Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S 2 tunery pro 2 nezávislé výstupy

JIMA (4)|2.5.2009 22:13
Ahoj
Je možné po vložení druhého tuneru do Azbox HD Premium, jeho výstup nebo jiný bod v přijímači převést např. na AV a propojit s 2 TV ?
A zda půjde nezávisle na 1 tuneru přepínat programy pro 2 výstup přes dálk. ovládání, tak jako by šlo o nahrávání nesledovaného programu. Toto vše i za cenu zásahu do přijímače. Pokud by toto bylo možné u jiného tuneru HD, děkuji za typ.

Dík za radu. Jirka
losos (2977)|3.5.2009 19:14
Asi nedovedu odpovědět úplně přesně správně (to asi nedokáže nikdo), protože tvůj dotaz je trochu nejasný..., ale :
1. pokud vím, tak náhradní tunery zatím nejsou k mání (možná se mýlím ?) a proto ti vůbec nikdo nemůže správně odpovědět...
2. neznám sat. přijímač, i když je dvoutunerový, aby dovedl na TV (dvě TV) poslat obrazy dvou různých programů. Na všech výstupech (Scart, HDMI, S-video a pod.) je vždy jen jeden stejný=totožný obraz...
Možná to jednou bude jinak, nevím...
JIMA (4)|4.5.2009 09:45
Pro losos
děkuji za odpověď, o Azbox HD Premium mám zájem, proto jsem ho zvolil jako možnost, že tunery zatím nejsou vím, stejně tak, že přijímače mají stejný obraz na všech svých standardních výstupech.

Chtěl jsem se hlavně zeptat, jestli je možná ÚPRAVA na 2 tunerovém HD přístroji. Vytažení druhého programu (nezávisle na prvním) někde z desky uvnitř přístroje, a připojení na druhý TV, buď AV nebo lépe přes modulátor do anténního vstupu TV.
Dík Jirka
JSM1 (52)|4.5.2009 16:54
Dva různé výstupy mají pouze tzv. multiroom receivery, např. Optikum. Jedna Tv se připojí přes SCART, druhá přes koax. Umí vnitřně sdílet kartu, tj. oba přijímané programy mohou být kódované (stejný provider).
JIMA (4)|5.5.2009 21:46
Pro JSM1
děkuji za odpověď, základem pro 1 tuneru bude příjem HD, Mpeg4 a propojení HDMI. Těmto požadavkům Optikum nevyhovuje, již jsem o něm četl a snad se někomu bude hodit.
Dík za typ.
Jirka
JSM1 (52)|6.5.2009 20:33
[QUOTE=JIMA;225658]Pro JSM1
děkuji za odpověď, základem pro 1 tuneru bude příjem HD, Mpeg4 a propojení HDMI. Těmto požadavkům Optikum nevyhovuje, již jsem o něm četl a snad se někomu bude hodit.
Dík za typ.
Jirka[/QUOTE]

Na http://www.cssf.cz je zmíňka o připravovaném Octagonu SF 1018 HDTV. Možná bude umět i 2 různé výstupy...doporučuji tento receiver sledovat.
JIMA (4)|7.5.2009 12:52
Pro JSM1
Protože zatím, kromě jedné specifikace kterou zveřejnili všichni, se nedá zjistit u Octagonu SF 1018 HDTV podpora zvuku AAC. Octagon 918 MPEG4/AAC nemá.
Dík Jirka
deny10 (7)|24.5.2009 16:01
Chtěl bych rodičům pořídit 2 tunerový Topfield TF 5010. Je možné s 1 Skylink kartou současně sledovat např. kód. ČT1 a nahrávat kód. NOVU. ( z Astry 23,5 ) Použiji TWIN konvertor se 2 kabely do přijímače. Lze pomoci Flash disku přenést záznamy do PC nebo musím použít kabel? Moc děkuji za odpověď.
Michal Koláček (17)|25.5.2009 13:40
[QUOTE=deny10;227363]Chtěl bych rodičům pořídit 2 tunerový Topfield TF 5010. Je možné s 1 Skylink kartou současně sledovat např. kód. ČT1 a nahrávat kód. NOVU. ( z Astry 23,5 ) Použiji TWIN konvertor se 2 kabely do přijímače. Lze pomoci Flash disku přenést záznamy do PC nebo musím použít kabel? Moc děkuji za odpověď.[/QUOTE]

Dobrý den,

sledovat jeden program a druhý nahrávat při popsané konfiguraci můžete IMHO bez problémů. Nezáleží totiž na kartě operátora, ale na HW výbavě (dvou tunerech). Pomocí rozhraní USB 2.0 byste s přesunem záznamů problémy mít neměl. Myslím, že kabel nebude potřeba.

M.
JSM1 (52)|26.5.2009 19:53
[QUOTE=JIMA;225836]Pro JSM1
Protože zatím, kromě jedné specifikace kterou zveřejnili všichni, se nedá zjistit u Octagonu SF 1018 HDTV podpora zvuku AAC. Octagon 918 MPEG4/AAC nemá.
Dík Jirka[/QUOTE]

Dolby AAC má, viz http://www.satking.de
OO7 (192)|30.5.2009 00:18
Zajímalo by mě pouze to, jestli se dají na tomto dvou tunerovém přijímači Topfield TF 5010 sledovat dvě tv nezávisle na sobě. Někde jsem vyčetl že ten druhý tuner je pouze na disk. Díky za odpověď