediatank.com/wiki/index.php/NMT_Apps:alternative_installation#Installing_NMT_Apps_on_a_NFS_share
deepsix (26)|21.5.2009 19:08
zdravím, mám jednu otázečku....Vlastním eGreata 31B, kterého provozuji jak s interním hdd, tak jsem zkoušel i stream přes LAN, bohužel cca po deseti minutách se začne video trhat šíleným způsobem (720p i 1080p)...doma mam 100Mbps LAN na ASUS WL600g routeru a prolejzáním různých diskusí jsem zjistil, že chyba je asi v Egreatu, že chip nestíhá.


Chci se zeptat, jestli tento novy eGreat EG-M34A je na tom lépe....mám v plánu koupit nějaký Gbit NAS + HDplayer, který na to bude ale stačit.......tak se ptám ..bude stačit ? :)