Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak se dělá kvalitní obraz ve Vegas

videomichalino (3)|5.5.2009 09:08
Dobrý den, prosím Vás o radu.

Můj problém spočívá v tom, že jakmile nahraju z kamery video do PC, zpracuji ho ve vegasu (nastříhám, upravím barvy), pak po vyrenderování má ve formátu MPG i AVI zpět přehráte na kazetu obraz stále nádech jakéhosi přečistého VHS, vše je takové moc plynulé, čisté, úplné VHS, obraz vypadá jak levně natočený seriál : "tak jde čas" a ne jako videoklip s hutným obrazem, rozumíte prosím co myslím?

Navede mne někdo na správnou notu?

Děkuji Vám
Michal
Pytkin (7947)|5.5.2009 09:11
a ked pozeras , to co si natocil na kameru , tak vtedy je to rovnake ? alebo lepsie ?
videomichalino (3)|5.5.2009 09:49
Děkuji moc za odpověď...

na kameře je to úplně stejné....obraz nahraný na kameru v automatickém režimu je stejný, jako video, na které se dívám po renderingu z vegas 7.0. Změnily se jenom barvy, které jsem poupravil, ale obraz je pořád typu VHS. I v počítači na monitoru i v televizi.

Může to být nastavením FIELD ORDER: NONE , BLEND FIELDS .... nebo něčím takovým?

Vím, že nepíšu technicky přesně, píšu pouze pocit z obrazu, který je příliš amatérský, potřebuji ho nějak zpestřit, zhutnit....obraz, který mi vyjde z VEGASU po renderingu vypadá jak natočený na kameru VHS, jako když si pouštím dovolenou od moře...
BEPE (539)|5.5.2009 12:27
Nepracuji sice s Vegas, ale v principu se nic nemění. Prvotní je úroveň základního videozáznamu a ten je ovlivněn optikou, čipem, videoprocesorem a dalším. Tento materiál má nějakou úroveň. Pokud se ti ten již nelíbí, smůla, v další části zpracování se s tím už nedá extra co vylepšit a když, tak již ne moc výrazně. Do PC se to nahrává jako datový soubor, kde když to v tomto nativním rozlišení sestříháš, bez prolínaček korekcí a pod., tak výsledek je pořád stejný jako když jsi to nahrál přímo na kameru. Takže když materiál z kamery vypadá jako barvotisk, tak i výsledek nebude o nic lepší.
jobro (235)|5.5.2009 16:23
Autor příspěvku se nepokouší ani náznakem definovat co míní pojmem "kvalitní a hutný" obraz...
Srovnání videa, získaného digitální technikou, s projekcí z kazety VHS je příliš silné kafe! To by snad platilo za předpokladu, že záznamový stroj je skutečně (velmi!) mizerný.

Pro spoustu lidí je kvalitní to, co dokáže nejvěrněji technickými prostředky reprodukovat skutečnost.
Pro další spoustu je "kvalita" úplně někde jinde - stačí se podívat na nastavení TV přijímače u sousedů. Barvy a kontrast na maximu!

Ve skutečnosti je vždy nutné při zpracování a reprodukci reality zlepšit výchozí materiál technickými prostředky - obraz většinou dobarvíme pomocí sytosti (hue), někdy pomůže i doostření (sharpen), zvuk vylepšíme zdůrazněním potřebné části spektra. Jinak reprodukovaná realita dopadne poněkud fádně...
MIHI (940)|5.5.2009 17:11
Já to chápu tak, že videomichalino by chtěl obraz zpracovat nějakým filmlookem nebo motion efektem. Že se mu nelíbí příliš dokonalý a plynulý obraz a připomíná to spíš telenovelu než biják:)
SB (260)|7.5.2009 15:39
Asi mu vadí interleaced video...videomichalino by mohl leda udělat progressive a to bud ve vegasu/properities projektu nebo klipu/ a nebo plug-inem od Mika Crashe