Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung seria 856 problem

milkur (3)|5.5.2009 13:46
Upozornenie pre tych ktori uvazuju nad kupou tohto televizora - tento televizor robi velke infracervene rusenie, niektore ine pristroje nemusia fungovat. U mna sa to prejavilo tak ze po zapnuti TV som nemohol prepnut dialkovym ovladacom program na mojom STB Motorola VIP 1216. Ked som STB otocil o 45 stupnov tak zacal reagovat na signaly z dialkoveho ovladaca. Televizor som nakoniec vratil.
rkubik (43)|5.5.2009 18:43
Neni to spis konkretnim kusem nez celou serii?
mac_cz (86)|6.5.2009 12:59
To se mi nezda, jak by TV mohla produkovat infracervene zareni? Ta ho umi jen prijimat. Ale nejake elektromagneticke zareni "navic" tu byt muze. Jak funguje ta tvoje Motorola napr. v blizkosti zapnuteho PC?
milkur (3)|11.5.2009 15:22
Jasne, STB funguje. Uz som kupil TV Panasonic a vsetko je v pohode. Myslim ze je to problem celej serie 856 od samsungu, ked zadas do google "samsung ir interference" tak hned prve je forum kde je asi 600 prispevkov o tomto probleme.
rass70 (3)|18.5.2009 15:17
[QUOTE=milkur;226181]Jasne, STB funguje. Uz som kupil TV Panasonic a vsetko je v pohode. Myslim ze je to problem celej serie 856 od samsungu, ked zadas do google "samsung ir interference" tak hned prve je forum kde je asi 600 prispevkov o tomto probleme.[/QUOTE]

Ten isty problem. Samsung LE40B651. Po cca. 15 minutach mi prestalo fungovat ovladanie na STB MAGIO. Zavolal som znamemu do servisu. Oprava bola rychla. Nalepenie dakej ciernej folie na STB a problem vyrieseny.
Odfiltrovalo sa tak rusenie, ktore sposobovalo LCD.
Chyba s nefunkcnostou inych zariadeni pri LCD sa moze prejavovat bud na zaciatku, alebo po uplynuti casu (asi 10 - 15 min.) dokedy sa LCD zahreje na beznu prevadzkovu teplotu. Ta ovplyvnuje vlnovu dlzku a spektrum ktore LCD vyzaruje - vyjadrenie technika.

PS: Nebolo treba vymienat TV. ;o)
henno (14)|23.6.2009 10:05
[QUOTE=rass70;226826]Zavolal som znamemu do servisu. Oprava bola rychla. Nalepenie dakej ciernej folie na STB a problem vyrieseny.[/QUOTE]

Prosim ta aky to bol servis, lebo uz som volal na infolinku samsungu a do 2 autorizovanych servisov a tvaria sa ze o tom este nepoculi.

Rovnaky problem, 40LE856...nejde mi ovladat satelitny prijimac illusion M3, a vypinac na osvetlenie...ostane zariadenia funguju.

Pripadne neviete niekto poradit kde zohnat tu foliu ?
Petrcep (75)|19.8.2009 12:54
Tak u mě to samé, mám Le46A856 a po koupi Domácího kina LG nefunguje DO na domácím kině.Po vypnutí TV vše v pořádku.Kde se dá koupit ta černá folie??
PaJaSoft (827)|19.8.2009 13:01
To neni obecne mozne - viz FCC... a nikdo si to nelajzne, verim spise na chybu konkretniho kusu a nebo zdrojem je neco jineho a TV to jen patricne usmernil, zesil...:-)
dunaj (1030)|19.8.2009 13:11
Skuste to vysetrit pomocou kamery alebo dig. fotaku. Pokial sa na IR svetlo pozeras cez display kamery, mal by si vidiet blikat aj LED-ku ovladaca. Ak je pravda, co tu pisete, tak po odfoteni obrazovky Samsungu bude na zabere namiesto obrazu jeden velky flak!

PS: Este mi napadlo, ci to nerobia iba tie, s podsvietenim LED! Tie totiz na rozdiel od trubice, mozu produkovat aj IR svetlo, kedze doteraz taketo problemy s LCD neboli.
Petrcep (75)|20.8.2009 13:29
Tak po větším testování jsem zjistil že cc po 15 -20 min provozu televize se ovladač domácího kina stane 100% funkční takže asi má PaJaSoft pravdu.
To dunaj: zkoušel jsem to přes ten foták ale vůbec nic jsem nezaznamenal (i při focení).Dále jsem zkoušel ruzné věci např staré diskety, sáčky z hdd , folie co jsem doma našel atd ale vše nanic.
PS: Tv je klasika lcd ,ne led takže v tom by problém být neměl.Asi TV po zapnutí to ruší nak elektromagneticky či co a po náké době se to samo odstraní páč nic jiného mě nenapadá.
SlavoF (834)|20.8.2009 13:47
:-)
no, a mame tu odpoved preco Samsung vymyslel cashback - aby si ludia mali zaco nakupit folie a nove ovladace
:-)
Petrcep (75)|22.8.2009 16:42
Tak je to ještě horší,zprvu jsem myslel že po nákým čase to 100% funguje ale ono jen některá tlačítka (konkrétně:hlasitos,podsvícení) Takže by se mi opravdu hodilo info o té černé Folii o čem psal rass70.Do této doby jsem nedal na Samsung dopustit ale jak vidno velké zklamání.
Petrcep (75)|23.8.2009 18:59
Konečně problém víceméně vyřešen.Ač je to divné stačí přepnout na TV režim uspory energie (pak vrátit dle libosti na hodnotu která vám vyhovuje)a vše funguje.Takže žádná folie není potřeba.