Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s příjmem Multiplexu 1

martin_ (67)|28.4.2009 09:50
Nedávno jsme si pořídili set top box Philips DTR220. Zapojil jsem ho, otočil anténu naladil a vše bylo ok, ale až do doby asi před týdnem, kdy najednou začal vypadávat signál z Mux 1. Zkousel jsem různě otáčet anténou, ale problém pořád přetvává. Mux2 přitom běží zcela bez problému. Bydlím kousek od Čáslavi a antena je otočená na ÚSTÍ NAD LABEM. Nevíte kde by mohl být problém, když oba muptiplexy vysílají z jednoho vysílače a jeden hraje bez problému a druhy ne?
mirekv (7169)|28.4.2009 11:55
Asi Chomutov, nikoli Ústí. Multiplexy vysílají na různých kanálech, takže příčin může být víc, anténa, šíření signálu. Tam Žižkov nechodí? Info o vysílačích zde http://www.radiokomunikace.cz/vysilaci-sluzby/vysilace/dvb-t-vysilace.html
martin_ (67)|28.4.2009 12:39
Vlastně ani nevim jestli Chomutov nebo Buková Hora(Ústi). Kanál, který chtám je 33 a to maji oba vysílače. Jinak zkoušl jsem Cukrak, ale ten jsem nechytil. Na Žižkov bych musel otočit antenu vertikalně a to se mi moc nechce v tomhle větru. Ale divné je že před tydnem to chodilo v poho a teď už ne, a že Mux 2 beží bez problému.
mirekv (7169)|28.4.2009 13:05
Jo, vlastně Bukovka, ta je výš a silnější, nevšiml jsem si, že seznam má ještě druhou stranu! Takže jedině zkontrolovat anténu a svod. Mohlo totiž zeslábnout obojí, ale ten dobrý mux se lépe protlačí.
martin_ (67)|5.5.2009 13:22
Tak to bylo zesilovačem v anténě. po výměně vše chodí jak má. Díky za radu